Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Maslacak

E da, i ja sam htela da pitam, sta uopste imate od opreme...da li su u pitanju digitalni aparati, ili obicni...i ako su obicni, da li bi licno razvijali? :happy:
Pretpostavljam da bi mnogi (mozda i profesor?) imali digitalne aparate (ili dSLRove), a onda nema tog standardnog razvijanja.

katarina

Pa mislim da vecina ima i obican fotoaparat uz digitalni...
AVENDON, ako se ne varam, ta oprema za razvijanje filmova je u stvari samo jedna mala plasticna "kutijca" kruznog oblika u koju se stavi film i odgovarajuca supstanca?? Jel?
Ja imam kod kuce bre neku skalameriju, dosta je glomazna i osetljiva, tako da ne verujem da bih mogla da je pustim "u promet" na faxu...  :hm

Dobra stvar je sto fiksir i razvijac mogu da se koriste nekoliko puta, hocu reci, potrosnja nije velika!:)

Coolgemini

Evo dodjoh do jednog linka...http://www.dizajnzona.com/forums/...radi se o dizajn-forumima,ali skrenite paznju na fotografske forume,vrlo su interesantni..

Maslacak

Da, Dizajn-zona je poznat i super forum, cak sam i ja mislila da postujem link... Hehe..."naletecete" tamo na mog decka :wink:

Da, ali kakav obican aparat? Ja nesto cisto sumnjam da sa klasicnim idiotom, koji mislim vecina ima (a izvinjavam se unapred ako gresim) mogu da se naprave kvalitetne fotke, jer oni uglavnom krive fotku po ivicama, a usput i fokusiraju kako im se cefne, o ekspoziciji da i ne govorim...

AVENDON

Pa svako ko hoce da se iole ozbiljnije bavi fotografijom trebao bi da zaboravi na idiota, vec bi trebao da ima aparat koji ima podesivu blendu i expoziciju......to je osnova, nije bitno koliko kosta i koliko je star.....

Da Kaca, u opremu za razvijanje spada Shpulna (mala crna kutijica), termometar, sat i hemikalije.

Da bi se pravili rucno pozitivi potrebna je skalamerija, koju ja imam kod kuce,iz 1946 godine je, ali je ona za muzej.....

Sto se tice DSLR-ova oni su fenomenalni, ali ne znam da li to neko ima na faksu.......

Sve pohvale za Dizajn forum, svasta tu mozete da naucite...

I za kraj procitajte sledeci clanak,.....pogledajte koji je faks covek zavrsio..

http://www.nin.co.yu/2003-07/24/29992.html

vladimir

Pogledajte ove radove ( nije bas fotografija, vec graficki dizajn ):
http://dalma83.deviantart.com

katarina

Pa, moj je tako negde od posle rata... A jel tvoj radi? Cisto me zanima...

anthony

Nemojte samo, da bude "razvijanja filma" kao u Zikinoj dinastiji!!! :) Ustvari, sto da ne bude!!!  :)

AVENDON

Kaca, moj aparat za razvijanje pozitiva radi, ali fotke su ocajnog kvaliteta..........

katarina

I moj radi, i isto su mi uvek losije "ispadale", ali su "ispadale" kako tako...

A kad pogledam caletove sto je praio pre 20ak godina, nije mi dobro!!! Extra su!

Adonis_Vernalis

Fotografija je, naravno, vezana za odgovarajuce prostorije, u kojima ce se obavljati kreativni deo (studio) i hemijski deo (laboratorija). Podrum zvrji prazninom. Postoje mnoge prazne prostorije koje se mogu adaptirati i privesti novoj svrsi. Oprema se moze kupiti: reflektori, platna, aparati za uvecavanje, foto-aparati, kao i potrosni materijal (filmovi, hemikalije, sitan laboratorijski pribor). Kursevi se takodje mogu organizovati. Dakle, organizujte se, kao sto ste uspeli da organizujete FID ili Sportsko drustvo. Mozete vi to... Ne mora se uopste raditi sa licnim sredstvima. Ulozite deo ogromne energije kojom raspolazete, okupite se vas nekoliko entuzijasta, smislite sta hocete i kada to uradite, potrazite novce i naci cete ih!

Maslacak

Evo linka ka najposecenijem photoblogu na internetu...ili je bar to jedno vreme bio (nisam sigurna da je i dalje)...
www.chromasia.com

mene obara s nogu...

a evo i jednog koga takodje volim...poprilicno se usavrsio u fotkanju tecnosti, odraza u kapima vode, jagoda u mleku isl...a takodje, i u fotkanju nekih vrlo obicni predmeta kao sto su viljuske, mutilice za jaja...prosvrljajte malo.
www.round-here.net

Adonis_Vernalis

Odlicno! Bavljenje fotografijom moze da pocne i od posmatranja fotografija. Hvala Bogu, Internet je prepun takvih sajtova i zaista moze mnogo toga da se nauci tako sto cete gledati kako majstori rade...

Keep up the good work!

besno pile

ma,sve te fotke su super,ali hajde da se mi pokrenemo......da ne ostane samo na prici :wink:

aziraphale

@besno pile

izvoli...

pocni...

a mi cemo da "follow the leader"

ne, ne mislim da domanovica

:)