Da li se farmacija zavrsava na prepisivanje?

Started by zelena suza, 03-07-2008, 17:04:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zelena suza

Opusteno. Ionako ce 90 posto ljudi isprepisivati ko i prosli put.  .blah.

milica_d

Zelena,sa kog si marsa ti pala...

Jbte ljudi jel prepisivao neko na organskoj...Meni bedak da se okrenem,da trazim korektor a da mi se ne deru...

Inace kako je bilo danas?

Ja sam prestala da se nadam icemu posle svakog ispita,vec sam se privikla  .blah.
a i do sledeceg petka ima mnogo,mislicu u cetvrtak o tome... :lol:

zelena suza

Mnoge je bedak da se okrecu ali ako si bila na proslom roku seti se ¾agora i ¾amora.
Sad se kao svi prave ludi a i vrapci znaju da se farmacija zavrsava na prepisivanje.
Èak vi¹e nije ni potrebna veza.  :>
Ne zovu farmaciju bez razloga FARMA TREND  :>
Samo se prisetite ko je bio svedok onog rvanja na prijemnom kad je jedna koleginica koja
sad uspesno studira (uz prepisivanje) prepisivala i kad je uhvacena i kad je vukla svoj rad na jednu a dezurna asistentkinja na drugu stranu. I dezurna odustala.
Budimo realni.  :djavo

zelena suza

#3
Quote from: manojlo88 on 03-07-2008, 19:24:07
A inace koliko cujem V. Savic je ostao dosledan sebi; svaki rok sve teze i teze... opet je pokidao...

Da pokidao je. Tako kida da je prolaznost na organskoj podeljenoj u tri dela 95 posto. Plus dosaptavanje, prepisivanje, asistenti pomazu, gledaju kroz prste kod pregledanja. Ali farmaceuti uvek kukaju da je tesko. Ako savic ikoga kida, kida one jadnike sa biohemije.

Quote from: bibi on 03-07-2008, 19:42:32
Quote from: zelena suza on 03-07-2008, 19:13:32
Sad se kao svi prave ludi a i vrapci znaju da se farmacija zavrsava na prepisivanje.

Probaj ovo sto si napisala sledece godine na opstoj biohemiji,pa ces da vidis kako ces da prodjes.Cisto da napisem,da ne bi neupuceni poverovali da je tako na svim ispitima. :cvet

Svejedno. Dovoljno je sto se kako stvari stoje 90 posto ispita po bolonji polaze u formi testa sto znaci da ce moci da se prepise 80 posto jer asistenti koji dezuraju ne dezuraju vec samo gledaju povremeno. Pa da li ste slepi? Meni to naravno ne smeta, nego me nervira kuknjava po forumu koji pratim zadnjih par meseci. I nervira me nedoslednost profesora. Matematika na primer. Lepo se znaju uslovi polaganja, sta i koliko puta. ja sve skoncentrisem na matematiku u aprilu, polozim je ali zato ne dam tri druga ispita koja je bilo moguce dati da nije bilo matematike. A ljudi odrade ta tri ,matematiku PROBAJU, i naravno padnu i onda placu kod Stane da ima da jos jednu sansu.I ona ce im dozvoliti. Ko je ovde lud? I da se neko nadje pametan ko je u mojoj situaciji i da zove inspekciju ispao bi grbav i nekolegijalan.
Mislim da bi profesori i asistenti mogli malo vise da obrate paznju na to da postoje ljudi koji zele osim da zavrse i da imaju posao a ne da nas sutra bude 50000000 na birou jer je svako uspeo da zavrsi. I ko nema taj kvalitet.

anaj

Quote from: zelena suza on 03-07-2008, 19:13:32
Mnoge je bedak da se okrecu ali ako si bila na proslom roku seti se ¾agora i ¾amora.
Sad se kao svi prave ludi a i vrapci znaju da se farmacija zavrsava na prepisivanje.
Èak vi¹e nije ni potrebna veza.  :>
Ne zovu farmaciju bez razloga FARMA TREND  :>
Samo se prisetite ko je bio svedok onog rvanja na prijemnom kad je jedna koleginica koja
sad uspesno studira (uz prepisivanje) prepisivala i kad je uhvacena i kad je vukla svoj rad na jednu a dezurna asistentkinja na drugu stranu. I dezurna odustala.
Budimo realni.  :djavo

hm
ostala sam bez teksta
nisam jos cula za tu pricu...
...
a to da se farmacija zavrsava na prepisivanje, samu cu se nasmejati  :bljak:

a sto se tice Vladinih testova
ja ne znam za druge, ali meni je bilo bas bas tesko...
ako je ¾eleo da napravi malo cistiliste po faxu
uspece mu...bar ja tako mislim...ali necu da preterujem....

zelena suza

Pa onda smo svi genijalci. Em nas kidaju sto kaze manojlo, em nas prolazi 95 posto.

