Formula 1 i ostali AutoMoto Sportovi

Started by hulio_salinas, 23-10-2006, 21:01:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hulio_salinas

VN Brazila: Alonsu druga titula



Vozaè Renoa Fernando Alonso odbranio je titulu u Formula 1 ¹ampionatu. 25-godi¹nji ©panac zavr¹io je poslednju trku sezone, za VN Brazila, na drugom mestu, ¹to mu je bilo i vi¹e nego dovoljno da osigura drugu uzastopnu titulu.

Pobednièki trofej na stazi Interlagos pripao je domaæem favoritu, vozaèu Ferarija Felipeu Masi, a poslednje mesto na podijumu zauzeo je D¾enson Baton u Hondi.

©anse Mihaela ©umahera pred VN Brazila bile su minimalne, a sedmostruki prvak je u svojoj poslednjoj trci u karijeri bio èetvrti. Nemac nije imao sreæe u kvalifikacijama, kada je zbog kvara bio tek deseti, a jo¹ manje u prvom delu trke kada mu se probu¹ila guma.

©umaher je, medjutim, vozio fantastiènu trku i na kraju se probio do visoke èetvrte pozicije, ali nije uspeo da zaustavi Alonsa u njegovom sigurnom pohodu ka tituli.

©panac se u Brazilu sasvim zadovoljio drugim mestom i tako ispratio ©umahera u legendu proslavljenjem druge titule. Alonso je sakupio 134 bodova,13 vi¹e od ©umahera, a ostvario je sedam pobeda, isto kao i pro¹le sezone.



Na kraju jedne ere i odlaska ©umahera, po mi¹ljenju veæine sada¹njih i biv¹ih asova ¹ampionata Formula 1najboljeg vozaèa Formule 1 u istoriji, Alonso bi mogao da obele¾i novu. Borbu za treæu titulu vodiæe, medjutim, kao èlan Meklarena. 

Jo¹ jednu fantastiènu sezonu zaokru¾io je i Reno osvajanjem titule u konkurenciji konstruktora (206 bodova Reno, 201 Ferari). Francuska ekipa imala je solidnu prednost u odnosu na Ferari pred poslednju trku, a drugo mesto Alonsa i ¹esto Ðankarla Fisikele bili su dovoljni za drugu uzastopnu titulu i jo¹ jednu duplu krunu Renoa i Alonsa.

U senci titule Alonsa i odlaska ©umahera ostao je Felipe Masa, koji je dominirao u Sao Paolu. Poèetak trke obele¾io je i udes Nika Rozberga, posle èega je na stazu iza¹ao safety car.

©umaher je u nastavku uspeo da stigne do petog mesta, ali je posle ¾estokog duela sa Fisikelom morao u boks zbog probu¹ene gume nakon èega je jedva ostao u vodeæem krugu. Do kraja je ipak uspeo ponovo da pretekne Fisikelu, zatim i Rajkonena i proðe kroz cilj kao èetvrti.


izvor: b92

Dread Lord

Zasluzeno ali bi vise voleo da je osvojio Sumaher,posto se povlaci.

Alnus Glutinosa


nasty girl

pa i ja bi isto volela da je osvojio sumaher, ali dobro.... :H :H

Zemunac

svaka cast Alonsu!!   hvala bogu pa nema vise Sumahera

hulio_salinas

i ja kazem:

"Hvala Bogu sto je otisao."

Oduvek sam navijao za McLaren, ali ne ide im nesto... kada ne ide onda navijam za bilo koga kome ide, a da nije Sumi...

:twisted:

Smrda

srce maloo...
meni je sumaher bas dosadio...
a alonso,jos nije....
ako,ako.....

hulio_salinas

07/12/2006 | Izvor: B92

FIA objavila listu za F1 ¹ampionat

Meðunarodna automobilska federacija, FIA, objavila je nezvanièan spisak uèesnika Formula 1 ¹ampionata za sezonu 2007.

