Martovski ispitni rok

Started by nikol, 10-03-2010, 08:36:54

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nikol

Ima li nekih utisaka sa jucerasnjeg ispita? Da li su zaista smanjili broj
pitanja za starije studente?
Rekli su da ce i formulacija pitanja biti jasnija.  :krsti:

anaM

Broj pitanja smanjili na 30 ali formulacija je ista t.j. dvosmislena! Mada su se i profesorke i asistentkinje trudile da nas navedu na odgovor ukoliko ih bilo sta pitas... Videcemo prolaznost za koji dan  :shock2:

5Nili

Pitanja su bila koske,bilo je takvih bar polovina.
Moj utisak je da je kriterijum za prolaz skandalozan,a cini mi se da je bolesti lakse proci od testa.
Da bi se sada polozila patofiza(prolaz) mora bukvalo svaka oblast da se zna savrseno.
Pritom je problem sto treba raditi i seminare i predavanja,malo i prirucnik,a nema novih testova da se prorade i koji poen pokupi tako...

sasabuba

 kakva su bila pitanja sa bolestima?

anaM

1.Cerebrovaskularni inzult
Drugi naziv za cerebrovaskularni inzult?Razlika izmedju cerebrovaskularnog inzulta i cerebrovaskularne bolesti?Opisati sta se dogadja u zoni ishemije?Sta je penumbra?Najcesci uzroci i mehanizam nastanka idiopatske arterijske hipertenztje?Sta je aritmija?Absolutna aritmija i opisati?
Bilo je jos jednog pitanja kojeg ne mogu da se setim
2.Septicki sok i purulentni meningitis
Sta oznacava meningITIS?Sta je purulentni?Opisati mehanizam nastanka septickog soka i osnovne karakteristike sve 3 faze soka?Da li dolazi do promene acido-bazne ravnoteze i ako dolazi zasto?Da li dolazi do promene konc. K+ i Ca++ i ako dolazi navesti moguce simptome?Da li dolazi do SIRSa i zasto?
Bilo je jos 3 pitanja kojih ne mogu da se setim

sasabuba

pa zar nije dogovoreno da bude po najvise 6 pitanja za bolesti??????????????

malavestica

1.sta je tia i razlika tia i mozdani udar
a kod ove druge se ni ja ne secam hmm  :hm
ma bolesti su ok, mada ni tu nisi nacisto sta da pises, meni je test  :run
kad ce staviti rezultate na sajt ako ih budu stavljali uopste?

anaM

Izasli su rezultati na fakultetu 10oro polozilo,troje pozvano na usmeni :krsti:

nikol

 Mozda previse pitam.... 10oro od koliko izaslih?  :krsti:

mina-L

I mene to zanima, da li je ono spisak samo ljudi koji su polozili i pozvani da usmeno odgovaraju, gde su ostali?