Bla_bla_blaaaa

Daj stvarno, sta sad ti hoces da kazes da je nas fax lak, sve je pismeno, isprepises i cao zdravo?!
Meni je ovo rekao jedan lik, koji inace ide u visu, gde ne pipa nista za ispit, koji inace polaze Sto studiras onda?????
Ili bolje reci sto prepisujes, kad ti toliko smeta? :roll: :F :batina

zelena suza

#7
Ne. Smeta mi foliranje i prenemaganje po forumu. Budi realna, koliko si i odakle ucila npr. analiticku?
Sa slajdova ko i svi. I posle kuknjava po forumu  a sama znas i vidis sta se radi. Uostalom, mozda tako i treba. Za prodaju anbola i Autana i ne treba neka mudrost.  :K

Bla_bla_blaaaa

Autan bi prodavala i bez faxa :cvet
Analiticku?
Nije bas tema al ajd.Profesori su porilicno dali PITANJA PO KOJIMA SE UCI,profesori, dakle...i to su dobili svi...pa sad ti odgovore nadji na slajdovima u knjizi, gde god hoces...uostalom, sto se ja ovde prepirem sa tobom....I nisam provalila da se bilo ko zalio....

anaj

zelena da ja pitam tebe...
sta ti hoces...
foliranje i prenemaganje....
a i ja sta se upustam sa tobom u raspravu...

zelena suza

Quote from: Bla_bla_blaaaa on 03-07-2008, 21:23:48
Autan bi prodavala i bez faxa :cvet
Analiticku?
Nije bas tema al ajd.Profesori su porilicno dali PITANJA PO KOJIMA SE UCI,profesori, dakle...i to su dobili svi...pa sad ti odgovore nadji na slajdovima u knjizi, gde god hoces...uostalom, sto se ja ovde prepirem sa tobom....I nisam provalila da se bilo ko zalio....

Zato kazem da ne treba tvrditi da je faramceutski fax tezak bar ne po bolonji. Ako se za ispit akademskog nivoa odgovori mogu naci na slajdovima i na taj nacin dobiti prolazna ocena, onda to nije trenutna tragedija. Tragedija ce biti kad nas zbog tog kursadzijskog pristupa bude za 5 godina prepun biro za zaposljavanje. Zagovornik sam stroge selekcije a ne masovnog pustanja na ispitima, ne zbog toga sto zelim da neko ne zavrsi vec sto ce nam vecini sutra trebati posao. A zbog ovog kriterijuma imam utisak da cemo svi ugasiti. Kao sto bi ti i anaj verovatno meni danas uz osmeh kolegijalno dale kopirane slajdove, ne verujem da bi mi sutra ustupile vase radno mesto.Pokazace vreme.

milica_d

Ne brini se ti,nece biro biti pun nas sa Farmaceutskog u Beogradu,ne smetamo mi jedni drugima,nama smetaju kvazi fakulteti i vise farmacutske u okolnim gradovima...A to da li ces ti naci odgovore iz analiticke(npr.) na slajdovima ili u knjizi,zaista nema nikakve veze sa tim koliko ces dugo cekati posao...


I da zavrsimo sa ovim  :OFF:

Imas chat pa se tamo prepiri i zali koliko god hoces!

Wlada

Циљ Болоње је да се смањи опште теоријско - прешироко знање, и да се потенцира ефикасна специјализација у одређеној области.
Због тога се морао створити много већи простор за стручне предмете, а на уштрб општих које ми имамо на првој години.

Видећемо следеће године, када не будемо имали опште предмете да ли ће постојати овакав вид незадовољства, код било кога.
Не мислиш ваљда zelena suzо да ћеш моћи да препишеш Фармакологију, Физиологију, Фармацеутску 3 (на којој постоји усмени део испита), Фармакокинетику, Фармакогнозију...