Svetski ¹ampion Fernando Alonso preneo je broj jedan iz Renoa u Meklaren, dok æe broj dva nositi debitant iz Britanije Luis Hamilton.

©ampion u konkurenciji konstruktora, ekipa Renoa, taènije Italijan Ðankarlo Fisikela i Finac Heiki Kovalajnen nosiæe brojeve tri i èetiri, a zatim idu vozaèi Ferarija Felipe Masa i Kimi Rajkonen. Nastavak liste (od Renoa) odreðen je prema uèinku u ovogodi¹njem ¹ampionatu u konkurenciji konstruktora.

Skuderija Toro Roso je jedini tim koji do sada nije potvrdio imena vozaèa za sledeæu sezonu, ali se oèekuje da æe Vitantonio Liuci i Skot Spid zadr¾ati mesta u toj ekipi. Tim Spajker (biv¹i Midland, odnosno D¾ordan F1 tim), koji æe koristiti Ferarijeve motore, za sada je potvrdio samo Holanðanina Kristijana Albersa kao prvog vozaèa.

©ampionat 2007 poèinje 27. marta trkom za VN Australije u Melburnu.

Lista uèesnika:

Meklaren: Fernando Alonso, Luis Hamilton
Reno: Ðankarlo Fisikela, Heiki Kovalajnen
Ferari: Felipe Masa, Kimi Rajkonen
Honda: D¾enson Baton, Rubens Barikelo
BMW: Nik Hajdfeld, Robert Kubica
Tojota: Ralf Ðumaher, Jarno Truli
Red Bull: Dejvid Kultard, Mark Veber
Vilijams: Niko Rozberg, Aleks Vurc
Skuderija: -
Spajker: Kristijan Albers, -
Super Aguri: Takuma Sato, Entoni Dejvidson

mikele

Predstojeci sampionat F1 ce biti izuzetno zanimljiv jer je dosta dobrih vozaca promenilo timove,a i Shumija nema vise tako da pocinje nova era formule 1.A bice jako zanimljivo videti kako ce se snaci mlade snage koje dolaze na scenu. Tu pre svega mislim na Luisa Hamiltona(pobednika GP2 serije za 2006) i na Heika Kovalainena(pobednika GP2 serije za 2005).Pored njih tu su i Robert Kubica i Niko Rozberg,tako da ne trebamo da brinemo za buducnost F1.Moj omiljeni vozac Kimi Raikonen je presao u meni omrazeni Ferari,tako da su mi pomesana osecanja,ali samo napred Kimi,ova sezona je velika sansa za tebe  :~ :~ :~ .Ljudi ja jedva cekam da pocne sezona,bice jako uzbudljivo.Ostalo je jos 71 dan i par sati preko toga.A onda 
                                                                                                                                                                         :run
                                                                                                                                                                           :run
                                                                                                                                                                             :run
                                                                                                                                                                               :run

stef

 Kimi je veliki favorit. Alonso nema bolid od prosle godine. Meklaren je kiks tim.

hulio_salinas

Mikele
delimo simpatije i antipatije...

QuoteMoj omiljeni vozac Kimi Raikonen je presao u meni omrazeni Ferari

mikele

Znam ja jos dosta ljudi koji misle isto kao ja i hulio,ali i pored toga mislim da Kimi ima lepu priliku da sa Ferariem osvoji titulu.A evo i zasto tako mislim:
-Kimi je extra vozac,a ferari je veoma pouzdan(bar bio do sada,a nadam se da ce i u buduce),a to je ono sto Kimi nije imao u McLaren-u.
-od ove sezone svi bolidi ce imati iste gume ili ti pneumatike,tj od istog proizvodjaca,od Bridgestone,a Ferari vec godinama saradjuje sa njima tako da oni nece nista menjati,dok ostali konkurenti(McLaren i Renault) ce morati da se navikavaju na nove gume,a takodje je poznato da Ferari i Bridgestone imaju extra dobre odnose,sto nije za zanemariti.
Tako da Kimi,sada ili nikada  :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~ :~

mikele

Tod: Isti status za Raikonena i Masu
Ponedeljak, 8. januar 2007. 21:15

Vozaèi Ferarija Finac Kimi Raikonen i Brazilac Felipe Masa krenuæe u novu sezonu Formule 1 sa istih pozicija, potvrdio je u ponedeljak prvi èovek "Skuderije" ®an Tod.

