Nova ispitna pitanja

Started by Bred, 04-06-2007, 13:31:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cvjetic

evo narode novih pitanja:
UV/VIS nema promjena!
IR-3 nova pitanja:
-diskutovati IR spektar penicilina
-da li se betametazon i deksametazon mpgi razlikovati na osnovu IR spektra?
-diskutovati spektar deksametazona

EXTRAKCIJA:
-navesti 3 najznacajnije primjene tecno-cvrste extrakcije u farmaceutskoj analizi
-navesti 3 osnovne forme sorbensa u tecno-cvrstoj extr.
-nacrtati i objasniti sorbens u formi sprica
-navesti 2 osnovna koncepta izolovanja analita u tecno-cvrstoj extr.
-nacrtati i objasniti 2 osnovna koncepta izdvajanja analita u tecno-cvrstoj extr.
-nacrtati i objansiti mehanizme razdvajanja supstanci(analita od interferirajucih supst.)u tecno-cvrstoj extr.
-navesti 5 vrsta sorbensa u tecno-cvrstoj extr.
-objasniti mehanizam extr. i vrste interakcija na sorbensu normalnih faza
-objasniti mehanizam extr. i vrste interakcija na sorbensu obrnutih faza
-objasniti tecno-cvrstu extr. upotrebom jonskih izmjenjivaca
-objasniti nastajanje i primjenu monofunkcionalnih sorbensa-RP silike vezanih faza u SPE
-objasniti nastajanje i primjenu trifunkcionalnih sorbensa-RP silike vezanih faza u SPE
-navesti najznacajnije slicnosti i razlike SPE i HPLC
-objasniti postupak izvodjenja SPE

izbacuju se pitanja:16,17,18.

KORTIKOSTEROIDI:
izbacuje se 2. pitanje,a 6,7,8. su jedno pitanje oje glasi -reakcije oxidacije bocnog niza kod kortikosteroida
-3. pitanje glasi :napisati i objasniti dokaznu reakciju prednizolona sa semikarbazidom,a ne kortizona!

HIDROSOLUBILNI VITAMINI:
izbacuje se 4. pitanje

NEORGANSKI DIO:
-navesti oficinalne oblike vode,a ne cetiri kao do sada
-navesti 2 oficinalna preparata joda,a ne 4


eto,to bi bilo sve... :cvet

MiKy

znaci skinemo pitanja sa sajta fakulteta + ove izmene koje je cvjetic navela = potrebno za ispit?

cvjetic

ne,ne,ne...ovo su izmjene na stara pitanja od juna...a na sajtu su sad ova pitanja...najbolje je da se skinu pitanja sa sajta,ali sam ja ovo napisala zbog ljudi koji imaju pitanja od juna,da se ne bi cimali i pregledali sta je dodato,a sta oduzeto,posto sam ja vec uporedila... :cvet

Anka

jel zna neko odgovore na pitanja iz polarimetrije od 8.og do 17-tog..pa nek pise

cvjetic

anka,vidi odgovore na ova pitanja iz extrakcije sto su ovde,posto si u drugoj temi rekla da imas extrakciju... :cvet

Anka

ovo sto ja imam iz t-c ekstrakcije je izvuceno iz kinetike..jbga ako neko ima bolje nek pise jos bolje ako ima predavanja ...valjda su predavali tu t-c ekstrakciju kad postavljaju pitanja...to bi bilo logicno al kod nas nista ne mora da znaci 
22.Navesti 5 vrsta sorbensa su:
    -nemodifikovani silikagel
    -hem.modifikovani silikagel
    -stiren-divinilbenzenske smole modifikovane jonoizmenjivackim grupama
    -Al2O3
    - (nem pojma)
23.Objasni mehanizam ekstrakcije i vrste interakcija na sorbensu normalnih faza?
   Najpre se vrsi:
   -kondicioniranje tj aktiviranje kolone pre ekstrakcije propustanjem                nepolarnog rastvaraca
   -propustanje uzorka tj. polarnog jedinjenja i to brzinom 1-5ml/min
   -ispiranje kolone sa nepol.rastvaracem-zbog necistoca
   -eluiranje analita sa pol. rastvaracem
Vrste interakcija  :hmm

24.-''- na sorbensu obrnutih faza?
   Najpre se vrsi :
   -kondicioniranje sa pol.rastvaracem (metanol+jonizovana voda)
   -propustanje uzoraka tj.nepolarnog jedinjenja
   -ispiranje kolone sa pol.rastvaracem-zbog necistoca
   -eluiranje analita sa nepol.rastvaracem
Vrste interakcija :hmm

25.Objasniti t-c ekst.upotrebom jonskih izmenjivaca?
   -kondicioniranje( dejonizovana voda ili pufer male jonske jacine)
   -propustanje uzoraka( odrzavati nizak protok)
   -ispiranje kolone( sa dejon.vodom ili puferom male jon.jacine)
   -eluacija sa puferom vece jon.jacine ili promenom PH tako da analit bude nenaelektrisan
28.slicnosti SPE I HPLC
  -koriste istu vrstu punjenja za kolone
  -stacionarna faza je polarnog karaktera

Toliko od mene ...ako valja super ...ako ne valja ...jbga :run
   

MiKy

jel ima neko sriptu pitanje-odgovor na ova `nova` ispitna pitanja?

*

Ljudi, da li vaze ispitna pitanja koja su na sajtu fakulteta za april sad?
Mislim, to je to? ili oni svakog roka menjaju pitanja :hmm

shumshi

Ja sam polagala sada u jenuaru...bila su ta pitanja sa sajta fakulteta...
pretpostavljam da ce i za april biti...
uci po njima, ali prati s vremena na vreme, da slucajno ne ubace neka nova...  :cvet

*

A pratim na sajtu fakulteta, je l' da? Pa, onda uporedjujem sa pitanjima koja vec imam? :shock :wall:
I, da li treba uciti u zavisnosti kod koga si i ko ti pregleda i tako to... :hmm

shumshi

Pa da...ali ne verujem da ce nesto menjati...i kada su menjali to je bilo samo po nekoliko pitanja, nije strasno...  :)):

a sto se ovog drugog tice, mislim da ne...u ovom roku smo polagale moje dve drugarice i ja, sve tri smo bile kod razlicitih profesora, ucile iz istog izvora i iste ocene dobile...

to je moj zakljucak, mozda neko drugi zna nesto vise...  :hm

anaM

Da li je neko polagao ispit danas 15.04 iz analitike?I ako jeste da li bi bio ljubazan da izadje u susret ostalim kolegama i prenese svoje utiske i pitanja kojih se seca? :happy: :Z :~

misika82

nadovezacu se na porukicu ane...da li je neko izlazio na test u junu i kakvi su utisci? jel bilo jos neke promene u vezi pitanja za jun. ovo stvarno ide u nedogled :igra:      ne znam kako pohvatati sva ova pitanja. da li uopste neko od vas ima odgovore na sva promenjena pitanja do sada. ako neko ima, molim vas da mi javi.  :help:

*

Ja mislim da nisu jos uvek promenjena pitanja, bar nisu bila u junskom roku, a cisto sumnjam da ce ih menjati za jul...

Ispit je bio ok, mislim da je samo neka devojka pala

milicaknezevic007

jel zna neko da li postoje nova ispitna pitanja od sept?