Битно је да је твоја савест мирна, а неправди ће бити на тоне, и то не само на факултету.

QuoteTragedija ce biti kad nas zbog tog kursadzijskog pristupa bude za 5 godina prepun biro za zaposljavanje.
А на бироу ће бити они који су преписивали, тако да опет неће бити проблема.

Ајде сад да престанемо са овиме, јер поенту нема, а диже безвезе тензију.
Неки су схватили, неки неће никад... Идемо даље.

ivanna.a

hmm...kao prvo smesno je oko cega se vi raspravljate jer sto se tice selekcije ne mozete nista jos da kazete jer smo mi tek na kraju prve godine i osim par ispita koji su ozbiljni svi ostali su nam smesni manje vise...sto znaci da ce selekcija sigurno sama da se napravi tokom narednih 5,6 godina...sto se tice toga da moze da se prodje na prepisivanje, to nije da nije tacno ali da li misliSh da ce ti ljudi koji tako zavrse fax moci da pridju pravim strucnjacima koji stvarno nesto znaju i da li misliSh da se ljudi zaposljavaju tek tako samo na osnovu diplome a ne na osnovu njihovog konkretnog uchinka i znanja ( ovde mislim u opstem slucaju i ne podrazumevam veze i ostale gluposti koje postoje kod nas u zemlji ) ... sto se tice toga da vlada savic kida biohemicare a faramceutima daje smesan ispit to je daleko od istine, jer je ispit podjednako tezak...farmaceutima je tezi jer ima vise (i to dosta vise) a biohemicarima jer je detaljnije...a razlog zbog cega je prolaznost velika je samo zato sto su ljudi shvatili ozbiljno predmet i zato sto su spremali redovno i zato sto su isli na konsultacije i sta vec...tako da ne moze se reci da su ispiti smesni zato sto su pismeni (cak ja licno mislim da bi bolje prosao na organskoj II da sam iso usmeno!) ...sto se tice toga da ce trziste biti prenatrpano farmaceutima za 10 godina, nikad ali nikad mi ne bi palo na pamet da se brinem zbog toga jer verujem u ideju da ako nesto znam i ako se u nesto razumem onda mogu da doguram dokle hocu i gde hocu i znam da sigurno necu morati da se brinem da li cu moci da radim, sta i kako... zakljucak je da vam je rasprava smesna i da ne treba da se potcenjuje niciji rad kakav god to bio...svako bira da li ce da ide na znanje ili na prepis i svi cemo da vidimo kako ce ko da prodje... namerno nisam ulazio u detaljne rasprave oko konkretnih predmeta i u detalje jer bi se onda prepucavali do beskonachnosti a za to stvarno nemam ni zelju a ni mogucnosti...

                                                                                 by MarE 88

zelena suza

Quote from: Wlada on 03-07-2008, 22:28:16
Циљ Болоње је да се смањи опште теоријско - прешироко знање, и да се потенцира ефикасна специјализација у одређеној области.
Због тога се морао створити много већи простор за стручне предмете, а на уштрб општих које ми имамо на првој години.

Видећемо следеће године, када не будемо имали опште предмете да ли ће постојати овакав вид незадовољства, код било кога.
Не мислиш ваљда zelena suzо да ћеш моћи да препишеш Фармакологију, Физиологију, Фармацеутску 3 (на којој постоји усмени део испита), Фармакокинетику, Фармакогнозију...

Битно је да је твоја савест мирна, а неправди ће бити на тоне, и то не само на факултету.

QuoteTragedija ce biti kad nas zbog tog kursadzijskog pristupa bude za 5 godina prepun biro za zaposljavanje.
А на бироу ће бити они који су преписивали, тако да опет неће бити проблема.

Ајде сад да престанемо са овиме, јер поенту нема, а диже безвезе тензију.
Неки су схватили, неки неће никад... Идемо даље.

Ne znam po cemu bi se razlikovali asistenti na drugim predmetima od ovih sadasnjih. Ovi sadasnji pre konsultacija mazu dzem a ovi verovatno na drugim godinama pastetu. I kod ostalih je verovatno moguce isplakati bod za prolaz uz koketiranje i tako dalje.