Klinicka hemija

Started by Nadja, 19-10-2006, 17:59:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sneboj

E ovako,sto se tice prakticnog ja sam ga polagala u martu kod Sanje i bilo je skroz OK.Kao vezbu smo radili dokazivanje proteina,glukoze i ketonskih tela u urinu.Pitala je bilirubin,kreatinin,ROC krivu,kontrolu u laboratoriji...
Na u smenom sam bila kod Dopsaj i meni je bila OK,mada trazi da se dosta razmislja i da se uci sa njenih predavanja.Pitanja su mi bola:1.Testovi za ispitivanje glomerula 2.Biohemijski parametri kod holestatskih bolesti jetre 3.Hormoni GIT-a 4.Dijagnosticki parametri u ispitivanju statusa gvozdja

jellena s

kod sing 1.tumor markeri 2.bubrezi 3.likvor

majadzo

jel moze neko da stavi jos neku kombinaciju za profesorku dopsaj, da li ona pretezno pita ono sto je predavala ili kako vec ....hvala unapred

jellena s

ona pita sve do detalja nema veze sta je predavala

oprata

Da li neko moze da napise jos neka pitanja za prof.Majkic?Sta najvise pita?

Morbid_Angel

moja pitanja kod prof. Stojanov: metode za odredjivanje kortizola, renalna tubularna acidoza, primarne i sekundarne hemohromatoze, 4. sam zaboravila

ZEX

Prof. Violeta Dopsaj:

1 .Laboratorijska dijagnostika telesnih tecnosti
2. Apsorpcija, transport i deponovanje gvozdja u organizmu
3. Ispitivanje ekskretorne funkcije jetre
4. Unutrasnja kontrola kvaliteta rada u biohemijskoj laboratoriji

diskaaa

odakle se uci klinicka?

jadranka

Pitanja kod prof.Majkic:bubrezi,likvor,hemoglobin

diskaaa

kako pita Nada Majkic? uopsteno kao medicin.biohemiju,ili trazi dosta kao na enzimima? :help2:

diskaaa

Nada Majkic: 1.bubrezi 2.jetra 3.bilirubin 4.teles.tecnosti
             1.funkcije jetre 2.sinteza bilirubina 3.unutrasnja kontrola 4.tumor markeri

bredso

nada majkic:
1.funkcije jetre,bilirubin
2.unutrasnja kontrola
3.tumorski markeri  :love:

kockalone

Prof. Marina Stojanov:
1.glomerularna oboljenja
2.odredjivanje aktivnosti uroporfirinogen sintetaze i interpretacija rezultata uroporfirina i porfirinskih prekursora
3.sinteza lipida i lipoproteina u jetri
4.biosinteza i metabolizam tireoidnih hormona
Vratih pitanja  :ohwell:

TanjA

Prof. Ignjatovic:

1) Pankreasni enzimi
2) Vitamin B12
3) Analiza sinovijalne tecnosti
4) Preanaliticki uzroci gresaka

premisica

Molim vas iskustvo sa prof.Majkic, odakle ste ucili i na sta najvise da se obrati paznja..sto pre, tim bolje..:)