Farmakologija-usmeni ispit

Started by frckica-j, 14-10-2008, 13:30:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frckica-j

LITERATURA

Osnovni ud¾benik: "Farmakologija", Vladislav Varagiæ i Milenko Milo¹eviæ (tra¾iti ¹to novije izdanje, nikako ranije od 2005. )

Alternativni ud¾benik: prevod "Farmakologija", Rang i Dejl

Ispit: pismeni+usmeni

Usmeni ispit
6 pitanja:
-iz op¹te farmakologije
-lijekovi koji djeluju na VNS
-lijekovi koji djeluju na CNS
-antibiotici
-lijekovi koji djeluju na ostale sisteme (najèe¹æe kardiovaskularni)
-ostale grupe lijekova

Dosad nisu postojala pitanja za usmeni po kojima se uèilo, meðutim pitanja su trenutno u pripremi.

mary

ja sam odgovarala kod profesora skrbica i jako je korektan,prijatan,mada cesto se desi da se ispit zbog njegovih obaveza odgadja...ali kad polozite sve mu oprostite;) ispitnih pitanja se trenutno ne mogu sjetiti...:(

frckica-j

Mary, mo¾e li jedna molba? Ja sam èula da imaju neka pitanja koja on daje, da su studenti skupljali pitanja koja kod njega najèe¹æe budu. Ima¹ li ti to? AKo ima¹, mo¾e¹ li da ih postavi¹ ili da proba¹ da ih naðe¹, jer je ne znam nikog ko je kod njega odgovarao? Svi koje znam su bili kod ©atare.  :jub:

mary

e,frckice,ja kod sebe imam samo knjigu,a sve sam `pomocne` papire razdijelila..ali raspitacu se kod kolega,pa postaviti ;)

frckica-j


pigeon

I ja sam odgovarala kod prof. Skrbica. U zadnje vrijeme je stvarno redovan na ispitu,rokova ima na pretek,skoro svakog petka ili subote, a o njemu sve najbolje,zaista je prijatan i korektan,trazi da povezujes,razmisljas... Evo mojih pitanja:
1. prostaglandini i leukotrieni
2. OTC preparati
3. COX inhibitori
4. beta 2 blokatori
5. statini
6. eritromicin,a pitao me i sulfasalazin i ketokonazol.

Divna pitanja,bez hormona:)))

frckica-j

Èestitam na polo¾enom ispitu!  :love: I hvala na pitanjima!

vanja85

Zna li ko kad bi mogao boti usmeni kod Skrbica? odmah poslije prakticnog ili malo kasnije? jel se do 15.tog mora zvrsiti,cak i kod njega :roll: ???   :thanx2:

vanja85

profesor je extra!!! ne trazi nista posebno! ja sam odgovarala uporedo sa jednom djevojkom,pa sto ona nije znala on je mene pitao..hvala Bogu sve sam znala  :K2:  njoj je otkacio polovinu,pa je presao na mene..ptanja su bila:
kumulacija i jos nesto iz uvoda( ne sjecam se)
antiepileptici( samo sam pricala fenitoin i karbamazepin)..i trazio je skoro sva nezeljena dejstva!!! ali mozda zato sto mi je planirao visoku ocjenu!!
antistafilokokni penicilini
antihistaminici....
to je sve sto se sjecam...bilo je ddosta podpitanja,na preskok...da ne pricam lekcijski!!!!


eto,nadam se da ce nekome posluziti!!!!

frckica-j

Èestitam draga! (I jo¹ èekam onu kafu!  :wink:)

A i ja sam imala kumulaciju, ushodnu i nishodnu regulaciju enzima i onda lijekove koji djeluju preko enzima.

vanja85

Hvala frcko:) kafa moze uvijek,samo se javi!!!!