Gubljenje nevinosti - ljubav, navika, panika?

Started by Darker, 25-11-2006, 18:04:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Darker

Devojka/deèko ima 23 godine. Nevin/a je. Da li to shvatate kao problem ili je to normalno?

Coolgemini

Mislim da je normalno...Sto bi neko pre tih godina morao da ima seksualni odnos??Mislim da nije neko strogo pravilo ili taboo...jedino ako su neke drustvene grupe sa zacrtanim principima gde svako mora da ima seksualni odnos,pa se onda vrsi neki pritisak na pojedinca da to mora da uradi...u tim godinama je prihvatljivo...ali u 30-im je meni recimo malo zabrinjavajuce :roll:
Poznajem devojku od 24god koja nikad nije imala deep kiss,a za ostalo se naslucuje...rekao bih da je u pitanju neki strah od osecaja ili vezivanja...bash uvrnuto...

SPRING

Meni je ok, bitno je da li oni na to gledaju kao na problem ili normalno....

Smrda

ja to smatram normalnim....
sve zavisi kakav stav ima devojka/decko prema zivotu,mislim ako je ona/on normalan onda ko sam ja da osudjujem...
i cak...donekle se divim tome ...
ukoliko se radi iz pravih oseja,a oni dodju kasno....sta onda...zasto ne bi bilo normalno?!?!
a ti D?
ne izjasni se..

dyki

kakve veze ima, imam dve drugarice koje su pogubile nevinost negde, jedna u 22. a druga u 24. valjda, normalne obe, samo eto, jedna nije dugo imala decka zbog obaveza (a sad ce za ovog da se uda naj verovatnije :) ) a druga nije htela sa bilo kim pa je cekala na "pravog"

cvjetic

to je savim normalno,ali nije prihvaceno u drustvu,nazalost!ako kazes da imas 22 godine i da si nevin,svi te gledaju sa question mark-om na celu,i pitaju se BOZE sta to tebi fali kad nisi mogao da nadjes nekoga da te kresne!mislim, :roll: :roll: :shock :shock takve nebuloze,uzas! .grins. .grins.svako ima pravo na svoj izbor,i svakoj normalnoj djevojci je stalo ko ce joj biti taj prvi!sto je po meni ispravno...

Smrda

a ja bas nisam primetila da je to toliko nenormalno...tj..eto vidite i da je ovde nama to ok...u principu mislim da veceina ima stav da je to ok,tj stvar te osobe....ili gresim?
malo me zbunio taj znak pitanja kod drugih na celu...nisam primetila da je okolina toliko okrutna...

cvjetic

vjeruj mi,prisustvovala sam jednom takvom cudjenju i ismijavanju,da je djevojci toliko bilo neprijatno,morala je da ustane i ode!i to nije kod mene u mom selu bijeljini,nego ovde u bg!mada,mozda je to izolovan slucaj,ili ne bas odabrano drustvo....

stef

 Pa mislim da za muskarca nije prihvatljivo, jer se sigurno u meduvremenu igrao sa desankom...A za devojke, pa licno mislim da je to vas izbor, ali je jako bitno da bude iskusan, nezan, opusten i pazljiv (gdje sve to naci? :>), onda ne bude problema, i ono sto je za neke devojke pakao, pretvori se u vrtlog zadovoljstva. :angel:

Darker

QuotePa mislim da za muskarca nije prihvatljivo, jer se sigurno u meduvremenu igrao sa desankom...
Misli¹ da se devojke ne igraju desankom i levankom zajedno? :wink: :K :K :K No, to je druga tema :wink:
Ok, ovde su odjednom svi za to da je to normalno, a trpi se ogroman pritisak, devojke i ka¾u, pa ih onda gledaju sa znakom pitanja, a mu¹karci ne verujem da bi i smeli da priznaju...
Ajde da ispitamo prvo tu stranu. Da li je to ba¹ najnormalnije? Kao ¹to je skoro za jednog deèka koji nema devojku - komentar neke devojke bio: ©to, ¹ta mu fali??
Da li im ne¹to fali? Ja bih rekao - fali im samopouzdanja... I sigurnosti... Ili radoznalosti... Ili imaju vi¹ak nekih problema... Ili ih zabole za sex...
(Kad bih rekao da je to najnormalnije, ova tema ne bi imala smisla-zar ne? :wink:)

dyki

Quote from: Darker on 26-11-2006, 13:32:23
Ok, ovde su odjednom svi za to da je to normalno, a trpi se ogroman pritisak, devojke i ka¾u, pa ih onda gledaju sa znakom pitanja, a mu¹karci ne verujem da bi i smeli da priznaju...
Ajde da ispitamo prvo tu stranu. Da li je to ba¹ najnormalnije? Kao ¹to je skoro za jednog deèka koji nema devojku - komentar neke devojke bio: ©to, ¹ta mu fali??
Da li im ne¹to fali? Ja bih rekao - fali im samopouzdanja... I sigurnosti... Ili radoznalosti... Ili imaju vi¹ak nekih problema... Ili ih zabole za sex...
(Kad bih rekao da je to najnormalnije, ova tema ne bi imala smisla-zar ne? :wink:)

