Da li treba znati hemijske formule??

Started by yeca, 16-06-2007, 14:59:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

yeca

Zanimaju  me vitamini! Koliko god da ih je malo i koliko god da su lagane, MRZI me do neba da i to ubacujem u glavu..
Pa, ovi koji su polo¾ili, naroèito kod prof. Ivana, da li treba, da li pita, da li mora??

Hvala...

MiKy

#1
mene zanima i za ostala pitanja...tacnije treba li uciti sve formule?

Jeca

PA ja mislim da treba da se znaju one najosnovnije, tipa glukoze, saharoze, EMK, EAK....recimo..... :hm

Mene  vise brine da li treba da znam one bioloske oxidacije i da se opet cima sa ciklusom limunske kiseline, pa onda onim alternativnim putevima, beta ocxidacijom i tako to?  :wall: :bljak:

yeca

Ma neeeeee...
Pa za¹to smo polagali biohemiju??
Da bismo znali to u po bela dana i noæi   :K  :K  :K

MiKy

ajde neka nam neko ko je polagao brome pmogne...? koliko detaljno sta treba uciti?

Jeca

Interesuje me da li ste ucili sve one boje, konzervanse....mislim formule?


E da...i koliko ima u tom "dodatku" iz aditiva o antioxidansima i tim karotinima ili sta ej vec....ja nemam taj dodatak, a i nema ga u kopirnici

Bred

obavezno nabavi taj dodatak! ima solidno...

Jeca

Hvala Brede na informaciji....bas sam trazila u kopirnici kaze nema...ko zna sta je ona mislila :(

yeca

Jeco, ima tu boga mi 40ak stranica o aditivima i toksinima. Nemoguæe da nema u kopirnici, jedino ako su profesori povukli iz kopirnice (za¹to bi  :hmm) ali odatle se nabavlja... I ja sam ih dole kupila!

Jeca

Ja sam se oslonila na slajdove i mislila sam da je to sasvim dovoljno, osim za te antioksidanse i ne znam sta jkos bese da nema na slajdovima :/

Maslacak

Quote from: yeca on 20-06-2007, 15:30:12
Jeco, ima tu boga mi 40ak stranica o aditivima i toksinima.

Joj bre, nemoj da me pla¹i¹... kako 40ak?
Ja imam mo¾da 15ak... 10 aditivi (onaj èlanak iz praistorijskog èasopisa) i mo¾da 5 strana iz aflatoksina...

A ostalo su slajdovi.

Bred

miko i aflatoxini (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,1679.0.html)

Jeca

A ima li neko da mi kaze sta da pricam o pojacivacima aroma, to nigde nemam :(

willie the scot

treba znati formule secera, masti i aminokiselina.ne treba znati formule vitamina.

yeca

Pojaèivaèi aroma su glutaminska kiselina (120 mg/kg telesne mase), guanilna kiselina i njihove soli, Ca- i Na-ribonukleotid i dr. Na¹im propisima nisu taèno odredjene kolièine aroma ni pojaèivaèa aroma koje se smeju dodavati pojedinim proizvodima, veæ se dodaju prema principima dobre proizvodjaèke prakse.

To je sve ¹to ja o tome imam!!!