Firefoxu 30 odsto tr¾i¹ta u Evropi

Started by Bred, 06-02-2008, 02:57:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Francuska kompanija Applied Technologies Internet objavila je na osnovu istra¾ivanja obavljenog u 32 evropske zemlje, da Mozillin èitaè (browser) Weba Firefox zauzima skoro 30 odsto evropskog tr¾i¹ta Web (browsera).

Izvor: Mikro

Istra¾ivanje je utvrdilo da je Firefox najpopularniji u Finskoj – èak 45,4 odsto tamo¹njih korisnika raèunara za krstarenje Internetom koristi Firefox. Slede Slovenija (44,6%), Poljska (42,4%), Slovaèka (41,2%) i Maðarska (40,3%). Firefox u Nemaèkoj koristi 34,2 posto korisnika Interneta, u Francuskoj 25,8 odsto, a u Velikoj Britaniji 17,2 odsto. Najmanji broj korisnika Firefoxa se nalazi u Holandiji – svega 14,7 posto.

Krajem 2007. godine prvo mesto na tr¾i¹tu èitaèa Weba u pomenute 32 evropske zemlje i dalje je zauzimao Microsoftov Internet Explorer sa 66,1 odsto korisnika (66,9 posto polovinom pro¹le godine). Na drugom mestu se nalazi Firefox sa 28,6 odsto korisnika, a slede èitaè Opera, norve¹ke kompanije Opera Software sa 3,3 odsto korisnika i Appleov èitaè Safari sa svega 2 odsto korisnika u Evropi.


b92

_d.0.t_


wolfeitzckie

Quote from: _d.0.t_ on 07-02-2008, 20:16:57
nokia medj' browse-erima.

вала баш. а ових 70 посто користи И. Експлорер по инерцији.

_d.0.t_

zato mi, gospoda, prepoznajemo kvalitet.  :K

realno, najjednostavniji i po meni najbezbedniji browse-er.


_d.0.t_



nikako nisam mogao da se naviknem na Operu...

Lero

Ja nisam ni probao firefox zato sto mi opera ima sve sto mi je potrebno, a sad i par stvari koje su mi postale potrebne uz nju kao na primer page search u gornjem levom, a google search u gornjem desno i jos gomilu gluposti koje mnogo olaksavaju surf + lepo izgleda. Onako minimalno :D

_d.0.t_

znam da je Opera dobra... i minimalna.lol, ali moji pokreti mishem ne mogu bash lako da se usklade sa njom... navika, jbg.

ima i firefox search engines... i brdo ekstenzija mozhesh da mu nabudzish, al' onda nije minimalan :[