Odgovori na nova pitanja i razresenje nedoumica...

Started by Jeca, 29-08-2007, 09:38:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maslacak

4 kovalentne veze sa kiseonicima iz karboksilnih grupa, i 2 koordinativne sa azotom.
Kompleks je - logièno, negativno naelektrisan :>


Bambili

Veliko hvala na razresenju nedoumica,treba da ti daju 10,ako vec nisu.

Boca

hi drugari!imam tri pitanja i ljubazno molim za pomoc :help2:
2.pitanje kod penicilina:napisati njihovu r-ju u baznoj sredini?kada se sa organskom bazom gradi hidroksamska kiselina da li se raskida veza 4-7 kao i sa neorganskom,ili se veza prekida u polozaju 6-7?
6.pitanje kod penicilina:napisati r-ju sa hidroksilaminom i objasniti kvantitativnu analizu?
9.pitanje      -II-     :napisati dokazne r-je na penicilaldehid?treba mi samo formula ksantin derivata koji se dobija u r-ji sa hromatropnom kis.

hvala unapred! :wave:

jalencejeok

Molim za pomoc!

U Titracijama i komplexima postoje dva pitanja koja mi uopste nisu jasna:  :shock2: :wall:

13. Napisati izraz za rastvaranje lekovite supstance - slabe BAZE u PROTOFILNOM rastvaracu.
14. Napisati izraz za rastvaranje lekovite supstance - slabe KISELINE u PROTOGENOM rastvaracu.

Meni su ove kombinacije nelogicne i nemoguce. A ako se dobro secam 14. pitanje je bilo na ispitu u julu.

Hvala unapred!  :cvet

Bred

mozda ti ovo (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,5616.msg81583/topicseen.html#msg81583) pomogne?  :wink:

AnaCrvena

Kompleks Al-EDTA?Maslacak je ovde postavila slicicu ovog kompleksa koju sam i ja nasla googlajuci,na vise mesta.Ali,takav kompleks nije u knjizi,tamo gde su dati kompleksi M3+  sa EDTA(btw,tim kompleksima u knjizi nedostaje par metilenskih grupa ti i tamo u EDTA...) Dakle,koji kompleks je TAJ kompleks koji nam treba?

Jos jedno pitanje.Identifikacija Ca-glukonata.dobro,dokazem jon Ca.I kako dokazujem glukonat?U Ph.Jug V kazu TLC,ali kapiram da mi za ovaj neorganski deo treba nekakva reakcija...U skripti koju ja imam je data Tollens-ova r-ja,onako,samo jon CH2OH(CHOH)4COO- reaguje sa tollens-om i nastane COOH(CHOH)4COO- ...Nesto me tu zbunjuje-zar mi ne treba aldehid ili bar alfa hidroksi keton da redukuje Ag+ do elem.Ag??!! Ne znam kako precizno da slozim tog tollensa ovde...

darkangel

cao, da li neko zna odgovor na pitanja:
2.kako se Al odredjuje u liquor burowi
7.dokazne reakcije acetata u liquor burowi
5.kako se odredjuje Al u aluminij sulfatu i zasto? znam da se odredjuje kompleksometrijskom titracijom (retitracijom sa Pb nitratom) uz indikator, ali nisam sigurna zasto i koji se indikator koristi i koja boja nastaje.
ako neko zna odgovore na ova pitanja bilo bi lijepo