SD Partizan

Started by nasty girl, 07-06-2006, 13:17:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stef

 Nemoj tako, mi smo osvojili zlato prosle godine, ne secam se da je partizan nesto osvojio.

trinity

Stef nemoj tako bezobrazno o PARTIZANU ne zaboravi da vecina u fudbalskoj ekipi faksa navija za PARTIZAN pa i kapiten... :F

stef

 To je jedina mana naseg tima. Srecom pa imam ravnotezu sa rukometnim timom.

johny cage

Stef cestitam ti na svemu, ti si nas idol. :Bog

Sada je najbitnije da Partizan pobedi Livorno. Bicu na utakmici, Smatram da bi smo ovom pobedom 90% prosli grupu.
Ocekujem 1 prema 0 za nase.

stef

 Srecno vam bilo! Zelim vam pobedu!

nasty girl


Lazetiæ i Rukavina 'crno-beli'


®arko Lazetiæ i Antonio Rukavina koji su prethodnu jesen odigrali za ekipu Be¾anije od januara æe nastupati za Partizan, tvrde beogradski mediji. Lazetiæ i Rukavina su u subotu bili na stadionu Parizana gde su se dogovorili o uslovima za prelazak u taj klub, a potpisivanje ugovora planirano je za prvi dan prelaznog roka, 8. januar.

"Nisam jo¹ ni¹ta konkretno potpisao, ali sam se sa Partizanom sve dogovorio," rekao je Lazetiæ, "Ostaje da se klubovi dogovore i verujem da æu prvog dana prelaznog roka potpisati ugovor. Bukvalno za desetak minuta smo sve dogovorili. Moja davna¹nja ¾elja je bio Partizan i to su svi znali. ®eleo sam od prvog dana da obuèem crno-beli dres i zato sam sve ponude ostavio sa strane i saèekao da èelni ljudi iz Humske dodju sa ponudom i - doèekao sam."

Za Lazetiæa je bila zainteresovana i Crvena zvezda.

"Bilo je nekih kontakata pre mesec dana, ali sam ih odmah prekinuo. Zvezda je moja pro¹lost, a Partizan moja buduænost. ®eleo sam u Partizan i ni¹ta nije moglo da me odvrati od te zamisli. Na svu sreæu, odvija se onako kako sam planirao i jedva èekam da se prikljuèim ekipi."

Sa Lazetiæem je na stadionu u Humskoj viðen i Antonio Rukavina.

"©to se mene tièe, od danas sam igraè Partizana. Ostalo je samo da se klubovi dogovore oko uslova, ¹to, verujem, neæe da bude problem. Ostvario mi se deèaèki san i mogu da ka¾em da sam presreæan. Mene iz Crvene zvezde niko nije kontaktirao, niti sam i¹ao na Marakanu. ©to se mog kluba tièe, stvarno ne znam. Partizan je do¹ao sa konkretnom punudom, sa uslovima koji se te¹ko odbijaju. Ljudi iz Be¾anije su mi dali zeleno svetlo da mogu da pregovaram, dozvolili su mi da odem u Humsku da upoznam ljude, pogledam ¹ta me oèekuje," ka¾e Rukavina.

"Neæe biti problema da se prilagodim. Odlièno se poznajem sa Smiljaniæem, Marinkoviæima, Rniæem. Tu je i Lazetiæ. Ma, biæe sve u redu," rekao je mladi reprezentativac Srbije Rukavina.

b92

zabica

atmosfera  na sinocnoj utakmici  :Bog

hulio_salinas

17/12/2006 | Izvor: B92, zvanicni sajt

Je¹iæ: Nikada neæu podneti ostavku!



I pored èinjenice da je odavno 'pre¾aljen', odnosno da je nedeljama pitanje samo ko æe naslediti Miodraga Je¹iæa na klupi Partizana, trener 'crno-belih' ka¾e da ne namerava da da ostavku.

"Iako ste me veæ smenili i pisali kako ne bi trebalo da putujem ni u ©kotsku, tvrdim da nikada neæu podneti ostavku u Partizanu. Mo¾e da se desi da vi¹e ne budem trener i to æe biti stav kluba, ali ostavku ne dam," rekao je u subotu Je¹iæ, "Ostvarili smo oba cilja koja smo zacrtali na poèetku sezone, a to je plasman u Ligu UEFA i èetvrtfinale nacionalnog Kupa. Jedino zaostajemo u prvenstvu, èak smo i u Evropi odigrali sve utakmice dobro, izuzev sa Okserom, i uz malo sreæe mogli smo da proðemo takmièenje po grupama."

