Ispovedaonica

Started by Adonis_Vernalis, 19-09-2006, 11:08:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Smrda

pereco....ako ti treba podrska javi se nama sapatnicima na pp,citaj meni,moj uzrok je bilo nesto drugo,ali razumem taj momenat kad se cupas,a ides sve dublje i dublje.....
a za ispit javljam kad polozim...
sto se vezbi tice,moje iskustvo je pozitivno....Asistenti bas znaju da skrenu paznju na gradivo i pridobiju slusaoce u nama studentima....malo me je crtanje nerviralo,jer nesto bas nemam strpljenja...suma sumarum,to su jedine vezbe sa kojih nisam  odlazila na kafu.Knjiga mi je,iskreno malo suvoparno napisana,ali to je samo sitnica...
toliko..

Enea

e,evo i mene..

ne znam,sada kada pomislim na to samo sto ne zaplacem..
dobro je da postoji ispovedaonica,jer da ovo ispricam ljudima kojima sam okruzena,ne bi imalo smisla..jer-proslo je.furamo dalje u nove pobede..

naime,
upisana 2000.,za vreme revolucije,predavanja pocinju dosta kasnije.ukidaju nam ispitne rokove,ostavljaju samo one na koje je ne moguce izaci,jer vezbe traju,a nisu naivne.novo pravilo-taj i taj ispit uslovljava svaki sledeci.
1.ispit na koji izlazim-je prvi put u vidu testa.grupa u 10:00 svi polazu sa desetkama;grupa u 13h pada narednih 2,3,4,5rokova
pitanje kriterijuma?
od biologije pa svaki drugi ispit..
stalno neke izmene.
'test generacija'za bolonjsku?
(ne kazem da cu zaboraviti kada sam na poslednjem pitanju pala kod teofilovski-parapid anatomiju,
ili kada sam izasla na test iz fiziologije,na kome je 59 pitanja bilo iz patoloske fiziologije..(a nikolic od malih nogu citan)
i sve to...

no ono stvarno boli je sledece..

ja ne znam cak ni da li ovo smem da kazem javno!??
@bred
obrisi post ako mislis da bi trebalo!

sa svojom generacijom odslusala predavanja iz far.h
obnovila godinu,pa sam imala vremena,
da iznova pratim ista predavanja..
polozila sve te ispite,te ostade samo ona.
lepa je,zanimljiva,vrlo logicna ali..

ne mislim da sam nesto mnogo pametna,ali nikako nisam glupa..
prvi put u zivotu,morala sam da uzmem privatne casove,
i nije mi zao ni jednog jedinog evra,
jer znanje koje sada imam niko mi ne moze oduzeti,a isto to znanje koristi mi i za druge predmete.
hvala dragom ucitelju.
e sad,radi se o tome da predavanja koja sam pratila(i to 2godzaredom),sadrze puno gresaka.
cak nisu to ni greske,greske nastaju slucajno..
ja imam utisak da su namerno pogresno predavali,
a vremenom sam sve ubedjenija da sam u pravu..
kao da je postojala neka fora da svaki profesor,ima nekog ko drzi te privatne casove
(kao da je nekakva privatna katedra unutar vec postojece)
a odlazak na casove zasigurno pomaze veoma,lepo je kada neko ume potpuno da te uputi u srz te nauke,
ali casovi ne osiguravaju prolaz.
nisam puno padala,samo dva puta,ali..
nepravda boli!boli mnogo!
kakvih sam se lupetanja studenata naslusala- ojoj
i zasto sam padala,a drugi prolazili
pa to je strasno
postavi mi prof pitanje-i ja ogovorim,i znam da je tacno100%
kaze-nije;mislim se u sebi-ma jok i nije..(samo da ne nasednem na provokaciju)
i tako 5 pitanja,i milion podpitanja,na jedno podpitanjce ne odgovoris-padas
..i tako..
godina cela puna agonije,ni napred ni nazad,a ispit u malom prstu...
setajuca letargija...
dodatni problem predstavljalo je sledece:-ispt se stalno preklapao,sa nekim drugim ispitom,pa ni na sta drugo nisam mogla da izadjem
-na konsultacije se nije moglo otici(samo sa pitanjima za dodiplomsku nastavu)
-svaki prof pita drugacije,i potpuno druge stvari(sote iupaca,danica hemiju,a mene je oborila na imenu enzima kod gljivica,vujic genericka imena)
nesklad postoji.
-najveci problem se pojavio,posto su zavrsena predavanja ove godine-novo gradivo!
-koje novo gradivo?sta da naucim?odakle?
i kada sam na kraju uspela da dodjem do njih-odgovore nisam dobila
sreca,pa postoji ovaj forum
@the end-od 5 pitanja na ispitu u roku u kome sam polozila-odgovarala sam 3 iz novog gradiva
lol
jasno je da je ispit veliki,da zahteva puno snage i rada,
ali kako se nauka stalno siri-zasto uvek moramo da ucimo gomile novih stvari,i zasto staro gradivo ne izbace?[ npr preparati sa hg]
-strukturne formule su najmanji problem,upravo njihovom analizom je jedino moguce nauciti materiju..

