PrAkTiCni

Started by MiKy, 10-05-2007, 09:26:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

tarantulica

Polako, ispit je bio danas...

Dacemo im malo vremena da srede utiske...

yeca

Evo sad sam dobila informaciju da na ispitu nije bilo nièega van praktikuma ali da je potrebno znati sve od korice do korice!!!
Bilo je i vrednosti po Pravilnicima raznim, neka pitanja su se ponovila sa kolokvijuma - sve u svemu OK!
Jedan zadatak je bio iz prvog, a jedan iz drugog praktikuma!
Rezultati su im veæ danas (a juèe je bio ispit)!

igrackica

Pa, meni nisu bas tako rekli. Vrlo je pipavo i uopste nije lako i ne pise sve u praktikumu, za neka pitanja je postebno znanje ispita za druge i tece godine! Neka se svako seti po jednog pitanja i eto nam ceo ispit! A sto se rezultata tice mislim da i nisu neke visoke ocene bile, sto nam govori o tezini ispita.

yeca

Quote from: igrackica on 07-06-2007, 13:14:36
Pa, meni nisu bas tako rekli. Vrlo je pipavo i uopste nije lako i ne pise sve u praktikumu
Da i meni su to rekli ljudi koji ne spremaju ovaj ispit ;)

Jeca

Ajde ljudi ne zezajte, nego se setite pitanja i napisite.... JEl treba da znamo sve formule? Koji su zadaci bili, bar se toga setite? Kakva su pitanja? Nemojte ovako da nas drzite u neznanju :(

yeca

#35
Koje je boje Tillmans-ov reagens u ne znam kojoj sredini??
Izračunati Kb??
Bio je neki zadatak u vezi vitamina C!
Za šta se koristi odreedjivanje mineralnih materija iz pepela?? (radi utvrdjivanja kvaliteta...piše u prakt)
Toliko ja znam...
Kažu da ipak mora da se razmisli malo pre nego što se odgovori. Dakle, nije laganica teeeeška...

Ali baš niko da ne napiše ni jedno pitanjce...

Jeca

Eeeee to je vec nesto... :)

Izvinjavam se za ovo "ne zezajte", htela sam da napisem "ne zekite"  :stid: :cvet

yeca

E da, bilo je naravno kao i na kolokvijumu vi¹e taènih odgovora pri tom nije neznaèeno koliko je taènih.
Ako se zaokru¾i 2 od 3 taèna odgovora npr. priznaju se ta dva ali ako se zaokru¾i samo 1 netaèan a svi ostali taèni, dobijate nularicu!


igrackica

yeco, izvini, ali iskljucivo sa razgovarala sa osobama koje su juce polagale i ispit i cak ovi sto su dobili 10 kazu da je tesko, ne kapiram poentu? Sta mislis da je bilo lako, ili sta?
-Nezasicene masne kiseline sluze za odredjivanje:
a)saponifikacionog broja
b)jodnog broja
c)peroksidnog broja
d)ukupne kiselosti (ili tako nesto)
Ovo pitanje se izgleda odnosi na slobodne masne kiseline, iako je Bojana na kolokvijumu rekla da se obrati paznja na dvostruke veze...
-Odredjivanje jodida u kuhinjskoj soli:
a)dato je u procentima
b)u mg na 100 g
c)ne sme biti vece od 100mg na 100g
d)dato je pravilnikom
e)nista nije tacno
Ovde bi trebalo da bude tacno po D, mnogi su se tu presli jer za jodide konkretno ne pise da je dato pravilnikom, ali kad malo razmislite logicno je da je dato pravilnikom.
-Metodom po Kjledalhu je:
a)specificna metoda za odredjivanje proteina u brasnu
b)specificna metoda za odredjivanje proteina u mleku
c)je metoda za odredjivanje sadrzaja azota
d)nista nije tacno

Zadatak koji je lagan samo treba znati vrednosti u KJ i kcal UH, masti, proteina i to..
Drugi zadatak je bio da se na osnovu jednacine krive nesto odredi, to isto nije bio problem.

MiKy

nisu fer mi na vezbama nismo radili odredjivanje energetske vrednosti...cula sam da je dosta ljudi palo?

igrackica

#40
Ne znam koja je prolaznost bila, ali bas su ga zavukli po mom misljenju, mada ni kolokvijum nije bio lak, znala sam da ce da odvale prakticni!


Sta zakrece ravan polarizovane svetlosti ulevo:                             
saharoza, fruktoza, invertni secer, glukoza?

Jeca

E za te secere se uvek bunim, a sto je najgore, nisam ni videla u praktikumu da to pise, cisto da nas podseti...

A da li su bila pitanja da se napisu neke reakcije ili tako nesto?


Joj, ko zna kakav ce biti sad u utorak...

igrackica

Bio je princip odredjivanja sorbitola perjodatnom oxidacijom, tu treba i reakcija.

Jeca

Quote from: igrackica on 08-06-2007, 11:35:08
Bio je princip odredjivanja sorbitola perjodatnom oxidacijom, tu treba i reakcija.

Hvala igrackice...

A zar nisu rekli da principi nece dolaziti?

Kad je ovoliko mucenje oko prakticnog, sta li nas ceka na ispitu?

shumshi

koliko vidim niko nije vec napisao...
da za svaki zadatak moraju da se napisu reakcije...pa racunica, peske, korak po korak...

tako da ucite, sve ali bas sve...a bilo bi pozeljno i da se predje gradivo za usmeni...
srecno!  :cvet