Bez obzira na sve prièe Je¹iæ prièa o nastavku prvenstva.

"Ako pobedimo Mladost u prvom meèu proleænog dela prvenstva, veæ smo na drugom mestu. Posle toga sledi derbi, a tvrdim da æemo opet nadigrati veèitog suparnika, ne obeæavam pobedu, ali æemo ih nadigrati. Ba¹ kao u proleænom delu kada su se kom¹ije radovale remiju i bacali dresove navijaèima. Iako ne doðu planirana pojaèanja, Partizan æe igrati bolje u nastavku sezone," ka¾e Je¹iæ.

Je¹iæ smatra da postoji racionalno obja¹njenje za neuspeh na terenu.

"Gre¹ka je struènog ¹taba, koji se poèetkom sezone nadao da ovaj tim mo¾e da igra na tri fronta. Meðutim, uticali su i spoljni faktori, jer bi razlika u prvenstvu bila manja da je ¹ampionat bio regularniji. Aktuelni struèni ¹tab uradio je ono ¹to je morao, a nije, prethodni. Pro¹la sezona bila je lo¹ija, jer Partizan se nije plasirao u Ligu ¹ampiona, ni u Ligu UEFA, ispao je iz Kupa i ostao bez trofeja u prvenstvu. Ipak, nije podmlaðen tim. To smo uradili mi i trasirali put mlaðim igraèima, s kojeg ovaj klub ne sme da skrene."

Je¹iæ priznaje da je dovoðenje bugarskog fudbalra Asena Nikolova "iskljuèivo njegova gre¹ka" ali nudi i obja¹njenje.

"On nije trèao, veæ se ¹etao po terenu, a tako bi mogao da igra i Vladica Kovaèeviæ. A, ¹to se tièe 12 dovedenih proverenih igraèa, uèinili smo to da bi pojaèali konkurenciju i stvorili tim spreman da se bori na tri fronta. Iako to nije pitanje za mene, smatram da sam napravio pravilnu procenu, zajedno sa upravom kluba donosio sam odluke. Moje je da predlo¾im, a svi se dogovaramo."

Je¹iæ je jo¹ jednom za neuspeh optu¾io druge.

"Nije mi jasno za¹to se stalno potencira da je ovo najlo¹ija sezona Partizana. Mo¾da jeste u prvenstvu. Ima tu na¹ih gre¹aka, ali kako je moguæe da nama sudije izvlaèe penale van, a rivalima uvlaèe unutar kaznenog prostora?! Bolji smo bili i od Zvezde i od OFK Beograda i da je suðenje bilo korektnije, sigurno bi i bodovna razlika bila manja. Rekao sam posle 2. kola da ako se nastavi u tom ritmu prvenstvo neæe biti regularno. Stoji da su struèni ¹tab i igraèi krvi za jedan deo, ali mnogo veæu krivicu za svce snose spoljni faktori," rekao je trener Partizana.

"Reko¹e da pro¹li put u Partizanu nisam napravio ni¹ta. U 34 utakmice, postigli smo 111 golova, ¹to je rekord. Nismo i pored toga bili prvi, ¹to samo ovde mo¾e. Ne znam, da li smete da napi¹ete o tome ¹ta sam postigao u Bugarskoj, gde sam, uz Ljupka Petroviæa, jedan od najcenjenijih trenera. Trener godine, osvajaè titule. Verujem ja da ste vi na zadatku da ukaljate lik i delo Miodraga Je¹iæa, ali neæe moæi tek tako," rekao je on, "Kad Partizan pobedi, u pojedinim medijima jedva nadjemo tekst. Trebaju mi naoèari. Kad izgubi, naslova strana! Neæu ja da vas uèim kako se radi posao, ali to je tendenciozno pisanje."

Fudbaleri Partizana su na odmoru, a nastavak Meridijan Superlige planiran je za 17. februar. Pripreme poèinju 8. januara.

nasty girl

Quote from: zabica on 15-12-2006, 08:48:41
atmosfera  na sinocnoj utakmici  :Bog

bilo je bolje na Panatenaikosu.... :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

hulio_salinas

Zvanièno saop¹tenje KK Partizan
04/01/2007 | Izvor: B92, zvanicni sajt



KK Partizan uputio je zvanièno ¾albu èelnicima NLB lige povodom kazne (3 utakmice suspenzije i novèana kazna) koju je ovo regionalno takmièenje izreklo treneru crno-belih Du¹ku Vujo¹eviæu zbog iskljuèenja na utakmici Partizan – Cibona.

Zvanièno saop¹tenje i ceo tekst ¾albe koji je iz Humske poslat u Ljubljanu prenosimo u celosti.

"KK Partizan je veoma o¹teæen naèinom delegiranja sudija i kriterijuma suðenja na pojedinim utakmicama KK Partizana, ¹to dovodi u pitanje uèe¹æe KK Partizan u takmièenju NLB lige.

Nakon Final Eight u sezoni 2005/2006 posle finalne utakmice sa FMP-om, ukazali smo rukovodstvu lige na neregularnosti suðenja finalne utakmice Partizan- FMP u Sarajevu u kojoj je KK Partizan te¹ko o¹teæen. Zahtevali smo da se pregleda snimak utakmice iz koga bi se oèigledno videlo da je od 5 dosuðenih faula igraèu Milojeviæu realno postojao samo 1.

Ukazali smo da su sudije uoèi utakmice u Skenderiji u restoranu bili pijani, da su igrali na stolovima, da je tome bio prisutan i gospodin Radiæ koji je bio zadu¾en za delegiranje sudija, te da gospodin Radiæ nije prisustvovao finalnoj utakmici. ®eleæi da saèuvamo ugled lige o ovom nismo obave¹tavali medije i javnost, veæ smo zahtevali da rukovodstvo lige preduzme odgovarajuæe mere. To nije uèinjeno.

Takmièenje NLB lige ove godine nastavljeno je bez ikakvih ozbiljnih promena, pa smo tako do¾iveli u Zadru na utakmici Zadar – Partizan, da KK Zadar izvede 51 slobodno bacanje, a Partizan samo 21, na utakmici Partizan – Cibona na kojoj su se dogodili prekr¹aji zbog kojih je predmetna odluka o ka¾njavanju doneta, u prvom poluvremenu Cibona je izvela 21 slobodno bacanje, a Partizan samo jedno.

Obe utakmice u Zadru i Beogradu sudio je sudija Kolar. Ovaj sudija je pre utakmice Partizan – Zadar sudio utakmicu Buduænost – Zadar u Podgorici koju je dobio sa 1 razlike i gde su domaæini imali velike probleme da omoguæe da on i ostale sudije nakon utakmice bezbedno napuste Podgoricu.

Na utakmici Cibona – Partizan jedan od sudija je bio i Ankarali, sudija iz Turske, koji je pre ove utakmice sudio dve utakmice Cibona – Partizan, obe u Zagrebu, kada je takoðe u prvoj utakmici drastièno o¹tetio KK Partizan i direktno uticao na rezultat.

Sve napred izlo¾eno KK Partizan do¾ivljava kao tendenciju da se na¹em timu ne obezbedi regularnost u takmièenju. Uvereni da je sve ovo tendenciozno jer sudije delegira predsednik hrvatskog saveza ¹to predstavlja oèigledan sukob interesa kada su u pitanju interesi hrvatskih klubova i Partizana.



Svesni smo da bi istupanje iz takmièenja u ovoj sezoni bilo ¹tetno za na¹ klub, pa vas zato ozbiljno upozoravamo da u sledeæoj sezoni pod ovakvim uslovima neæemo uèestvovati u NLB ligi.

Kada je upitanju odmeravanje kazne na¹em treneru Du¹ku Vujo¹eviæu, ¾elimo da uka¾emo na sledeæe:

1. Trener Du¹ko Vujo¹eviæ je iskljuèen nakon druge tehnièke gre¹ke i pred sam kraj prvog poluvremena kod rezultata 29:28 za Partizan. Pored èinjenice da su u prvom poluvremenu dosudili 21 slobodno bacanje za Cibonu i jedno sa Partizan, ukazujemo da je trener Cibone opomenut kada je u¹ao u teren i obratio se sudijama, za razliku od Du¹ka Vujo¹eviæa kome su u istoj situaciji svirali prvo jednu, a zatim i drugu iskljuèujuæu tehnièki gre¹ku. Nakon toga trener Partizana Du¹ko Vujo¹eviæ je povukao za dres sa leða sudiju, ali su istog trenutka sportski direktor kluba Dragan Todoriæ i predsednik kluba Predrag Daniloviæ intervenisali i spreèili dalji incident. Tek kad je to uèinjeno, sudija Ankarali poziva sudije i napu¹ta igrali¹te, odlazi u svlaèionicu i dolazi do prekida od 15 minuta.