i tako..
ne ponovilo se.
(imam utisak da namerno ovu pricu potiskujem u sebi,a lakse mi je da se ispovedim
od sveg srca se nadam,da ce se na toj katedri stvari promeniti u nasu korist..
na kraju iako od toga nista ne bude,makar su se svrteli da izdaju knjge
(hm?zasto sad potoje knjige?hm?)


a sad malo reci hvale..
najlepse vezbe koje sam imala bile su iz farmakognozije.(volim morfologiju,mikroskop,crtanje,lepo je bilo sto je vecina preparata u jpg formatu,...hem.deo vezbi mi je 'pak nekako proleteo..)
zoki,je malo duze drzao uvodna predavanja u vezbu,sto je poprilicno znacilo onima koji su ga pratili.
meni npr.za usmeni sam bar 50% gradiva znala sa vezbi.
Adonis,posebno vam zahvaljujem,na onim smernicama,i mogucim odgovorima
koje ste mi dali,dok sam cekala da udjem da odgovaram 10pitanja,medju prvima u tom septembarskom roku.
asist.mira sa onim plavim okicama je predobra.
tehnicarka,divna.
prof nada-hm..cudna,veoma iskrena..pomalo i opasna.
ne znam sta drugi misle,ali meni je ona nekako posebna..
cak i dok sam odgovarala,uz to malo hemije sto me je pitala..
zena me je u sred njenog ispita upucivala na to da se bas tako odgovara i uci i farh.
hvala joj na tome

zao mi je sto ce farmakognozija biti samo izborni predmet..zasto dati prioritet tim medicinskim naukama?
gde je tu nasa svest,kultura,tradicija?
zar nisu svi polusinteski,sintetski lekovi zapravo proizasli iz prirode??

uff
pozdrav svima-lep rad vam zelim

@pereca

molim te,nauci cvetne formule..
to uopste nije strebanje..
otvori knjigu,uzmi nekakve beleske sa vezbi,
veruj mi,sve se nize jedno na drugo.familije su jako lepo sistematisane.
koliko se ja secam pocinju sa k5,pa imas 10biljaka sa k5...
i da ti otkrijem tajnu..
ja sam knjigu(1.izdanje)cituckala 2nedelje,uporedo sam spremala usmeni iz mate,koji moras priznati nije naivan
noc pred usmeni iz botanike,temp=39,2,napravila sam tabelu,i veruj mi sutradan sam zbog cvetnih formula-svaku biljku znala..
e sad..kod profesora za desetku moras da znas formule?jel tako?
sreeeeeccccnnnoooo!

Adonis_Vernalis

Quote from: Enea on 07-10-2006, 16:52:50
zao mi je sto ce farmakognozija biti samo izborni predmet..zasto dati prioritet tim medicinskim naukama?

Dear Enea,

farmakognozija NECE biti samo izborni predmet. Nece se zvati "farmakognozija", vec se "raspala" na 4 predmeta... tri su obavezna, jedan izborni. Taj izborni predmet ce se zvati "Alternativne tehnike lecenja", i on ce se slusati u V godini studija. Ostali su se fino rasporedili izmedju II, III i IV godine...

Prioritet je dat medicinskim naukama zbog promena unutar struke... Mislim da je cela stvar objasnjavana i objasnjena negde drugde na ovom forumu... A tradiciju i identitet farmaceutima koji dolaze davacemo mi, drevni...

Sve ce biti u redu :)

Ili cu osnovati svoju "Porodicu bistrih potoka" negde daleko...

mackica

evo i mene........... :loptica :loptica :loptica

i ja se mogu pohvaliti kao jedna od onih koji su polozili gnoziju (prof. Nada Kovacevic) i odusevljeni izasli s instituta  :~ :~ :~ :Bog :ziveli

stvarno ne postoje reci kojima bih mogla da opsiem.....to strpljenje , razumevanje, pedagoski i psiholoski odlican pristup profesora......znaci ni ja sama nisam bila svesna da toliko znam...... :roll:

jednom recju svaka cast (to si dve reci, al` nema veze)....i SAMO NAPRED!!!
dok je ovog instituta i onih slicnih njemu.....i mi cemo imati nade i zelje za daljim  studiranjem....

pozdrav za sve sa instituta :cvet :cvet :cvet :V

Jasna

Mene je profesorka Silvana opasno namucila!!!

pereca

Quote from: Jasna on 11-10-2006, 22:44:10
Mene je profesorka Silvana opasno namucila!!!

