Organizacija farmaceutske delatnosti

Started by CicaBg, 16-05-2006, 10:55:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stef

 Ne moras bas sve da ucis! Pusti Vladimira, on je malo...temeljan.Salim se, Knjiga je dovoljna, slajdove napamet u pola dana pola noci.Ono sto podebljano u knjizi isto mora da se zna. Definicije tipa lek, farmaceutska tehnologija, OTC,GMP, DLP, DDP, DAP, marketing miks, moras da znas. Ja sam to u februaru polagao, pa ako se jos neceg prisetim dodacu.

AquArius

kad je potvrda ispita tacno za oktobarski rok (mislim da je dan pred ispit 11., ali ne znam tacno u kol'ko sati), ako neko moze da nabaci inf.
vlad., ako si na faxu ovih dana recimo  :cvet

majce

potvrda za organizaciju je 11.10. od 10-12h u sali 300!

AquArius


Vanna

Cao, vrte se neke skripte iz organizacije, pa me interesuje da li je neko ucio iz toga? Hvala puno!

alex

Ja sam ucio iz toga i to ti je sasvim dovoljno.Nemoj da se smaras sa onom knjigom za 7 dana a knjigu bih ucio bar mesec

ikaira

Evo nekih pitanja sa oktobarskog testa

-definicija menadzmenta ,karakteristike divizionalnog modela organizacije,reorganizacija i uze promene(restruktuiranje,readaptacija,redizajn),znanja potrebna za menadzere,elementi organizacionog sistema,dodirne tacke opste i moderne teorije organizacije.

-definicija zdravstvenog sistema,def zdravstvene tehnologije i kriterijumi,informacija o leku,efikasno i transparentno rukovodstvo,kvantifikovanje artikala,farmakoepidemiologija,direktni-indirektni tro¹kovi

-Adaptivni i kreativni odgovor u farm.biznisu,obezbedjenje kvaliteta,DPP,KK,elementi DPP,sopstvena inspekcija,DDP,DPS,novi profil i znanja farmaceuta,prepreke u komunikaciji,FZZ,DAP,Farmaceut i samoleèenje,uloga bolnièkog farmaceuta,DLP,Aktivni sastojak leka.def.,SKP pri registraciji lekova,naèelo komunikacije u marketingu

-Zadatak iz prakse

Nadam se da su informacije korisne!

rada

Da li neko zna kada je ispit iz organizacije u novembru? :V

mullala


pop

u prvu je stef, treba znati te definicije, a ono sa slajdova se sve nalazi u knjizi tako da je najbolje podvuci u knjizi sta je tasicka ispredavala, pa odatle citati jer se stice kakva-takva slika. glavna stvar su TESTOVI, treba ih sto vise nabaviti jer ona uvek ponovi 60-70%, a doda redovno nekoliko pitanja koje nije ni ispredavala. do duse, priznaje bodove (ne sve) i kad se nesto objasni onako, svojim recima.

Vanna

Cao, ima li neko od vas testove iz ranijih rokova? Hvala unapred! KISS!

KgKid

Pored testova mene interesuje kako izgleda ta skripta koja kruzi (da li je pisana rukom, kucana, koliko strana ima...), i ako je neko ima kako da je preuzmem. Ne znam za vas ali mene ovaj ispit ubija, zena se trudila da napise knjigu sto nerazumljivijim jezikom bez upotrebe tacke.... Sta reci... :angel: >:D :box

vera278

Ljudi, je l' zna neko odakle da skinem slajdove sa predavanja kad na sajtu fakulteta uopste nema link za "Organizaciju"? Ako ih neko vec ima a ne mrzi ga, bila bih zahvalna kad bi mi ih poslao na mail: [email protected]. Thanks in advance!

KgKid

Evo ti link pa na dnu strane su predavanja...
Pozz.

http://www.pharmacy.bg.ac.yu/tehnologija/organizacija.html  :cvet

Dukica

te skripte koje kruze su blagoslov od Svevisnjeg!!!! i skripte i knjiga se uce napamet,jer je takav predmet,a skripte su mnogo,mnogo manje,pa je mucenje skraceno na 10tak dana. sve potrebne podele i definicije su i u skipti,a pisana je rukom. nadam se da mislimo na istu..ja sam bar recitovala iz takve jedne skripte i bese kratkotrajno. srecno!i