Ove èinjenice se nesumljivo mogu utvrditi pregledom snimaka. KK Partizan raspola¾e sa podacima, a ima i dokaze, da su sudije zvale telefonom iz svlaèionice direktora Sidra gospodina Romana Lisca predla¾uæi prekid utakmice, na ¹ta im je on nalo¾io da zavr¹e utakmicu, tek tada su se vratili na teren i utakmica je u sasvim normalnim okolnostima zavr¹ena.

Na utakmici nije bilo nikakvih incidenata, niti je bila ugro¾ena sigurnost tokom i posle utakmice delegata, sudija i na¹im gostima igraèima i rukovodstvu Cibone.

Ove okolnosti ukazuju da su sudije do¹le u Beograd sa odreðenom tendencijom i namerom da utièu na rezultat . Trener Cibone je nagovestio nakon utakmice na korektan naèin da je u drugom poluvremenu promenjen kriterijum suðenja . Pitamo se da li je i u drugom poluvremenu trebalo da bude isti odnos slobodnih bacanja, pa da na kraju utakmice bude 42 slobodna bacanja za Cibonu , 2 za Partizan.



2. Direktor lige Josip Biliæ je stavljen pod pritisak medija o tome kako æe biti ka¾njen Du¹ko Vujo¹eviæ, trener Partizana. Pitamo se koga je sve nazivao telefonom predstavljajuæi se kao novinar i time podigao temperaturu oko dono¹enja odluke o ka¾njavanju trenera Du¹ka Vujo¹eviæa.

Èinjenica je da delegat i sudije nisu podnele prijavu protiv Du¹ka Vujo¹eviæa, verovatno pod tim „pritiskom“ tra¾i se od na¹eg kluba snimak utakmice i donosi se odluka o ka¾njavanju Du¹ka Vujo¹eviæa, na dan kada na¹ klub igra jednu od odluèujuæih utakmica u Evroligi.

Odmeravajuæi kaznu direktor lige je prenebegao èinjenicu da je osnovni uzroènik dogaðaja na utakmici Partizan – Cibona bilo neobjektivno suðenje.

Ova okolnost, pristrasno i nepo¹teno suðenje je morala uticati prilikom odmeravanja kazne, na visinu kazne.

Kumulativno izricanje visoke novèane kazne od 5.000 € ili ukupno 6.600 € i 3 utakmice neobavljanja funkcije trenera je preterano i tendenciozno. Protiv na¹eg trenera i na¹eg rukovodstva NLB liga i Sidro vode kampanju i primoravate nas da na tako ne¹to ozbiljno odgovorimo. Time dovodite u pitanje ugled lige, regularnost takmièenja i sportsko po¹tenje.

Insistiramo da se ukine zabrana vr¹enja funkcije treneru Du¹ku Vujo¹eviæu i time poka¾e jedna spremnost da se promeni odnos prema Partizanu ako NLB liga ima interesa da na¹ klub i dalje uèesvuje.

Beograd. 03-01-2007.
Ðorðe Èoloviæ

nasty girl

#40
moje misljenje je da je vujosevic nepravedno kaznjen a i ta utakmica je bila sramota sto se tice sudjenja....

®ALBA POVODOM KAZNE TRENERU PARTIZANA     datum: 04.01.2007


NLB Liga
Poroti za ¾albe
N/r gospodin Rado Lorbek – predsednik ABA-a


Odlukom direktora lige gospodina Josipa Biliæa, ka¾njeni su ko¹arka¹ki klub Partizan i trener Du¹ko Vujo¹eviæ na ukupan iznos od 6.600 € i neobavljanje du¾nosti trenera Du¹ka Vujo¹eviæa na tri utakmice NLB lige u terminu 6/7, 13/14 i 20/21 januar 2007. godine.
Ko¹arka¹ki klub Partizan i Du¹ko Vujo¹eviæ nezadovoljni ovim podnose,



® a l b u


Na predmetnu odluku koju smatramo krajnje pau¹alno odmerenu i nekorektnu.

KK Partizan je veoma o¹teæen naèinom delegiranja sudija i kriterijuma suðenja na pojedinim utakmicama KK Partizana, ¹to dovodi u pitanje uèe¹æe KK Partizan u takmièenju NLB lige.
Nakon Final Eight u sezoni 2005/2006 posle finalne utakmice sa FMP-om, ukazali smo rukovodstvu lige na neregularnosti suðenja finalne utakmice Partizan- FMP u Sarajevu u kojoj je KK Partizan te¹ko o¹teæen. Zahtevali smo da se pregleda snimak utakmice iz koga bi se oèigledno videlo da je od 5 dosuðenih faula igraèu Milojeviæu realno postojao samo 1.
Ukazali smo da su sudije uoèi utakmice u Skenderiji u restoranu bili pijani, da su igrali na stolovima, da je tome bio prisutan i gospodin Radiæ koji je bio zadu¾en za delegiranje sudija, te da gospodin Radiæ nije prisustvovao finalnoj utakmici. ®eleæi da saèuvamo ugled lige o ovom nismo obave¹tavali medije i javnost veæ smo zahtevali da rukovodstvo lige preduzme odgovarajuæe mere. To nije uèinjeno.
Takmièenje NLB lige ove godine nastavljeno je bez ikakvih ozbiljnih promena, pa smo tako do¾iveli u Zadru na utakmci Zadar – Partizan, da KK Zadar izvede 51 slobodno bacanje, a Partizan samo 21, na utakmici Partizan – Cibona na kojoj su se dogodili prekr¹aji zbog kojih je predmetna odluka o ka¾njavanju doneta, u prvom poluvremenu Cibona je izvela 21 slobodno bacanje, a Partizan samo jedno.
Obe utakmice u Zadru i Beogradu sudio je sudija Kolar. Ovaj sudija je pre utakmice Partizan – Zadar , sudio utakmicu Buduænost – Zadar u Podgorici koju je gost dobio sa 1 razlike i gde su domaæini imali velike probleme da omoguæe da on i ostale sudije nakon utakmice bezbedno napuste Podgoricu.
Na utakmici Cibona – Partizan jedan od sudija je bio i Ankarali, sudija iz Turske, koji je pre ove utakmice sudio dve utakmice Cibona – Partizan obe u Zagrebu kada je takoðe u prvoj utakmici drastièno o¹tetio KK Partizan i direktno uticao na rezultat.
Sve napred izlo¾eno KK Partizan do¾ivljava kao tendenciju da se na¹em timu ne obezbedi regularnost u takmièenju. Uvereni da je sve ovo tendenciozno jer sudije delegira predsednik hrvatskog saveza ¹to predstavlja oèigledan sukob interesa kada su u pitanju interesi hrvatskih klubova i Partizana.
Svesni smo da bi istupanje iz takmièenja u ovoj sezoni bilo ¹tetno za na¹ klub, pa vas zato ozbiljno upozoravamo da u sledeæoj sezoni pod ovakvim uslovima neæemo uèestvovati u NLB ligi.
Kada je u pitanju odmeravanje kazne na¹em treneru Du¹ku Vujo¹eviæu, ¾elimo da uka¾emo na sledeæe:
