Kontrola zdravstvene ispravnosti namirnica MB

Started by ZEX, 18-09-2009, 10:03:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ZEX

Ako neko ima kombinacije kod bilo kog od profesora neka ih postavi ovde. Hvala! :-)

Miss No

Moja kombinacija kod prof.I.Miletic:
            1.PDU
            2.Aflatoxini
            3.Cd
            4.Opste karakteristike 1.grupe namirnica

ZEX

Prof. Brizita Djordjevic:

1. Olovo
2. Aspartam
3. Rezidui beta agonista u mesu
4. Ugljeni hidrati u leguminozama

sneboj

Moja kombinacija kod prof.Brizite:
1.termicki tretman proteina
2.PDU
3.aspartam
4.mleko

A drugarica je imala:
1.proteini zitarica
2.odredjivanje PDU
3.podela aditiva
4.beta agonisti

IvAAnna

Ljudi jel moze neko da napise kombinacije prof.Ivana?

veverica

Meni bi takodje znacilo ukoliko bi neko napisao kombinacije kod prof.Ivana. Hvala unapred!

IvAAnna

Polagala sam kod prof. Ivana, pitanja:
1.Olovo, 2.Aspartam, 3.ugljeni hidrati leguminoza, 4.Rezidue beta agonista u mesu

veverica

Kolege, da li neko zna jos neku kombinaciju iz namirnica kod prof. Brizite?

vanjuska

  jel je neko slucajno ili namerno odgovarao kod profesorke Sobajic? kakva je na usmenom i koja u bila pitanja?  :abso:

oprata

Da li neko zna sta treba da se pise za pitanje UH u leguminozama i rezidue beta agonista u mesu?

jellena s


oprata


oprata

Jel mozes konkretno da mikazes sta je odgovor posto ja to u bromima ne mogu da nadjem?hvala

sali

U ugljene hidrate suvih leguminoza spadaju neasimilirajuci oligosaharidi(stahioza, verbaskoza i rafinoza) i dijetarna vlakna.
Sto se tice beta agonista oni su supstance nesteroidne strukture koje spadaju u faktore rasta. Klenbuterol pripada grupi beta agonista koji se vezuje za beta adrenergicke receptore u tkivima, a u veterinarskoj praksi se koristi kao bronhodidlatator i za vodjenje porodjaja. Pa je u ove svrhe dozvoljena njegova upotreba u EU, ali je zabranjena njegova upotreba kao stimulatora rasta. U Spaniji devedesetih godina zabelezen veci broj trovanja nakon konzumiranja jetre sa vecim sadrzajem klenbuterol.

Dzoen*blue

Da li neko zna sta se podrazumeva pod kategorizacija aditiva a sta je deklarisanje aditiva po IUPAC-u?