Botanika

Started by Nea, 30-05-2006, 15:54:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zivanshe

hvala, hvala.
sve ja uchim, samo cu sada loshije da spavam... :ohwell:
morfologiju bih super znala, a za te matore biljke mogu samo da promrmljam neshto.

hvala josh jednom! :)

zmajic

U sept roku, kod profesora, su dva studenta za redom izvukla pitanje gljive. Da ne bi isto pricali koleginici je rekao da pise uopsteno, a kolegi o osobinama Basidiomycota.
Od nas desetoro cetvoro je izvulko prvo pitanje osobine biljne celije. Dosta se pitanja ponavlja. Dvoje su dobili morfologiju cvasti, a dvoje morfologiju cveta.

dancho

postoje 2 pitanja.
-Opste osobine algi
-Opste osobine gljiva.
To je drugo pitanje u kombinaciji. Zoe u pravu. Ko i obicno


zoe


zivanshe

HVALA, zmajic! HVALA, dancho! :)
zmajic, vrlo korisna informacija... :wink:

zmajic

Dancho ja sam dve god u srednjoj imala gnoziju, pa mi je ona puno olaksala ucenje sistematike, jer mi je dosta biljaka bilo poznato!  :K :> Naravno i mene zanima od starijih kolega koliko nam znanje iz sist olaksava?! Jeste da se dodatno uce i aktivni principi biljaka i njihova upotreba, ali mislim da ovo sto smo naucili ima svojih prednosti!  :loptica :loptica :~

Moja pitanja na usmenom su bila: sek pokoricno tkivo, izdanak i fam. Chariophylaceae i Violaceae. Drugaricina: osobina biljne cel, morfologija cvasti i fam. Fabaceae i ...
Imam jos negde zapisamo par kombinacija, pa ako ih nadjem.... bice okacene. Jeste mala verovatnoca da neko ubode bas ovu kombinaciju, ali ne moze da skodi...   :)

zivanshe

#36
samo kuckaj! :wink:
tnx
ja nemam pojma sistematiku!! :(

(Dancho, nemojte da sugerishete profesoru da osvezi pitanja  :1  :wink: )

zmajic

Dancho ti si COOL, namoj da nas odas!  :cvet Malo pomoci uvek dobro dodje!
Samo opustemo sa sistematikom, probaj da ne bubas. Naucis samo ono sto je bas karakteristicno za tu familiju, npr Violaceae ima tri oplodva listica, a sve ostalo pricas npr po izgledu biljke, zamislis ljubicicu. Meni je tako bilo lakse. Videla si da je kod vecine 5,5,2 (perijant, andreceuum i gineceum).  :)
Kod profesora je veoma bitna sistematika!!!

zivanshe

hvala na savetu :)

zmajic

Evo jos dve kombinacije. Specificnost biljne cel, osobine gljiva i fam Poaceae (nisam sigurna koja je isla uz nju). Druga: stablo, osobine gljiva i fam uz koju ide Valerianaceae! Koleginica je dobila pitanje osobine rastavica, mahovina i paprati, ali joj je profesor rekao da prica samo o mahovinama! Mislim da je i uz ovo pitanje isla spec biljne cel!
Pa ljudi sa srecom! :~

Ksenija

a koji je to sajt botanike?
i gde postoje ispitna pitanja i kombinacije o kojima pricate?

Coolgemini

Ovde mozesh naci sve o institutu za botaniku..tu ti se nalaze ispitna pitanja,a kombinacije ne postoje....radi se o sajtu naseg fakulteta....
http://www.pharmacy.bg.ac.yu/botanika/

zivanshe

shto se tiche kombinacije pitanja na ispitu, moj ti je savet, dooobro nauchi ona pitanja za koja kazesh "ma ovo mi sigurno nece doci na ispitu...!"
ja sam izvukla pitanje *biotehnologija*. :>

marer_86

posto nam se blizi kol iz botanike mozete li mi reci kako najbrze a najefikasniejj spremiti se za taj kol? odakle se sprema? tj. mislim treba li iz knjige sta
kako izgleda taj kol????kakva su pitanja? :Bog

zoe

Треба из књиге. Прочитај све лепо, а практикум је мајка светиња. Обратити пажњу на слике (што из практикума, што из књиге). А за све што није јасно удавите Данила и Виолету, стрпљиви су они! :>
Људи, ботаника је закон! :Bog