1. Trener Du¹ko Vujo¹eviæ je iskljuèen nakon druge tehnièke gre¹ke i pred sam kraj prvog poluvremena kod rezultata 29:28 za Partizan. Pored èinjenice da su u prvom poluvremenu dosudili 21 slobodno bacanje za Cibonu i jedno sa Partizan, ukazujemo da je trener Cibone opomenut kada je u¹ao u teren i obratio se sudijama, za razliku od Du¹ka Vujo¹eviæa kome su u istoj sitaciji svirali prvo jednu, a zatim i drugu iskljuèujuæu tehnièku gre¹ku. Nakon toga trener Partizana Du¹ko Vujo¹eviæ je povukao za dres sa leða sudiju ali su istog trenutka sportski direktor kluba Dragan Todoriæ i predsednik kluba Predrag Daniloviæ intervenisali i spreèili dalji incident. Tek kad je to uèinjeno, sudija Ankarali poziva sudije i napu¹ta igrali¹te, odlazi u svlaèionicu i dolazi do prekida od 15 minuta.
Ove èinjenice su nesumljivo mogu utvrditi pregledom snimaka. KK Partizan raspola¾e sa podacima, a ima i dokaze, da su sudije zvale telefonom iz svlaèionice direktora Sidra gospodina Romana Lisca predla¾uæi prekid utakmice, na ¹ta im je on nalo¾io da se zavr¹e utakmicu, tek tada su se vratili na teren i utakmica je u sasvim normalnim okolnostima zavr¹ena.
Na utakmici nije bilo nikakvih incidenata niti je bila ugro¾ena sigurnost tokom i posle utakmice delegata, sudija i na¹im gostima igraèima i rukovodstvu Cibone.
Ove okolnosti ukazuju da su sudije do¹le u Beograd sa odreðenom tendencijom i namerom da utièu na rezultat . Trener Cibone je nagovestio nakon utakmice na korektan naèin da je u drugom poluvremenu promenjen kriterijum suðenja. Pitamo se da li je i u drugom poluvremenu trebalo da bude isti odnos slobodnih bacanja, pa da na kraju utakmice bude 42 slobodna bacanja za Cibonu , 2 za Partizan.
2. Direktor lige Josip Biliæ je stavljen pod pritisak medija o tome kako æe biti ka¾njen Du¹ko Vujo¹eviæ trener Partizana. Pitamo se, ko ga je sve nazivao telefonom predstavljajuæi se kao novinar i time podigao temperaturu oko dono¹enja odluke o ka¾njavanju trenera Du¹ka Vujo¹eviæa.
Èinjenica je da delegat i sudije nisu podnele prijavu protiv Du¹ka Vujo¹eviæa, verovatno pod tim „pritiskom“ tra¾i se od na¹eg kluba snimak utakmice i donosi se odluka o ka¾njavanju Du¹ka Vujo¹eviæa, na dan kada na¹ klub igra jednu od odluèujuæih utakmica u Evroligi.
Odmeravajuæi kaznu direktor lige je prenebregao èinjenicu da je osnovni uzroènik dogaðaja na utakmici Partizan – Cibona bilo neobjektivno suðenje.
Ova okolnost, pristrasno i nepo¹teno suðenje je morala uticati prilikom odmeravanja kazne, na visinu kazne.
Kumulativno izricanje visoke novèane kazne od 5.000 € ili ukupno 6.600 € i 3 utakmice neobavljanja funkcije trenera je preterano i tendenciozno. Protiv na¹eg trenera i na¹eg rukovodstva, NLB liga i Sidro vode kampanju i primoravate nas da na tako ne¹to ozbiljno odgovorimo. Time dovodite u pitanje ugled lige, regularnost takmièenja i sportsko po¹tenje.
Insistiramo da se ukine zabrana vr¹enja funkcije treneru Du¹ku Vujo¹eviæu i time poka¾e jedna spremnost da se promeni odnos prema Partizanu, ako NLB liga ima interesa da na¹ klub i dalje uèestvuje.


