Unicefova fotografija godine

Started by Girl, 22-12-2007, 17:58:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Girl

Fotografiju je snimio Stefan Sinkler, a prikazuje kako su devojèice u Avganistanu prisiljene da se udaju za starije mu¹karce kako bi im se osigurala buduænost.




PORUKA On se zove Muhamed i ima 40 godina. Ona se zove Gulam i ima samo 11 godina. Oni su par, a ba¹ ova njihova zajednièka fotografija s venèanja u Avganistanu je progla¹ena Unicefovom fotografijom 2007. godine.
Oko 60 miliona dece u svetu prisiljeno je na taj èin uprkos tome ¹to su premladi, i to najèe¹æe jer im brakove ugovaraju roditelji.
Drugo mesto zauzela je fotografija G.M.B. Aka¹a na kojoj je snimljen deèak iz Banglade¹a koji u kampu nosi cigle. Oko 20 odsto dece u svetu se iskori¹tava za rad i to najvi¹e u tekstilnoj industriji, a na dan zaraðuju manje od jednog dolara.
Treæe mesto zauzela je fotografija Hertmuta ©varcbaha. Na fotografiji je prikazana devetogodi¹nja Analin iz Manile koja skaèe po crvenom trosedu, kojeg je prona¹la na tamno¹njem smetli¹tu. Kao i veæina dece koja tamo borave, tako i Analin celi dan provede na smetli¹tu u potrazi za hranom.


izvor: 24 sata

AquArius

Socio teme odnese prva tri mesta.

Pa, moglo li se ocekivati ista drugo?

d1mk3


mikele

Quote from: AquArius on 22-12-2007, 18:18:33
Socio teme odnese prva tri mesta.

Pa, moglo li se ocekivati ista drugo?
Ипак је то УНИЦЕФ,тако да се потпуно слажем са твојим закључком

lycos

#4
On 40 a ona 11  :bljak: pa ona je unistena.. I sta ce biti-dete ce roditi dete..

Wlada

Непроменљива пракса, у оптицају око хиљаду година...
Дело за осуду, или дело културног поднебља?

d1mk3

Ovako je bilo i kod nas pre jedno 200 godina...  :run

Bred

Quote from: Wlada on 23-12-2007, 11:34:38
Непроменљива пракса, у оптицају око хиљаду година...
Дело за осуду, или дело културног поднебља?
za osudu. na stranu kultura, tradicja, itd ipak je ove rec o psihosocijalnom problemu.
1. U kakvoj je fizickoj snazi ta devojka da moze da bude bilo st ardugo osim deteta???
2. U kojem je stadijumu psiholoske zrelosti da prvo uopste bude svesna sta znaci biti zena a kamoli da ispunjava i bilo sta od "zenskih" obaveza?  :wall: :wall:
3. Ne znam pod ciju bi to nadleznost potpadalo, verovatno UN ali se u bduudcnosti mora nesto uraditi na popravljanju polozaja zena i mladih cak i u zemljama u kojima postoji praxa bicevanja zena, udaje dvojcica za mnogo straije muskarce itd itd

dirigent

Mislim da je vlada ipak tu u pravu , to je tako podneblje i tradicija. Nije ona ispala niotkuda , jer se i njena majka ,baba , cukunbaba... ponasala slicno i imala slicno okruzenje.

    Te devojcice il devojke znaju sta treba da rade , jer su ucene od malena.
Ali cinjenica da je bizarna razlika cini mi se i za neke slobdnije kulturoloske kriterijume.

Wolf

Tuzno... Udaju se da bi osigurale buducnost...
QuoteTe devojcice il devojke znaju sta treba da rade , jer su ucene od malena.
Da, ali mislim da nisu ni pomisljale da ce to znanje primeniti bar
pre 16-te godine. Ali, teska situacija...