Sta se radi na prakticnom i eventualni problemi

Started by Alnus Glutinosa, 16-05-2006, 13:33:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dirk

Alnuse uredu je ne sekiraj se sve cemo da sredimo
zna li neko kako se radi BIURETSKA REAKCIJA
i sta je LUGOLOVA RASTVOR

Masha

Biuretsku reakciju kod pepsina i pepsinogena i tripsina izvodis tako sto kada izvadis epruvete iz vodenog kupatila odlijes satav epruveta do, otprilike 1ml i dodajes 32,5 mmol/l CaSO4 u visku. Lugolov rastvor je rastvor KJ u jodu, ali njega za vezbe imas u bocici pa odatle dodajes. Pozz

Dirk


Masha

#18
Nema na cemu! Srecno!  :wink:

P.S. Inace, kada radis te vezbe uvek obelezevaj epruvete da se ne bi zeznuo na kraju i kada treba da izvodis biuretsku rekaciju najbolje ti je da uzmes nove epruvete i u njih da sipas otprilike po 1 ml iz svake koju si izvadio iz vodenog kupatila iz razloga sto ako po dodavanju CaSO4 ne dobijes boju koju treba da dobijes u svakoj epruveti mozes ponovo da uzmes uzorak i dodajes CaSO4 u visku. Taj 32,5 mmol/l CaSO4 imas, kao i Lugolov rastvor, u bocici na pultu. Ako treba jos nesto pisi. Pozz

yeca

Quote from: masha on 08-09-2006, 22:41:19
Biuretsku reakciju kod pepsina i pepsinogena i tripsina izvodis tako sto kada izvadis epruvete iz vodenog kupatila odlijes satav epruveta do, otprilike 1ml i dodajes 32,5 mmol/l CaSO4 u visku. Lugolov rastvor je rastvor KJ u jodu, ali njega za vezbe imas u bocici pa odatle dodajes. Pozz
Ma¹o, mislim da gre¹i¹. Biuretska reakcija se izvodi tako ¹to se dodaje NaOH U VI©KU (to je i caka koju asistentkinja pita na ispitu) i CuSO4. Nikako CaSO4....
Jer se cela ve¾ba zasniva na gradjenju kompleksa Cu2+ jona sa proteinima i odatle plavo-ljubièasta boja...

Alnus Glutinosa


Masha

#21
Ljudi, ja tek sad videh da sam pisala CaSO4. Da, dodaje se bakar(II)sulfat, a ja kao da skratim pisanje, pa napravih katastrofalnu gresku. Hvala na ispravci. Dakle da rezimiramo, kada izvadis epruvete iz vodenog kupatila odlijes sastav do otprilike 1ml, dodas NaOH  u visku i onda CuSO4.

Dirk


yeca

Evo ja sam upravo sad polo¾ila taj praktièni i imala sam biuretsku reakciju.
Prvo i najva¾nije, ta biuretska reakcija nikad ne uspe jer je temperatura vodenog kupatila niska i asistentkinja uop¹te i ne gleda epruvete veæ tra¾i da joj se objasni ¹ta u kojoj treba da se desi i zbog èega.
Ne mora da se odlije sadr¾aj iz epruvete, mo¾ete direktno u ono da nalivate... NaOH nalijte slobodno a CuSO4 1-2ml... ma sve odokativno i onako reakcija ne uspe...

darusaz

Mozda je i glupo pitanje, ali jel se nosi mantil na prakticni?

Imate neke utiske sa istog ili savet?  8)

Roben

мислим да се носи  :hmm
вежба коју радиш ти стоји на папирићу мислим оно што радиш практично
тако да остаје да научиш само ону теорију пре вежбе

malena

Nosi se mantil i tamo izvlacite papirice na kojima pise koju vezbu radite... Pa srecno!!!

Bred

Savet-koncentrisite se i ne bi trebalo da bude problema. :wink:

darusaz

Хвала! А јел поред упутстава за вежбу назначе и формулу ако нешто треба да се израчуна? Да понесем и упаљач и дигитрон са собом?

Darker

Milsim da naznaèe i mislim da mo¾e¹ da ponese¹-ne mo¾e da ¹kodi;-)