Beograd, 03-01-2007.


Ðorðe Èoloviæ
Potpredsednik

http://www.stat.co.yu/partizan/ser/vesti.php

hulio_salinas

Miroslav Ðukiæ trener Partizana
08/01/2007 | Izvor: B92



Selektor mlade fudbalske reprezentacije Miroslav Ðukiæ novi je trener fudbalskog kluba Partizan, saznaje B92. On je u konaèan izbor Uprave "crno-belih", a u konkurenciji su bili i biv¹i golman Partizana Radmilo Ivanèeviæ, trener Be¾anije Dragoljub Bekvalac i selektor Makedonije Sreæko Katanec. 

Prednost Ðukiæa u odnosu na ostale kandidate bilo je poznavanje velikog broja Partizanovih fudbalera koji igraju za mladu selekciju Srbije. 

Ðukiæ ima 41 godinu. U igraèkoj karijeri nastupao je za Maèvu, Rad, Deportivo La Korunju, Valensiju i Tenerife, a bio je standardni reprezentativac Jugoslavije za koju je odigrao 49 utakmica i postigao dva gola.

Novi trener Partizana sa mladom reprezentacijom Srbije kvalifikovao se na ovogodi¹nje Evropsko prvenstvo.

Ðukiæev prvi asistent u Partizanu biæe Aleksandar Stanojeviæ, nekada¹nji fudbaleri "crno-belih". Zvanièna promocija novog trenera odr¾aæe se u utorak u 13 èasova.

hulio_salinas

Fudbaleri Partizana stigli u Dubai
29/01/2007 | Izvor: B92, zvanicni sajt



Fudbaleri Partizana, struèni ¹tab i grupa od deset novinara u nedelju uveèe doputovali su u Dubai gde æe obaviti zavr¹ne pripreme za proleæni deo ¹ampionata i zavr¹nicu Lav kupa Srbije.

Na treæim pripremama u Ujedinjenim Arapskim Emiratima 'crno-beli' su sme¹teni u hotelu 'Oejzis Biè Tauer', a pored treninga planirane su i èetiri probne utakmice.

Poslednjeg dana januara Partizan æe igrati sa ukrajinskim Dnjiprom iz Dnjepropetrovska, 3. februara planiran je meè sa ekipom Salcburga.

Najverovatnije 6. februara protivnik æe biti Dinamo iz Kijeva, a poslednja provera planirana je za 9. februar kada bi fudbaleri Partizana trebalo da se sastanu sa ruskom ekipom Ural.

Trener Ðukiæ na put je poveo 25 igraèa - Kralja, Asprogenisa, Jov¹iæa, Rniæa, Rukavinu, Ðorðeviæa, Bajiæa, Mihajlova, Radovanoviæa, Lomiæa, Lazareviæa, Naða, Smiljaniæa, Tomiæa, Zajiæa, Neboj¹u i Nenada Marinkoviæa, Bosanèiæa, Laziæa, Lazetiæa, Vukelju, Oditu, Jovetiæa, Gulana i Maletiæa.

hulio_salinas

Kralj ostaje, Lomiæ ide u junu
30/01/2007 | Izvor: B92, sportska ¹tampa



Iako je Miroslav Ðukiæ na zavr¹ne pripreme u Dubai poveo 22 fudbalera i trojicu golmana na koje raèuna u proleænom delu sezone, postoje izgledi da neki igraèi koji su u Ujedinjenim Arapskim Emiratima karijeru nastave u drugim klubovima.

Direktor Partizana Nenad Bjekoviæ rekao je da je "klub dobio odliènu ponudu za Marka Lomiæa", a jo¹ jedan standardni igraè odbrane mogao bi da promeni klub i kontinent. Epilog razgovora dva kluba i igraèa jeste dogovor prema kojem æe Marko Lomiæ potpisati ugovor sa Holanðanima. U Groningen odlazi u junu a do kraja sezone æe nositi dres Partizana.

"Za Nenada Ðorðeviæa zainteresovan je D¾ef junajted, klub koji trenira Amar Osim," rekao je Bjekoviæ.

Iako je grupa igraèa ostala u Beogradu, razmi¹lja se i o tome gde æe oni igrati sledeæeg proleæa. Kako saznaje B92, Pjer Boja i Srðan Radonjiæ u subotu dolaze u Dubai, ali ne da bi se prikljuèili pripremama, veæ da bi potpisali ugovore sa El Naserom, dok je Milivoje Æirkoviæ interesantan Politehnici iz Temi¹vara.

Pored svih moguæih odlazaka, najavljen je i produ¾etak saradnje sa Ivicom Kraljem. Iskusni golman potpisaæe po povratku u Beograd novi trogodi¹nji ugovor sa "crno-belima".

"Lako smo se sporezumeli. Ostaæu jo¹ tri godine u Partizanu. Potpis je samo formalnost, lako æemo to uraditi kada se vratimo u Beograd," ka¾e Kralj.

Fudbaleri Partizana na pripremama u Dubaiju prvi meè igraju sa Dnjiprom, u sredu 31. januara.

nasty girl



Poginuo fudbaler Partizana Kaèar
U saobraæajnoj nesreæi 4. februara 2007. godine, na svoj 18. roðendan, ¾ivot je izgubio fudbaler Partizana, èlan omladinskog pogona, Srðan Kaèar.

Kaèar je do¹ao u Partizan iz banjaluèkog Borca 2004. godine, i igrao je u generaciji 1989, zajedno sa Jovetiæem, Gulanom i Osmanagiæem.

Bio je èlan kadetske i omladinske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Vreme i mesto sahrane Srðana Kaèara biæe naknadno objavljeni.

B92

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(