"Iako je Kimi do¹ao kao velika zvezda, neæe imati nikakvu prednost u odnosu na brazilskog vozaèa", izjavio je Tod.

On je rekao da je razlog za dono¹enje ovakve odluke poku¹aj stvaranja pozitivnog rivaliteta medju vozaèima Ferarija, pod uslovom da ne dodje do nekih negativnih posledica.

"Moramo da budemo pa¾ljivi, jer njihovo rivalstvo ne sme da postane kontraproduktivno. Interesi Ferarija su najva¾niji, ¹to obojica odlièno znaju", dodao je Tod.

(MONDO)
Sada kada nema Sumija,onda su jednaki.To je jedino pravedno resenje,pa kome bude bolje krenulo,taj ce imati podrsku ostatka ekipe.A ne kao Sumi koji je celog zivota bio povlascen u odnosu na Rubensa,pa i u odnosu na Masu prosle sezone.

mikele

Raikonen: Isti stil vo¾nje i u Ferariju
Sreda, 10. januar 2007. 17:41

Vozaè Formule 1 Kimi Raikonen rekao je da nema nameru da menja svoj smireni stil vo¾nje po¹to je do¹ao u Ferari da zameni Mihaela ©umahera.

"Naravno da je Ferari veliki tim. Velika oèekivanja i pritisak javnosti su veæi nego u drugim timovima, ali se naèin rada ne mo¾e menjati", rekao je Raikonen u prvom obraæanju novinarima od kada je do¹ao u italijanski tim.

"Siguran sam da niko u Ferariju ne oèekuje da menjam svoj naèin rada", rekao je Finac èiji je nadimak Ledeni, zbog smirenog pona¹anja i unapred planirane strategije trke.

Raikonen je pre¹ao u Ferari kada je sedmostruki ¹ampion F1 Mihael ©umaher oti¹ao u penziju na kraju pro¹le sezone. Finac æe se takmièiti uz Felipea Masu, kome æe ovo biti druga sezona u timu.

Ferari je objavio da æe ova sezona biti otvorena za vozaèe, ¹to je promena u odnosu na ranije, kada je ©umaher bio favorizovan.

"Ne znam koliko æe brz biti Felipe, ali imamo dobar odnos. On je dobar momak i mislim da æe nam godina biti zabavna", rekao je Raikonen.

(Beta)

hulio_salinas

Milo¹ Pavloviæ za B92: "Poslednja ¹ansa za F1"
31/12/2006 | Igor Vujièin | Izvor: B92.sport

Godina koja je za nama bila je vrlo burna kada se govori o Milo¹u Pavloviæu. Promena tima u Formuli "Reno", nekoliko odliènih rezultata u fini¹u sezone, pokazali su da ovaj Srbin koji ¾ivi u Italiji mo¾e mnogo bolje od desetog mesta u generalnom plasmanu:




"Godina koja je na izmaku je bila vrlo burna za mene. Na moju sreæu uspeo sam da dodjem do dobrog mesta u toku ¹ampionata i poka¾em da uz dobre uslove mogu da napravim dobar rezultat. Mislim da je sada svima jasno da dobar vozaè u lo¹em timu ne funkcioni¹e".

