Obavezni staz i placanje istog

Started by malena, 02-11-2012, 14:38:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

malena

E ovako pre neki dan na nekom obaveznom predavanju za stazere kaze nam jedna fina farmaceutkinja sa vec pozamasnim stazom tj zena sa iskustvom... Zasto se mi ne bunimo jer nam je ukinuto placanje staza u drzavnoj apoteci a u privatnoj takodje ili ne placaju ili nece da nas prime ili je to neka beda standardno... Zanima me da li neko zna na osnovu kojeg zakona i zasto je nama ukinuto tih 10000 i zasto cutite/mo vec 6 meseci... Kaze ta ista osoba da grad Beograd je to do sada finansirao a sada je naravno prekinuo... Zasto moze da placa po 2 kompleta knjiga deci od 1-4.razreda. Slazem se da treba da dobiju knjize ali to po 2 kompleta da ne vuku kuci.. Glupost... Pritom komplet je verovatno 30ak hiljada... Da li neko zna da li lekari na stazu su placeni i koliko? I da li neko zna ime decka koji je predsednik grupe mladi farmaceuti ja sam ga srela ali nemam ime... Ako niko nece da se pozabavi ovom temo neka mi da njegovo ime (pm) pa cu ga ja kontaktirati... Sve dok cutimo nece nam naravno nista ni placati... Ako pokusamo mozda i vrate onu bedu od 10000... Ako su me roditelji izdrazavali dok sam studirala nije u redu da me izdrazavaju i dalje a ja da rintam kao konj za dzabe...
P.S. Molim Vas da se malo aktiviramo jer vecinu ovo ili ceka ili su je prosli... Da ne bude standradno ja sam svoje odradio, ili nek se neko drugi bori za mene...
Od mene toliko moj glas ako se ostali ne udruze ne znaci nista... Pozdrav dragi moji farmaceuti sadasnji i buduci...

Bred

Ne placaju ni lekare ni stomatologe.

Prvi put cuje za te Mlade farmaceute :K

Meni je frapantnije to sto je nedavnim izmenama staz produzen umesto da je skracen. Kako je moguce da staz lekarima bude 6 mesecima a nama godinu dana? ZASTO?

malena

Pa taj decko je to rekao kad smo bili na tim predavanjima... Mislim da je to ona grupa na Fb sekcija mladih farmaceuta ili tako nesto... Vidis i ja imam hiljadu Zasto a ni jedno Zato... :D Pa i njima kao i nama ne placaju jer smo glupi i cutimo... I to za duzinu staza to je vec druga tema... Bolnicka 3 meseca gubljenje vremena jos ako neko kao ja ne bude obavesten pa ode na Vma to je stavrno rintanje od pola 8 do 2 svaki dan... Pravo fizikalisanje.. Zatim kontrola 20 dana... Jedan dan odem na kontrolu ostalih 19 im odradim standardno za Dz... Ajde u apoteci treba staz slazem se... Ali 8 meseci nema potrebe ko ne nauci za recimo 4 meseca nece vala ni za 8... Jer da je hteo imao je vremena...

mortisha2

Meni su napravili problem u apoteci za dva dana bolovanja, kao da radim za sto miliona a ne za dz. Stvarno mislim da je bezobrazluk to sto se apsolutno nista ne placa a radi se puno radno vreme, pa cak i subotama. Ako ima neko konstruktivnu ideju sta da se radi, ja sam za

Radisal

Cek jel to u drzavnoj staziras i subotama?  :roll: I sta je to puno radno vreme?

malena

Puno radno vreme je kao i zaposleni... A radi se svaka druga subota... Tj zavisi da li apoteka u kojoj staziras radi subotom. Ja radim.  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Radisal

Verovatno zavisi od mentora.. moja radi subotom, nedeljom i svim praznicima, od 00-24, pa radim samo prvu smenu, ostajem do oko 14h, ne idem subotom, mozda sam otisla dva puta, to nije da sam morala, prilicno su ok za svaki vid saradnje

inana

Drage kolege,da li neko od vas zna da li se ponovo placa staziranje u drzavnoj apoteci?Hvalaaa!

malena


mortisha2

Oni valjda imaju pravo da prijave 10 stazera u godini da dobija pare od grada, i to se zove strucno usavrsavanje. Cula sam da je 10 za apoteku Beograd, a ne znam za koliko tehnicara. Tako da je u mojoj apoteci malo glupa situacija jedna stazerka dobija a druga ne

Radisal

A na osnovu kojih kriterijuma se odredjuje koce primati nadoknadu? Jel po principu ko se pre prijavi?
I koliki je iznos u pitanju?

inana

Stvarno je neverovatno da se staz placa tako malom broju stazera!I naravno takvu situaciju koriste i vlasnici privatnih apoteka jer ni oni nece da placaju staziranje.A samo pre desetak godina,u drzavnim apotekama,staz se placao u iznosu od 70% plate diplomiranog farmaceuta.Znam da je to sada misaona imenica ali posle toliko godina studija i naravno posla koji obavljaju stazeri,mislim da bi bilo sasvim posteno i normalno da se staz placa.

mortisha2

Ne znam po kom principu biraju, to najbolje da pozoves kadrovsku i biro za zaposljavanje. Koleginica koja dobija je cekala neko vreme i nije bila sigurna da ce uspeti, druga nije dobila bez obzira sto smo sve u istoj apoteci. Mislim da je iznos za farmaceute je 20 000 a tehnicare 12 000, ali nemoj da me drzis za rec

Bred

Koliko je pre desetak godina bilo manje farmaceuta ...

Bla_bla_blaaaa

Da li se sada placa staz, gde mogu da se informisem o tome? trebala bih od septembra da krenem