Predlog za promenu termina ispita u septembru

Started by marer_86, 10-04-2007, 07:34:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marer_86

ljudi sta mislite da nam organizuju III kolokvijum iz botanike krajem aprila - pocetkom maja?? Sve nam je zgusnuto u 15 dana maltene! Takodje bi moglo da se pokusa da se odlozi ispit iz analiticke za 20. jun???
neko ce imati usmeni iz organske sigurno kada bude prakticni iz botanike.
takodje neko ce imati usmeni iz botanike kada bude analiticka??  :roll: :roll:

Blesava*


Усмени из ботанике ће бити одмах после писменог када се направе спискови,тако су бар рекли..па сумњам да ће се поклапати са аналитичком..
Али вреди покушати... :)

Ksenija

#2
III kolokvijum iz botanike nije moguc pre KOsutnjaka,Botanicke baste i Goca...
jedino je moguce odloziti analiticku za 18,19 ili 20 jun(u zavisnosti od slobodnih amfiteatara) ..ili pak da predlozimo da svi usmeni pocnu od 15 -16 juna..
takodje je moguce da predlozimo da odvoje drugi kolokvijum iz analiticke i da bude u maju...pa ko ne odradi to dobro da ima pravo da izadje u junu na ispit..

sta mislite o tome?

marer_86

ne moze biti gore od ovoga kako je .. tako da vredi pokusati ...

Ksenija

videcemo sta se moze..

farmacoa

#5
Sto se mene tice, naravno da odgovara svaka olaksica, jer po sadasnjem stanju stvari, imacu 3 pismena za 10 dana. Da ne pricam o usmenima. Treba u svakom slucaju pokusati da se nesto odlozi, ali bilo bi dobro da se usaglasimo koliko-toliko oko stavova - da ne bude posle da je jedna osoba obezbedila olaksice za sebe, a sto se tice ostalih studenata, ko se kako snadje. Predstavnici ili predstavnik za nasu godinu treba da zastupa stavove vecine studenata (jer je nerealno ocekivati da se svi slozimo oko necega), a ako to nije u stanju da uradi, postoji samo jedno resenje. Da me ne razumete pogresno, ne govorim o nekoj konkretnoj situaciji, niti zelim da prozivam bilo koga, vec samo zelim da upozorim na ovu mogucnost, jer nije da se desavaju retko ovakve stvari.

Blesava*

 
Ксенчи..не постоји други колоквијум из аналитичке..то су и професорке рекле..то у јуну је  испит :)

marer_86

pa zato postoji forum ... a i tema je javna i nosi naziv predlog i trebalo bi da se sto vise ljudi izjasni ... medjutim koliko sam ja primetio vecini je svejedno ... niko se ni za sta ne bori ... kako je tako je ... pa i ako treba 3 ispita u 10 dana ...

Ksenija

#8
Znam da do sada nije bio drugi kolokvijum,ali sto od sad ne bi bio?vredi pokusati sve,pa i to kao opciju zar ne!?
kolega Stevan Stevanovic je bio na Vecu druge godine i kaze da je to najbolje sto je moglo jer su profesori iznosili kao problem bolonjce..ja cu se potruditi sve sto se bude moglo ..ja da zelim da radim nesto ispod zita ne bi se trudila da ljudi znaju ko sam!a svi koji me znaju mislim da ne brinu jer znaju da cu uciniti sve da vecina bude zadovoljna ;-)  dakle slobodno dajte predloge

farmacoa

Dobro, ajde ovako... Moze li kolega Stevan Stevanovic da onda dodje na forum i kaze sta su realne opcije? Ili bar ti, Ksenija, da nas obavestavas sta se desava, jer ne sumnjam da mozemo da smislimo gomilu predloga, ali ne vredi predlagati nesto sto je unapred osudjeno na neuspeh. Kao npr. sto si rekla da profesori analiticke nisu flexibilni oko pomeranja ispita, ali kao olaksica moze biti taj kolokvijum. Znaci, treba da znamo za sta kod profesora postoji i minimalna sansa, pa da na tome insistiramo. Cuo sam da ce usmeni iz fizicke biti krajem juna, tako da mislim da imamo sve olaksice za fizicku (i predrok i usmeni). Za analiticku, vidite da li moze bilo sta da se uradi - zbog bolonjaca. Mislim da je dobra ideja da nam iz botanike omoguce III kolokvijum da bude pre prakticnog ispita, ali nece nam nista pomoci ako ga stave polovinom maja (zbog predroka iz fizicke i, eto, eventualnog kolokvijuma iz analiticke), nego da ga stave pocetkom maja, kao sto rece marer. Mislim da jedino nema kompromisa za organsku II, jer Vlado putuje 8. juna negde, tako da ce se svi usmeni zavrsiti do tada. Sto se tice usmenih ispita iz ostalih predmeta, bilo bi lepo da se pomere sto kasnije, ali ne znam za koji termin, posto ne znam do kada traje junski ispitni rok.

Eto, to su informacije koje imam i moje misljenje oko ovih ispita. Takodje, ako je potrebno, ja sam spreman da pomognem u smislu razgovora sa profesorima i pokusavanju da ih ubedimo, tako da ako je potrebna bilo kakva pomoc, recite.

marer_86

coa, care 100 % se sla¾em sa tobom :ziveli
pa nije bilo govora da se pomeri kol iz analiticke pa je pomeren ....

Ksenija

Bilo bi dobro da se desi taj III kolokvijum iz botanike! :)
Za analiticku je predlog da se pismeni pomeri za 18,19 ili 20 jun,da ne bi doslo do preklapanja usmenih iz botanike i analiticke...sto ce se nuzno desiti sa ovakvim rasporedom pismenih..sta mislite o tome?

Blesava*



Ја мислим све најбоље о томе Ксенчи  :luda

Покушајте  :Bog ..па ште буде  :T

marer_86

#13
Ljudi da razredjujemo ove ispite za septembar ili da ostane ovako kako jeste??? bilo bi dobro da se da sto vise komentara ... pa da se onda nesto pokusa realizovati u dogovoru sa Ksenijom ako se slazete :roll: :roll: :roll: ..ne moze se reagovati u avgustu i septembru sigurno

trenutno stanje je ovako

Septembarski ispitni rok  (1-25.9.2007)

Analitièka hemija   6.9.2007.   pismeni ispit
Fizièka hemija      7.9.2007.   pismeni
Organska hemija      3.9.2007.   pismeni
Botanika      10.9.2007.   praktièni

Francuski jezik      13.9.2007.   pismeni
Engleski  jezik      17.9.2007.   pismeni

Ksenija

pa koji je predlog,sta bi se moglo pomeriti?sta mislite?tj sta bi najvise znacilo?
nesumnjivo postoji problem,uvek postave sve pismeni prvih dana roka,ko da ne traje 25 dana..