Anketa- izjasnite se obavezno

Started by Ksenija, 05-11-2007, 18:27:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

da li ste za to da se opsta biohemija polaze u vidu kolokvijuma?

da
ne
svejedno

hulio_salinas

Sla¾em se da je svakome svoja muka najveæa. To je i normalno, zar ne? Ne ka¾em da je nama te¾e, ili vama. Nikada to nisam rekao. Samo sam rekao da mi imamo vi¹e ispita, ¹to znaèi da postoje odreðene olak¹ice za polaganje pojedinaènih ispita. Generalno - isto nam, isto vam. :cvet

Mada, qwertz je "udario". Proèitaj njegov post, pa mi reci kakav se utisak stièe.


Masha

[off]Mislim da je qwertz hteo da kaze da vam je olaksano jer polazete iz delova. Sto jeste lakse. Ako uzmemo matematiku, vi ste je mnogo lakse polagali nego mi - em ste je slusali samo jedan semstar, em ste je polagali iz delova. Mi smo je slusali 2 semestra i onda u junu - ko ziv, ko mrtav, od silne teorije i zadataka. Ali, opet ponavljam, nisam od onih koji tvrde da je vama lakse, a nama teze. Ono sto je vama olaksano jeste nacin polaganja ispita, sto ne znaci da vam je gradivo manje obimno ili lakse. Nadam se da se razumemo.[/off]

MiKy

70% bolonjaca je dalo uslov u junu...to ukazuje na to da imate bolju organizaciju i nacine polaganja ispita i to je + strana reforme
samo mi nije jasno zasto ne puste da i ostali polazu biohemiju iz delova kad je potpuno isto gradivo a tako je lakse i njima i nama

bilja_tb

Ksenija nije mi jasno sta tacno trazis.Znaci studenti koji idu po starom programu i imaju manje ispita od bolonjaca (i naravno po tom pitanju se nebune) hoce da iskoriste povlastice koje oni imaju sto se tice polaganja ispita iz delova.Mislim da je to nerealno i nemoguce.Trenutno na fakultetu imamo dva studi. programa i svako ima mogucnost da se odluci za onaj po kojem zeli da studira.A ne idem po starom ali bi ipak da iskoristim dobre osobine novog.Ispravi me ako gresim.

marer_86

#19
... biljo ... kao prvo ksenija ne trazi nista za sebe i ne koristi nicije povlastice...ona je nas predstavnik godine(trece) ... sto ti jasno pise i potpuno je logicno da se bori za interese studenata ... postavljena je anketa...vidi se da su ljudi uglavnom za i sta tebi nije jasno ako se neko bori za svoja prava :hmm :hm  ... ako nisi znala studente koje studiraju po bolonji i po starom nacinu su stavili na pocetku da slusaju predavanja zajedno sto implicira da se njihov sadrzaj gradiva ne razlikuje od naseg, pa ako moze da se ubaci kolokvijum i nama bilo bi dobro(usotalom kako oni smeju da spoje studente koji studiraju po starom i novom programu zajedno ... je li to po statutu ili necija boljka da opet ide i predaje nesto isto ... za izgovor da nema termina za predavanje koji je neposredno posle nadjen) ... posto je biohemija stvarno postala tezak ispit od kako se polaze u vidu testa ... sto se moze videti po prethodnim iskustvima ... nekome je lakse da uci pola knjige jednom, pa onda drugu polovinu... da je srece bilo oni bi nama kolokvijume davali i bez naseg navaljivanja ... mislim da niko nije mario kada se studentima druge godine bez ikakvog ranijeg nagovestaja promenio totalno nacin polganja ispita iz fizicke hemije u vidu testa - da... i to je po zakonu i to je stvarno "nerealno i neoguce" koliko vidis ... dok je tebi nerelano i nemoguce da se uvede jedan kolokvijum iz biohemije ... zatim nam je sada promenjen zbog bolonjaca nacin polganja ispita iz imunologije ... ovo su profesorkine reci ... rekla je da se mi po programu potpuno ne razlikujemo od njih i da ucim potpuno identicno ...
Quote from: bilja_tb on 07-11-2007, 18:31:39
Trenutno na fakultetu imamo dva studi. programa i svako ima mogucnost da se odluci za onaj po kojem zeli da studira.A ne idem po starom ali bi ipak da iskoristim dobre osobine novog.
.... a sad ti meni objasni sta znaci ova tvoja recenica???

bilja_tb

E pa to nisam znala da su vam predavanja spojena onda se i ja slazem sa ostalima da treba da polazete ispit iz delova.

marer_86

#21
Quote from: bilja_tb on 07-11-2007, 20:59:35
E pa to nisam znala da su vam predavanja spojena onda se i ja slazem sa ostalima da treba da polazete ispit iz delova.
[off]...niko ne trazi nemoguce ...samo se borimo za nasa prava ... drago mi je da si to shvatila ...[/off]  :loptica: :cvet

shmizla

Iako sam bihemiju polozila, i vec je zaboravila skoro potpuno, podrzavam vas apsolutno!!! Borite se za to, idite i do dekana ako treba... oni nece da vam izadju u susret, zato sto im je to dodatni posao, i zato sto su jako neraspolozeni za saradnju. A znam da bi svima bilo lakse da to poloze iz delova! Takav je institut, bar je takvo moje iskustvo sa njima, i iskustvo meni blijskih ljudi.. Nemojte da odustanete, ali moj predlog je da to uradite sto pre, da ne bi posle rekli, sad je kasno, sto se niste ranije setili!!!

Bojana 153

Potpuno podrzavam ovo iako sam Bolonjac!

Preporucujem da izbegnete izraz "bice nam lakse" jer ja bas mislim da oni zele da nam svima bude teze! :wall:

Srecno!  :wink:

pereca

Stari Statut je vazio duuugo i u tom periodu njegovog vazenja, menjali su se nacini polaganja mnogih ispita, bilo je uvodjenja raznih kolokvijuma i sl.
Naravno da nikada nije bilo promene Statuta zbog toga.
Nigde u Statutu ne pise da ne moze ispit da se polaze parcijalno.
Obratite se studentu prodekanu i  prodekanu za nastavu.

Predstavnici godina, iscitajte Statut kako neko ne bi ponovo iskoristio vasu neupucenost.