Pa i nisi se bas ispovedila. Moze li to malo detaljnije  :wink:

mary

pa i meni je farmakognozija ostala draga u sjecanju...
sto se tice predavanja,bez ikakve potrebe i zelje da se nekome ulizujem mogu reci da su mi predavanja kod profesora zorana ostala u super sjecanju i to misljenje dijeli i vecina mojih kolega iz bl.imala sam osjecaj da mi svaka rijec ostaje u glavi,a sve zacinjeno simpaticnim anegdotama koje su gradivo ucinile interesantnijim.prof silvana je  ok,kao da prica  bajku kad predaje:)a predavanja prof nade...pa mislim da su mogla biti zanimljivija. sto se tice ispita polagala sam kod prof silvane i bila je stvarno korektna i prijatna,a sad sto nisam dobila neku ekstra ocjenu koju sam potajno prizeljkivala iskljucivo je moja krivica i sto nisam dovoljno obratila paznju na neke stvari dok sam ucila.ali ono sto mi je bitno je da sam vremenom iskreno  zavoljela ovaj predmet.

Jasna

Profesorka je u sept. od 20 oborila 10 ljudi,oborila je i mene a ja sam ocekivala visoku ocenu,to me je bas razocaralo!!
Mrzim u oktobru da jurim uslov ali sam ipak posto sam znala sva pitanja i podpitanja dobila 6,mozda posto ona mnogo zna misli da to nije za visoku ocenu ali posle onolikog ucenja i tacnih odgovora nije ni za 6!!
bila sam srecna posto je od 7 oborila 5-kazu!!!
Jedna devojka ja 1,5 h pisala koncept i pitala je 10 min da iz nje izvuce bilo sta za 6,to je vec nepravedno!!!Dala joj je 6!!
Ko kod nje dobije 10 stvarno je blistao i znao ne znam sta ali knjiga je malo!!
Na ispitu je profesorka prijatna ali ja sam razocarana ipak Zoki je Zoki!!!! :box :a :a

suncica

ja sam profesoru obecala, ako polozim, hvalospev i to ce i dobiti. :~ :Bog
ne samo sto sam polozila i dobila 9 nego mi se cini da sam izasla sa vecim znanjem.
profesor je neverovatan. odmah u glavi pravi neka podpitanja i procenjuje odgovor, (cini mi se uzevsi u obzir da su neki polozili, a neki nisu farmaceutsku hemiju). niko do sad nije, barem meni odrzao takav usmeni. jedino sto mi je bilo malo glupo je sto je dozvolio jednoj devojci da odgovara sama, to je po mom misljenju greska, jar ili svi pred svima ili svako pojedinacno, ali dobro. to i jeste razlika izmedju nas i profesora. oni odlucuju.
za sve ostalo nemam ni najmanje zamerke.
za u buduce ne treba da se iko traumira kad vidi da je kod profesora na spisku, jer ako ste naucili on ce vam to vec nekako izvuci.

Adonis_Vernalis

Hvalospev je nepotreban. Zaista.

Heh, dozvolio sam toj devojci da sama odgovara, jer sam procenio da ce (u suprotnom) odustati od ispita. No, to je bila greska i vise se nece ponavljati...  :stid:

Al-Jasmina

Dobro, mozda je devojka traumirana i ovako joj se izlazi malo u susret...
Moda joj je veca trema od kolega nego od profesora...? :)

xyz

mogu u potpunosti da je razumem.posle nekih ispita se ispredaju svakakve price -setite se samo usmenog iz organske!.taj i taj nije imao pojma,sta je lupio,pa je prosao.neko drugi je sve znao,pa je pao...profesorka mu je rekla ovo,da je meni to rekla propao bih u zemlju i sl.

Alnus Glutinosa

I onda svi pokazuju prstom u njega/nju i sapucu, to je onaj sto je lupio to i to i polozio, a ja sve znala... Opasnija je ta studentarija od profesora, nego sta!  :/

xyz

zelim samo jos da naglasim da ovo prethodno nisam napisala zbog svog loseg iskustva,naprotiv.svi smo razliciti i trebali bi da se potrudimo da razumemo ljude koji su osetljiviji,a ne da im se podsmevamo.malo empatije nece nikom skoditi,kolege?!

Bred

Quote from: xyz on 18-10-2006, 21:48:56
mogu u potpunosti da je razumem.posle nekih ispita se ispredaju svakakve price -setite se samo usmenog iz organske!.taj i taj nije imao pojma,sta je lupio,pa je prosao.neko drugi je sve znao,pa je pao...profesorka mu je rekla ovo,da je meni to rekla propao bih u zemlju i sl.
I to je velika mana ispitivanja u grupi. Onaj ko hoce da slusa ispit-moze da dodje i da slusa kad kolega/koleginica odgovara.