Farmaceutska mikrobiologija

Started by Vampire 666, 21-02-2008, 15:18:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vampire 666

Фармацеутска микробиологија
7 ЕСПБ

Фонд часова 60+30
ПРЕДИСПИТНЕ ОБАВЕЗЕ
40 бодова
услов за излазак на завршни испит је минимум 21 предиспитних бодова и присуство на практичној настави

Предиспитни бодови
1. ПРАКТИЧНА НАСТАВА
активно учешће у практичној настави 15 бодова
подразумева присуство вежбама, одговарање на питања која ће асистенти постављати током одржавања практичне наставе, микроскопирање

2. ПРИСУСТВО ПРЕДАВАЊИМА (5 бодова)
евидентирање студената ће се вршити током семестра

3.  КОЛОКВИЈУМ (0-20 бодова)
тест 10 бодова (минимум 5)
микроскопирање и препознавање препарата 0-1 бод
опис бактерије 9 бодова (минимум 4,5)

ИСПИТ
максимално 60 бодова
1. део: општа и специјална бактериологија 35 бодова
2. део: вирусологија и паразитологија 25 бодова,
минимум 50 % бодова из оба дела
ослобађајући колоквијум из области опште и специјалне бактериологије 35 бодова (минимум 18)
уколико студент положи ослобађајући колоквијум полаже само 2. део завршног испита (минимум за полагање 2. дела је 13 бодова)

Ослобађајући колоквијум студент има право да полаже само једном
Термин за полагање је 11.05.2008. године


Литература
Медицинска бактериологија (Група аутора, Савремена администрација, 2005.)
Медицинска паразитологија (И. Крањчић Зец и сарадници)
Медицинска вирусологија (Љ. Крстић)
Практикум из микробиологије и имунологије (М. Швабић Влаховић и сарадници)

lycos

Da li se zna kada pocinju vezbe?

M@zz@

#2
U drugoj polovini semestra. Ne zna se tacan datum, ali ja pretpostavljam da ce biti posle one slobodne nedelje kada imamo kolokvijume.

Nemoj da me drzis za rec, ovo je samo moja pretpostavka. Ono sto sigurno znam, sto je profesorka juce rekla na predavanju, jeste da imamo 30 casova vezbi, po 2 casa nedeljno, u drugom delu semestra.

pavlest

3. godina ima sad blokove vezbi, tako da cete vi verovatno imati posle nas!!

M@zz@


pavlest

ove nedelje su zavrsili biohemicari, sledece nedelje ima moja 7 grupa i 8 grupa, pa one tamo 5 i 6 grupa, pa tako jos 3 i 4 pa 1 i 2, pa ti onda izracunaj dokle traju  :K

josefina87


lycos

Pa ja cu prekopirati one dve knjige koje su potrebne za prvi kolokvijum..I odatle.. Mozda malo pogledam slajdove iz RC-a..

josefina87

a jel ih ti imas ili uzimas od nekog?
hajde daj i meni pliiz! :>

i da,jel ima puunoo?! :roll:

lycos

Paaaa, dve knjige, bez slika, liche na onu iz bioxemije-milsim da je ovo dovljno reci..

A ako nabavim saljem ti pm..

rotkvica

kako sam ja skontala, deo za prvi kolokvijum je iz one zelene vece knjige, a valjda postoji i novo izdanje gde je isto to podeljeno u dve manje knjige. jel tako?

whatever

Ново издање књиге се зове Медицинска бактериологија, има око 400 страна, издавач је Савремена администрација и обухвата два старија, засебна издања - Општу бактериологију и Специјалну бактериологију. Свеједно је коју верзију одаберемо, садржај је практично исти...

darusaz

Сасвим су ОК те књиге за микробе. А медицинска бактериологија уз допуну илустрацијама са нета је quite some fun.  :~ Проверено.  :wink:

ares

jel ta nova jedna ili dve knjige, cas  se prica u jednini a posle se kaze obuhvata dva izdanja? Jel su ona spojena u jedno, kako vec? I jel ta knjiga(knjige) treba(ju) za kolokvijum?

josefina87

Quote from: whatever on 03-03-2008, 23:32:57
Ново издање књиге се зове Медицинска бактериологија, има око 400 страна, издавач је Савремена администрација и обухвата два старија, засебна издања - Општу бактериологију и Специјалну бактериологију. Свеједно је коју верзију одаберемо, садржај је практично исти...

to znaci da ucis za kolokvijum ili iz te jedne(nove) knjige ili ove dve koje je whatever napisao,koja su starija izdanja!