Anketa- izjasnite se obavezno

Started by Ksenija, 05-11-2007, 18:27:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

da li ste za to da se opsta biohemija polaze u vidu kolokvijuma?

da
ne
svejedno

Ksenija

Stavljam ovo na razmatranje...ovo mozemo da izvedemo,jer bolonjci koji slusaju isto gradivo imaju organizovan kolokvijum koji je vec zakazan...mogli bi i mi ovo da trazimo...sta mislite?

marer_86

...hajde brzo izjasnjavanje pa da se deluje jer enma puno vremena... :wink:

MiKy


darusaz


kruger

Nadam se da ce da dozvole polaganje preko kolokvijuma,ispit je bas obiman!
Ja sam je polozio,ali znam da bi mi znacilo da sam mogao da je polazem iz vise dijelova.
SRECNO!
:pljes: :pljes: :pljes:

tixy

Zna li se za kada je bolonjcima zakazan taj kolokvijum?

maxy

Jel bi taj kolokvijum vazio i za one koji su vec odslusali biohemiju :roll:

hulio_salinas


Ksenija

#8
Hm,prvo da vam kazem,nisu hteli ni da cuju za kolokvijum! :namcor
Razgovarala sam sa prof SLavicom Spasic i Kalamanovskom(valjda se tako preziva :hm)
Po njihovim recima,kolokvijumi za nasu generaciju nisu predvidjeni statutom  :shock i da bi to bilo krsenje statuta. :shock
Drugo,za bilo koji vid menjanja je kasno,jer bi trebalo da zaseda Vece pa da se menja statut :shock,a za to je po njihovim recima kasno,ne znam sto,kao da je vec decembar,a i kad smo trebali to da pitamo,tek je treca nedelja pocela,a one tvrde da je mnogo gradiva vec predjeno(sto me ne cudi na brzinu menjanja slajdova i iscitavanja striktno onog sto na istima pise :F)
kako kaze prof.SPasic,I da su htele da nam izadju u susret kasno je  :shock(sto znaci da u startu nece).Rekla mi je jako glasno i grubo ,sta ja mislim?!kako da organizuju treci termin polaganja u decembru,da je fizicki neizvodljivo,postoji rok za bolonjce 7 .12 i ceo ispit za starije studente,i da je treci termin nemoguc...
Sve u svemu vrlo neprijatan razgovor ali necu se zaustaviti na ovome :batina,oticicu kod prodekana za nastavu da pitam sta je to zapisano u statutu a sta ne,jer mislim da oni to koriste kao izgovor... :djavo

toliko od mene za sad...culi ste njihov stav..po ovome sada me uopste ne cudi sto se ovaj ispit tesko daje i sto su zajebani testovi...ko ih sastavlja samo kad bi videli i culi... :run

qwertz

E stvarno nema smisla! Bas im je sve olaksano!

tixy

Ne razumem... Umesto da izadju u susret studentima one tako... :hmm

hulio_salinas

Qwertz, ¹ta nema smisla? ©ta je olak¹ano?

U prvoj godini smo imali 14 ispita, a vi u prve dve ukupno 12. Sada, u drugoj godini, imamo 11.

Da li sada ima smisla? Nemojmo biti nerealni.

------

Sramota je ¹to vam ne izlaze u susret! Mislim da morate da izvr¹ite jaèi pritisak na njih. Idite sa nekom prièom. Nemojte da vam je glavni argument "Bolonjci pola¾u preko kolokvijuma". To nema veze sa ¾ivotom. Studiramo razlièitim studijskim programima i ne mo¾emo da se poredimo u tim stvarima.

Samo treba da promenite naèin na koji izlazite pred profesore. Ne mo¾ete da se pozivate za nas. Taj argument æe vrlo lako pobiti.

Idite sa drugom prièom. Svima je u interesu da ¹to lak¹e pola¾ete ispite, jer ste optereæeni Bolonjcima koji vas susti¾u. Cilj je da "be¾ite" od nas i na tu kartu igrajte. Takoðe, optereæeni ste time da fakultet morate zavr¹iti do 2011. godine, ¹to nije lako.

Dajte, nemojte da udarate po kolegama, majku mu.

Ksenija

Hulio nije nas argumet bio to sto vi polazete tako :nene:...vec upravo to sto se pokazalo da je mala prolaznost na ovom ispitu ,da nam omoguce polaganje u dva dela...
Vi ste spomenuti u kontekstu da slusamo isto gradivo (cak i u istom terminu do skoro ,a mozda i sad) i da i nama na isti nacin podele gradivo...A oni su ti koji su se uhvatili za to da se ne pozivamo na vas... i da je to jednosemestralni ispit za nas,da statutom nije predvidjeno postojanje kolokvijuma i ostalo ,da mi trazimo nemoguce,sad nam je palo na pamet i statut da menjamo :roll:,zauzete amfiteatre,ovaj decembarski rok za starije studente...

da ti kazem njima je nas predlog samo komplikovao situaciju i da sebe ne bi deranzirali,njihov odgovor je NE...GLEDAJU STA NJIMA ODGOVARA  jer su vec koliko vidim dovoljno besni sto imaju posla sa novim decembarskim rokom...

NAs razgovor je trajao dobrih pola sata,a ni u jednoj recenici nije bilo nagovestaja da su one za trenutak uzele u obzir cinjenicu da nam izadju u susret..svaka recenica je pocinjala sa NE i ali Nije moguce...i to sa sve propratnim decibelima  :help:

hulio_salinas

Hm... Dobro ondaK. Gre¹ka.


Ne znam... Zajebato. Jeste li probali preko studenta-prodekana ili prodekana za nastavu? Kada se naiðe na takav problem, mo¾da je najbolje ukljuèiti druge igraèe. Mo¾da èak i dekan.

Dekan i prodekan za nastavu su na Nastavno-nauènom veæu "furali" prièu da su stariji studenti ugro¾eni. Probajte onda od njih da tra¾ite podr¹ku.

Ne znam... Poku¹avam da vam probudim neku ideju. Nezgodno.

Mada, konsultujte studenta-prodekana ¹to pre.

Masha

[off]Ma ne udara niko po kolegama, hulio dear. I niti ste vi studirali po starom, a ni mi po novom da bismo sada i ovde vodili polemiku kome je lakse, a kome teze. Svakome je njegova muka najteza i to je to.[/off]