Tim u kome je Milo¹ pokazao da mo¾e da pobedjuje je lociran u Italiji:

"Tim je "Drako Multirejsing USA" i za njih sam hteo sam da vozim  jo¹ pre dve godine. Sada se poklopilo sve da dodjem tamo. U tri trke dva podijuma, i u Barseloni verujem da bih uspeo mnogo, da mi nije pukla guma. Kraje sezone je bio jako dobar. Kategorija koju vozim je konkurentna,ima jako dobrih vozaèa i ako se ne poklopi sve, te¹ko je doæi na prvo mesto.



Ambicije na¹eg vozaèa su uvek iste:

"Moje ambicije su iste kao i pre dve godine.Znam ¹ta mi je neophodno da bih uspeo. Potvrda da mogu bile su tri trke sa dobrim timom. Ono ¹to je va¾no je i da znam ¹ta mi je neophodno da bih bio dobar. Ove godina je prelomna kada je moja buduænost i put ka F1 u pitanju. Neophodno je da imam uslove. Ako do toga uspem da dodjem, pobede æe doæi. Nadam se ,borim se, nije lako, ali nadam se da æu uspeti.

Automobilizam je veoma skup sport. Pavloviæu je za normalnu sezonu u kojoj bi se samo fokusirao na bolid, protivnike i staze potrebno najmanje 500 hiljada evra:

"Automobilizam je jako komplikovan sport. Samim tim ¹to je vezan i za tehniku znaèi i da je skup. Vozaè koji ima sreæe treba da razmi¹lja samo o vo¾nji. Èak i u tim uslovima pobediti je jako te¹ko.Ja ne samo ¹to moram da se borim sa tim stvarima, moram i da "jurim" sponzore jer sam sam sebi menad¾er. To je deo posla koji mi pada najte¾e i koji mi oduzima dosta vremena, ali moram da obezbedim bud¾et. U ovom periodu godine se upravo to radi. Ja u ovom trenutku imam obeæanje da me dobar tim èeka i èekaæe me i prvih dana januara. Ako budem obezbedio uèe¹æe u timu koji meni mo¾e da omoguæi da juri¹am na prvo mesto, ja æu biti vrlo sreæan.Ako gledamo kroz finansije u F1, moj bud¾et nije veliki. Radi se o sumi manjoj od milion evra. Dobit iz ovog uloga je znatno veæi. Velikim kompanijama ovo nije baèen nobvac. Tako se radi.



Mnogi smatraju da Pavloviæ nepotrebno "tro¹i" vreme i talenat na F1, a postoji toliko dobrih takmièenja. "Champ car", Japanska serija, Le Man. Medjutim deèaèki san i dalje ostaje na prvom mestu:

"Ja u ovom trenutku gledam samo F1. Samo æu tako sebe videti ostvarenog u ovom poslu. Meni voz nije pro¹ao. Ni u najboljim uslovima nije lako doæi do jednog od 22 sedi¹ta u F1.  Spreman sam na velika odricanja i kroz to prolazim svake godine. Imam veæ rezervni plan, mogu veæ sada do vozim kao plaæen vozaè u kategorijama koje nisu za potcenjivanje. Ali, ja ¾elim F1, to je moj krajnji cilj. Ako ¾eli¹ tamo, mora¹ da bude¹ spreman na sve. F1 je veoma sebièna. Ako uspe¹ sve æe se vratiti, ako ne, bar zna¹ da si sve poku¹ao"

Nova F1 u "post ©umaher" eri?

"Sada su karte prome¹ane. Te¹ko je reæi ko æe biti ¹ampion. Dobro je ¹to je oti¹ao ©umaher, ba¹ zbog tog "me¹anja" karata. Ljudi dolaze i odlaze iz F1, na¾alost. ©umaheru je vreme pro¹lo, dolaze novi. F1 ide dalje..."

Milo¹ Pavloviæ svoju buduænost u formuli Reno mora da re¹i do sredine januara 2007.godine. Amerièki tim Drako ga i dalje èeka, ali je buduænost jedinog srpskog vozaèa koji realno mo¾e u F1 vi¹e nego neizvesna.