A prijemni 2008?

Started by Adonis_Vernalis, 16-07-2008, 13:34:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Sta se desavalo tokom prijemnog ispita i tokom upisa? I ostalo... Zadaci, resenja, problemi i njihova resenja...? Verujem da bi razmena iskustava sa raznih univerziteta pomogla svima da studiraju i lakse, i bolje.

Ovo nije forum studenata beogradske farmacije, vec studenata farmacije u Srbiji. Postoje odgovarajuci podforumi za odsek u NS i fakultet u PG, a postoji, nadam se, i dobra volja administratora foruma da pricu prosiri tako da pokrije i NI, i KG i BL. Time ce pokriti Farmaciju gde god da se na srpskom jeziku slusa, na kome god univerzitetu ona bila i po kojem god programu se ona pratila. Predlazem mu da to i uradi, jedared.

Ne mogu da verujem da je KaBoom jedini koliko-toliko aktivni, a pritom nedvosmisleno deklarisan, clan ovog foruma koji studira u NS. A gde su drugi ljudi koji studiraju u tom gradu? Gde su Nislije i Kragujevcani? Bese davno jednom ljudi iz Banjaluke, ali su nesto utrnuli.

Ajde, Novosadjani, trgnite se malo iz letnje sijeste. Ako je vama toplo, mozete li zamisliti koliko je toplo vasim beogradskim kolegama? Nemojte da vam beogradski profa u lice baca teme o kojima biste mogli divaniti. Bitno je da divanite. Divaneci, razmenjujete misli, a ne samo nekakve vibre. Misli su informacije. Informacije su jedno cudo: deleci se, one se umnozavaju, a da se pri tome ne smanjuju, vec, cudesno, povecavaju... Svako ko sa svojim drugom podeli informaciju, ima CELU informaciju, plus zacetak nove informacije pride.

Ljudi, mozete informaticku revoluciju napraviti ovde... ali, ko ce kad zvezda odozgore upece o bilo cemu drugom sem o stomaku razmisljati?

Namerno vas peckam. Bezobrazan sam, ali... Trgnite se, vise...

Ili ce biti da u bogatoj Vojvodini ima premalo informaticki pismenih ljudi, a u krsevitoj Crnoj Gori postoji njih desetoro, ali oni ne da prze, nego spaljuju ovaj forum?

M?

Bred

Quote from: Adonis_Vernalis on 16-07-2008, 13:34:20
Ovo nije forum studenata beogradske farmacije, vec studenata farmacije u Srbiji. Postoje odgovarajuci podforumi za odsek u NS i fakultet u PG, a postoji, nadam se, i dobra volja administratora foruma da pricu prosiri tako da pokrije i NI, i KG i BL. Time ce pokriti Farmaciju gde god da se na srpskom jeziku slusa, na kome god univerzitetu ona bila i po kojem god programu se ona pratila. Predlazem mu da to i uradi, jedared.


Apsolutno.
Recimo da bi to , dugorocno, bio cilj kojem tezim.
:wink:

KaBoom

Pa NS studenti se ba¹ nisu aktivirali ovde, jer je postojao sajt www.medfax.org, koji je sada, nakon dugo vremena prebaèen na www.medfax.rs, ali stoji tako. Nisam imao vremena, niti imam da radim na njemu, radim na oficijelnom sajtu farmacije u NS...

Inaèe, koliko sam èuo od par kolega da su registrovani ovde i pratili su teme i prièali smo u¾ivo o nekim stvarima. Ne znam za¹to ne pi¹u... Mislim da dosta studenata ni ne zna za ovaj forum. A i studenti ko studenti, slabo piskaraju. Imaju na Google grupe po predmetima gde se raspravlja o problemima, objavljuju rezultati, sva komunikacija ide preko toga... Ne znam koliko bi im bilo zanimljivo da ovde prièaju umesto na grupi i koliko bi ih uop¹te zanimale druge teme, van studiranja. Koliko sam ja ukapirao (ne znam kako kod vas), ali kod nas svi samo gledaju svoju guzu, da ¹to pre ispola¾u ispite, da ¹to pre doðu do diplome i begaju sa faksa... Uop¹te ih ne zanimaju studentske vannastavne aktivnosti, sajtovi, organizacije, pa mnoge èak ni ¾urke. Tu¾no je to, ali tako je. Ja sam digo ruke od takvih. To nisu dobri ljudi, gledaju i tebe da zeznu, samo da oni pol¾e ispit, samo da budu bolji od tebe i da ti to nabijaju na nos i da njima bude dobro.

Ne ¾elim da obeshrabrujem bilo koga, ali sam sam krenuo sa jednim sajtom, animirao ljude da uèestvuju u radu, komuniciraju, poma¾u jedni drugima... Organizovali smo onaj kongres farmaceuta, gde nas pola prijavljenih i zainteresovanih ljudi ispalilo, jer su hteli da se ime vodi ali ni¹ta da rade... Ma, imam milion lo¹ih iskustava. Ali ako uspe, svaka èast, ja sam naravno ZA!

Pozdrav.

Bred

Eh, sta reci ...

Klasicni farmaceut/kinja (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,337.0.html)

Odmah da vam kazem-od toga mrka kapa.

Ono sto me plasi jeste da to nije samo medj' studentima rasprostranjena pojava nego i medju dipl.farmaceutima i tesko da tu ima ispravke ...

Niko nista nece uraditi da nema makar neki tricav interes u tome.
:wink:

A sad nazad na temu.

:wink: