akreditacija za niski farmaceutski

Started by bambi, 16-11-2007, 23:06:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bambi

e pa farmacijo i bogu si draga . jupi. sad ce na svakom cosku biti po jedan farmaceutski fakultet ! a lagali nas kako je beogradski  farmaceutski poseban , jedinstven , da cemo biti doktori farmacije ...  :pst

Bred

o cemu ti to? beogradski farmaceutski jeste poseban a pitanje je koliko ce dobrog doneti to sto imamo farmaceutske  fakultete "na svakom cosku".  :wink:

Sole

ja koliko znam niski je prosle godine dobijao neku akreditaciju, ali mislim da ipak ne moze biti u rangu sa beogradskim fakultetom.  :nene:

ima mnogo razloga za to, prvo zbog samog programa, a koliko znam oni i ne dobijaju isto zvanje kada zavrse taj "fax", posto je to ipak samo odsek  pri Medicinskom fakultetu.

[off]da nije  tako, bila bih ja kuci...[/off]  :)):

mada, izlgeda da je od ove godine, tacnije kada je '88 godiste upisalo ipoak doslo do znacajnih izmena u programu, npr. postoji 15 ispita na I godini.

Bred

mislim da podnosenje dokumentacije za akreditaciju jos nije zavrseno a kamoli mogucnost da neki fakultet vec sad odbije istu[akreditaciju] . provericu.

MiKy

...NS,Nis,Kragujevac,cujem da sad ima i u Podgorici...dosta ih je  :shock

jecapereca


pig_am_am

zaista ne znam kakav je niski farmaceutski... ali novosadski nije los.
zasto da ne bude vise fakulteta?
ne treba da bude samo jedan,pa cela srbija da se kolje za mesto na njemu.
ali,slazem se da ni jedan ne treba da bude boza.


stef

 I treba da bude vise fakulteta. Da se malo pojaca konkurencija. Pa Novosadski, ako nastavi ovako ce preteci Beogradski. Ali je Niski za sada na niskom (citaj nis ne nish :K) nivou, u odnosu na Beogradski ili Novosadski.

Bred

ok ajmo da ne odvlacimo temu u off.

pereca

Nijedan Farmaceutski fakultet jos uvek nije podneo zahtev za akreditaciju.

psonja

Pa drage kolege iz Beograda, vidim da vas bas dosta pogadja to sto je nas nishki fakultet ako to niste znali podneo dokumentaciju za akreditaciju! Tako da dragi moji mozete samo da raspravljate u nedogled o tome da smo mi na nekakvom niskom nivou, a i to da ne dobijamo isto zvanje kao i vas fakultet je totalno pogresno! Tako da stvarno mi nije jasno zasto toliko morate da nas nipodastavate! Inace ako niste znali prva generacija je upravo izasla sa naseg faksa i ma koliko vi to ne hteli da verujete iz pouzdanih izvora znam da se vecina njih odmah zaposlila! Iako ja imam dve super prijateljice na vasem faksu stvarno mi je krivo sto i sa njim anon-stop moram da se raspravljam o tome! Nego nije bitno vi mislite i dalje tako ali to samo dokazuje kakvi ste vi ograniceni ljudi! Toliko od mene!

pig_am_am

ja sam ZA da bude farmaceutski i u nisu i u novom sadu.

nisu studenti krivi,psonja [off] jbt,prvo sam procitala pisonja[/off] [off]oprosti...[/off] :K
mislim da se to prepucavaju neki "visi" ljudi,a ti se sa drugaricama lepo druzi ako su ok,ali ako se osecas kao da moras da im se nesto dokazujes- nemoj ni da se druzis.


Adonis_Vernalis

Draga koleginice/kolega (nick "Psonja" je prilicno bespolan, te ne znam jel se obracam dami ili dzentlmenu, te se unapred izvinjavam),

obzirom na cinjenicu da vam je ovo prvi post, pa vec tako ostrascen, svasta mi se mota po glavi. Odbacujem sve to sto mi se mota po glavi, i kazem vam sledece:

Uopste nas ne pogadja to sto niski odsek podnosi dokumenta za akreditaciju. Pa, pobogu, da bi iko radio ono sto zeli da radi, mora da se akredituje, zar ne? A kad se svi mi akreditujemo, onda mozemo ovde da polemisemo "pro et contra". Kad komisija za akreditaciju bude jednom prilikom resila ko se moze smatrati akreditovanim, a ko ne, onda mozemo da seirimo nad ljudskim glupostima, jer nas se ne doticu.

BG farmacija ima jednu nezahvalnu ulogu: svi je mrze, ali je tesko mogu dostici. Svima sluzi kao moneta za potkusurivanje: nikome ne odgovara, staromodna, prevazidjena, mrzovoljna, bodljikava... ali... ako mozete, a vi nas barem stignite.

Pri tome, ne zaboravite da ni mi ovde ne hiberniramo... ;)

pig_am_am

[off]profesore,sta znaci hiberniramo? jel to zimski san?[/off] :K

a pa to je devojka. Sonja P. jel da?

Adonis_Vernalis

#14
Da, Ms. Piggy... hibernacija znaci "zimski san". Period apsolutne nepokretnosti u koji upadaju brojne zivotinjske vrste krajem novembra...

Niti mi spavamo snom mrtvijem, niti se Nislije i Novosadjani i Kragujevcani razvijaju koracima od sedam milja. Kad se podvuce crta, svi smo tu gde smo.

Da se ne razumemo pogresno: iz sve snage navijam da svi farmaceutski fakulteti/odseci u Srbiji dobiju potrebnu akreditaciju. Ako ni zbog cega drugog, ono bar zbog cinjenice da ce tada, formalno barem, iz svih tih fakulteta izlaziti strucnjaci slicnog, ako ne i identicnog kvaliteta.

Ovako, samo mi, na omrazenoj BG farmaciji dajemo validne diplome...  :wink: