HITNO: Klasifikacija i patogenost virusa; kultivisanje i lab. dijagnoza virusa;

Started by AVENDON, 16-06-2006, 09:32:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

yeca


Pile


katarina

1. Kako formulisati odgovor na pitanje: Klasifikacija virusa? Sta tacno treba da se kaze?

2. Da li pitanje "Patogenost virusa" podrazumeva pored "Efekat virusa na celiju"(citocidna infekcija,perzistentne infekcije, transformacije celije) i:
           -Mehanizmi ostecenja tkiva
           -Putevi infekcije
           -Sirenje i izlucivanje virusa


3. Da li je dovoljna teorija sa vezbi za pitanja: "Kultivisanje i ispitivanje virusa"  i  "Lab dijagnoza vir. infekcija"

Pomagajte ljudi!

Shix

E,koliko ja znam mislim da treba kod klasifikacije virusa da se kaze kako se klasifikuju ono...na osnovu velicine,izgleda ,koja nukleinska kiselina(RNK,DNK) i onda ih redjas tako,znaci samo po RNK i DNK klasifikaciji,imas u knjizi  sve lepo napisano.
Sto se tice drugog pitanja-to podrazumeva efekat virusa na celiju znaci,koje vrste infekcija izazivaju.To ti je to.
nadam se da sam ti pomogla.

katarina


Shix

Katarina,ako mozes da mi odgovoris molim te sta treba da se prica na pitanje kultivisanje i ispitivanje virusa?Jel ima to u knjizi?Izvini sto ti nisam ranije odgovorila za ona pitanja.

katarina


darusaz

На вежби је све систематично сакупљено и на једном месту. И није више од 3 B5 стране.  :>

Keleraba

Ljudi,jel moze neko da mi kaze da li se pitanja kultivisanje i ispitivanje virusa i laboratorijska dijagnoza virusnih infekcija donekle poklapaju ili se meni samo cini :`? :H

Bred


Keleraba

Ok,izvini :a ....Procitala....Al tako je to kad ti nesto hitno treba onda je lakse samo da pitas nego da citas sta je bilo ranije.... :) :) :)

Bred

Aha, ali zamisli kad bi svih 2500 registrovanih clanova tako radil :wink: