Leponeks i povecanje kilograma

Started by blueblue, 24-07-2012, 15:00:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

blueblue

Do skoro sam pila 75 mg leponeksa dnevno a sada pijem 50 mg(1/2 + 1/2 + 1). Ugojila sam se desetak kilograma i doktorka mi je rekla da hoce to od leponeksa. E sad, kazite mi da li sam se ugojila zbog neke hormonske reakcije koja je dosla zbog lepponeksa ili jednostavno zato sto leponeks povecava apetit pa sam se ugojila jer sam mnogo jela. Stvarno sam jela kao nenormalna jedno vreme a pride tome skroz slabo se kretala. Sad me zanima da li mogu smanjenjem ishrane i povecavanjem aktivnosti da smrsam ???

Bred

To Vam je klasicno nezeljeno dejstvo Leponexa (klozapina), izmedju svih ostalih, i sumnjam da ce Vam smanjenje ishrane pomoci ali mozete pokusati, samo bez drasticnih i rigoroznih mera!

blueblue

Ali znam da kad mi je lekar opste prakse prepisivao redovnu terapiju da sam ga pitala do cega je stvar sto se tice toga sto sam se ugojila zbog leponeksa, tj da li mogu da to korigujem ishranom ili je to nesto hormanski na sta ne mogu da uticem, ona mi je rekla da je stvar samo u hrani, zbog velikog apetita. Ali ja vec mesec, dva, pazim sta jedem, i redovno vezbam ali ni kilogram nisam skinula.   Pa me zato buni i brine.
A inace nikad nisam imala problema sa kilogramima, i onda kada sam pocela da pijem leponeks pocela sam da jedem kao nenormalna, jer sam mislila da ja nema sansi nikad da se ugojim jer sam bila prava mrsavica.

blueblue

#3
Molila bih za brz odgovor, jer ako je tako, tj, da leponeks izaziva gojenje nevezano za ishranu hocu da odem kod lekara da pitam za drugi lek jer mi smeta 10kg viska i kolena koja bole od tezine i razne druge posledice prekomerne tezine

Bred

Dobijanje na tezini je nezeljeno dejstvo leponeksa i to lepo pise i u uputstvu za lek.

jexxic84

POvecanje apetita je nezeljeno dejstvo leponexa...a samim tim i dobijanje na kilazi...znaci smanjenim unosom kalorija i fizickom aktivnoscu je moguce drzati pod kontrolom tezinu...pozz :wink:

savetnik

Povećanje kilograma mnogo manje je posledica ishrane a mnogo više uticaja leponeksa na hormone, preciznije na tiroidnu žlezdu koja reguliše brzinu metabolizma.Dakle, posledica sedacije je opšte usporenje osobe što dovodi do povećanja telesne mase.