REZIME...bakterije koje se (ne) uce

Started by Al-Jasmina, 24-08-2006, 16:23:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Al-Jasmina

Da utvrdimo koje bakterije ne dolaze na ispit (pismeni i usmeni)

Molim da neko sa zavoda bude ljubazan,
kao i uvek, :cvet
i potvrdi da li se ne uci sledece:

Francisella tuleransis
Aerobni G- bacili
Bacilus subtilis
L forme
Rickettsiales


Unapred hvala najlepse !!!! :loptica

Btw, Brucella je predavana,
ima je na prezentacijama sa predavanja
izostavljena je u spisku pitanja za usmeni
ona se ne uci!

H5N1

Veoma cudan izbor onoga sta se uci sta ne. Ja bih naucila B. subtilis zbog uobicajenog podpitanja ..Kako se bacil antraksa razlikuje od ostalih antrakoidnih bacila. L forme : zasto to ne ucite? Da li postoji pitanje u opstoj bakteriologij, nisam sigurna.
Brucele se nece pitati kao ni Bacteroides koji je takodje predavan i prezentacija je bila dostupna. Profesorka se drzi pitanja iz specijalne ....

katarina


Al-Jasmina

Pa L forme nisu navedene kao ispitno pitanje
kao i Rickettsiales...
  :happy:

MEKI

I sta je na kraju,jel treba Brucella na usmenom?Unapred zahvalna   :cvet :loptica :cvet

Alnus Glutinosa

Dajte ljudi, pa zar nije H5N1 napisala, ne ??? Pise, "brucela se nece pitati"!  ???

H5N1

profesorka je vise puta rekla da ne pita bakterije koje nisu na spisku pitanja (tolikoputa sam proverila da verovatno misli da nesto nije u redu samnom). Na kraju uvek mozete da kazete da neko pitanje nije na spisku ispitnih i da promeni isto.

Al-Jasmina

Ali Brucella se pojavljivala kao pitanje na usmenom!

Sem ako studenti nisu halucinirali...nemaju razloga da lazu
+  ima je na predavanjima...

Ne znam, ali ako VI kazete da profesorka tako tvrdi, i rest my case!

H5N1

Ova pitanja vaze od junskog roka 2006. i ne slusajte sta je bilo ranije

Al-Jasmina

#9
Zahvaljujuci jednoj bitnoj informaciji H5N1 (hvala Vam, najlepse  :cvet )
razresicemo misteriju... :police:

Brucella je kao pitanje vazila do JUNA 2006te!
OD JUNA VAZI SPISAK PO KOME SE SADA RUKOVODIMO!

Moja, i zabune ostalih koji su mislili da se uci,
zahvaljujuci onima koji su rekli svoje ispitne kombinacije iz aprilskog i januarsko-februarskog roka
se ovim okoncava

SAMO BAKTERIJE SA SPISKA
iliti Brucella - ne!

Becks

#10
         A kako onda devijka pade u septembru zbog Brucelle? Kad je devojka rekla da je nema na spisku, prof joj rece: ,, A jel' sam ja to predavala?! Pa sto onda niste to naucili?''   =5.
     Ljudi smislite i sta cete da pricate kad vam upadne pitanje  BAKTERIOFAG. Bilo u septembru.
Mislim da i leptospira treba.

Al-Jasmina

  :police:
Moderator ce da sizne zbog ove teme,
po drugi put tunajt...

Cekamo sta ce sa Zavoda da kazu...

H5N1

Bakteriofag se uci u okviru datih pitanja, ko nauci genetiku (transformaciju, konjugciju, transdukciju) treba da zna sta je bakteriofag.

Maslacak

Ok, sve u redu, ali ja zaista ne razumem zasto uopste mora da postoji bilo kakva razlika u onom sto mi imamo kao ispitna pitanja, i onom sto se nalazi na profesorkinim kombinacijama.

Ne mogu da shvatim - zar je to toliko tesko? Evo npr, postoji u kombinacijama pitanje Varicella Zoster, koje nema na nasem spisku pitanja. Da, naravno, uci se u okviru herpesa, postoji i u okviru nekog drugog pitanja, ali ne razumem zasto je i to bilo tesko staviti na spisak, kao sto postoje i CMV i EBV i slicno. Isto je i sa bakteriofagom. Onda - sva ona zbrka sa antimikoticima. Ne moze se ni izbrojati koliko je studenata u junu vratilo kombinaciju koja ima to pitanje. Sve bi bilo mnogo lakse kada bi jednostavno profesorka stavila to sve na spisak koji mi dobijamo. Brucella je svima vec razbila glavu - da, ona postoji na kombinacijama, ali onda navodno na ispitu treba reci da je ona rekla da to ne pita, i onda nece pitati. Ali zasto postoji na kombinacijama?

Ja sam polozila u junu, prosla sam super, i zaista nemam razloga da se zalim. Ali ne mogu da razumem da se vec 3 meseca raspravlja ista problematika i konstantno postoji odredjena zabuna oko tih pitanja...
Nije fer, zaista.

H5N1

Predstavnik godine bi trebalo da ode do profesorke i bice u redu