Pa donekle si u pravu... A mozda nekad, kao sto rekoh, decko/devojka imaju previse "posla" bilo kakve vrste pa im tenutno uopste nije do vezivanja i "gubljenja vremena" na veze? Samim tim dolazi do toga da nemaju sa kim da izgube nevinost (naravno da iskljucujem mogucnost da posalju par sms-ova na Kosavu da bi to odradili :) ) Mada je mozda to izgovor za manjak samopouzdanja, kao sto ti rece :)

Smrda

pa ja nisam rekla da je najnormalnije...samo mislim da je to stvar licnog stava i izbora....naravno,pod uslovom da osobi nista ne fali...manjak samopouzdanja je jedan od razloga,slazem se...ali postoji i druga strana...mozda nisu naisli na osobu sa kim bi...
a mozda imaju neke kodekse kojih se pridrzavaju...jeste cudno,jeste 21 vek,ali verovali ili ne ima jos osoba koje se cuvaju za brak....
a pritisak drustva...pa ja na to ne dajem 5 para,pa nisam merodavna da komentarisem....
a taj komentar..."sto,sta mu fali?"...pa malo mi je degutantan....mozda mu fali,a mozda mu i ne fali...zar je toliko bitno imati decka i devojku...i zar po svaku cenu...sta to znaci da ako je osoba sama,odmah joj nesto fali?!?!
zar treba biti sa nekim da bi bio prihvatljiv/a u drustvu?!?!

sanya

sex se kod devojaka povezuje sa emocijama, ljubavlju i sigurnoscu u partnera...to je jako vazno za prvi put. Godine su nebitne da bi se donela takva odluka. Kod muskraca je vazniji sam cin sex-a nego i osecanja. Vazna je i psiholoska zrelost mladica ili devojke, ne gledamo svi isto na takve stvari...nije normalno ako postoji potreba za sex-om, nije normalno ako se sex izbegava iz nekog osecaja laznog morala, ali je sasvom ok ako oni sami smatraju da jos nisu spremn ili da ne vole dovoljno  :cvet

Darker

ne ne ne, neæemo se udaljavati, to je bilo samo poreðenje...
Quotejeste cudno,jeste 21 vek,ali verovali ili ne ima jos osoba koje se cuvaju za brak....
Pa za mene je i to pritisak dru¹tva. :wink:
Pazi, pritisak defakto postoji. Pitanje je-da li je pritisak opravdan-tj. ¹ta nama daje za pravo da komentari¹emo tuð privatni ¾ivot, ali to je jedna od najra¹irenijih pojava u dru¹tvu u svim segmentima tuðeg privatnog ¾ivota, pa za¹to bi sexualni bio izuzetak? Dakle, povodom one fraze: èekam pravog...
Da li to znaèi: potpuna pasivnost? I ¹ta to znaèi: pravi? A ¹ta fali krivom? :K
Da li je bolje to jednostavno odraditi, pa onda tra¾iti pravog? Sad sam se ogranièio na devojke, ali mislim da se ova tema vi¹e odnosi na njih...
Vas to po pravilu boli. Da li je bitno da li vas boli sa osobom u koju ste zaljubljeni, ili koju volite?

Smrda

eee...da ja ne bi generalizovala,pa me opet gadjali drvljem i kamenjem...ja sad samo pisem iz svog ugla...
prvo ograniciti na devojke...pa ajde,progledacu ti kroz prstice...hehe..
da bitno je da te boli sa osobom koja ti se svidja(da li je volis?!?!...pa ne znam...za to..) i u koju imas poverenja...
ako pricamo o prvom putu( da ne uzimam godine u ozir sad...)...to poverenje,znaci da upravo nece biti tog pritiska ili ce ta osoba naci nacin da ga umanji...
cekati pravog...mislim da je to malo preuvelicavanje....mozda je bolje reci cekati hemiju,leptirice...kapis?!?!
a pritisak od strane drustva...mislim da je neopravdan...ne verujem u takvo drustvo u kome je gubitak nevinosti bitan faktor necijeg imidza i licnosti,u smislu da odredjuje kad,gde sa kim i u kom uzrastu..