Da li se farmacija zavrsava na prepisivanje?

Started by zelena suza, 03-07-2008, 17:04:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Quote from: Enea on 09-07-2008, 00:44:19
Modova nema...
Admin je na odmoru..
Evo:

katanac!

I svako ko je postovao je dobio po jednog bambija-ovog: :shy: Pa vi vidite.





admin je imao ispit ....  :K

ajmo redom:

Quote from: Wlada on 06-07-2008, 19:22:17

Чланове форума сте пар пута увредили, и можда несвесно сами спровели "вербални атак" (колико год он био исказан културним начином) на некога кога у животу нисте видели (конкретно мислим на Бла бла блааа и сању). Таквим изјавама о људима које не познајете сте срозали своје исказе, макар у мојим очима, те нисте више компетентни да удељујете савете о понашању.
(не улазим у то како су се колегинице понеле према осталима, пошто оне не дају другима савете)

true.
Nazalost, pogresno ste poceli iako Vas kontam, mr.Vestac.  :wink:


Quote from: vestac on 06-07-2008, 20:43:04
Quote from: anakin on 06-07-2008, 20:39:07
Ovo ste vi pretvorili ne u raspravu vec u svadju. Nadam se da ne sedim sa ovim istim ljudima i na pauzama za kafu. A od tebe sam Vlado ocekivala malo vise.

Sta si mogla da ocekujes od predstavnika godine? I u moje vreme ih je bilo i UVEK se pokazalo da rade samo u svom interesu i interesu grupice koja se oko njih skuplja.Uostalom, nadam se da si imala predsednika razreda u skoli, pa to je taj neki rad.slicno.
Ovo vise nije tako.  :wink:
Mogu da kazem da su se neke stvari na fakultetu drasticno promenile, na bolje.  :wink:
Za neke je zasluzan i sam forum a z aneke sam fakultet i ljudi na njemu.  :wink:

Znam o cemu pricate. Ali takav nacin ustrojstva i funkcionisanja fakulteta je zastareo i na smetlistu je istorije. Ako je tako-znaci da nesto nije valjalo u njemu. I da-farmaciju je bilo znatno teze studirati ranije-recimo pre 10tak godina nego sad iako su knjige postale obimnije i broj ispita se povecao ...  :wink:

Quote from: vestac on 07-07-2008, 07:17:19
Quote from: Wiseguy on 06-07-2008, 23:39:04
Prijatelju, makar me banovali sa foruma, Vi ste bre kreten. I kako Vas nije sramota tih godina o kojima toliko pricate, da se prepirete sa studentima prve godine koji uce za rok, kao petogodisnje dete do kasno u noc.

I preporucujem da ukinete internet, pa priustite sebi nesto lepo, jer je izgleda ta tehnologija i nacin sporazumevanja daleko ispred Vasih godina.

Zasto bi te banovali i zasto bih ja bio besan? Ti samo iskazujes svoje misljenje i nicim me nisi povredio tim a mislim da nisi ni povredio pravila foruma. smatram da svako ima pravo na svoije misljenje i stav i to sa i rekao juce.
pozdrav.
true.


Quote from: vestac on 08-07-2008, 19:33:58
U svakom slucaju, dopao mi se tvoj post, medjutim smatram da nema svrhu jer ono sto generacijama kojima ti predajes (video sam na forumu da si prof. gnozije) nedostaje ono najvaznije a to je postovanje tudjeg iskustva i pozicije koju ima osim ako nije pozicija koja njih direktno moze na neki nacin ugroziti.
Post kao ti sam mogao napisati i ja ali to ne bi imalo nikakvog efekta na njih jer je ovo generacija (koliko vidim samo prva godina, za starije ne verujem) koja je ogrezla u neradu i idenju linijom manjeg otpora.
Za razliku od njih, ja bih sutra bez opravdao bilo koga ko bi kao u SAD kolegu prijavio za ometanje ali to valjda ide sa godinama. U njihovim godinama verovatno ne bih. U svakom slucaju ono sto je razlika izmedju nase generacije i njihove je u tome je ta sto bih ja sutra ako bih (hipoteticki) uzeo na nasem faxu specijalizaciju iz lekovitog bilja bio u stanju da tebi iako smo vrsnjaci a ako to pravila zahtevaju stanem u stav mirno, bez sujete (za koju me sujetni klinci prozivaju) jer covek mora postovati kucu i njena u kojoj radi ili se skoluje.


Apsolutno se slazem.
Farmaceuti apsolutno ne postuju nikakve autoritete, lazne, prave, fiktivne ili bilo koje druge. I 90% njih misli da su bogom dani i da mogu da rade sta hoce ...  :wink: :K E pa ne mogu bas svuda da rade bas sve sto hoce.
:wink:

O postovanju "tudje kuce" tek da ne pricam ... tek tu nemaju obzira ...  :wink:

Mala generalizacija, ko se pronasao-pronasao, njegov problem.  :wink:
Moj trenutni utisak je takav.

Ovde je veci problem posledice koje mogu da nastanu zbog pisanja ove dve koleginice/kolege. Vec sam rekao da forum citaju i profesori a stvarno ne bi bilo dobro da se vrati prolaznost od 1% na nekim ispitima. Mislite o tome.  :wink:

Dalje prozivanje i prepucavanje ce biti brisano/editovano ...

Molim , drzite se teme ...  :wink:
  :cvet

Enea

kako to da nisi tagovao temu?  :roll:

i zasto je ne zakljuchash?  :roll:

ako ostane aktivna, kunem ti se odjavicu se forever..  :wink:

Adonis_Vernalis

@ Enea:

Postavila si tri pitanja. Evo ti ponude odgovora.

Ad 3. Ne mozes se odjaviti forever. Mozes se uzdrzati od posecivanja Foruma forever. Probao, i nije mi uspelo.

Ad 2. A sto da je zakljuca, kad je inspirativna?

Ad 1. Nece biti tagovana, jer sta da se taguje? Saliva?

Enea

#138
3: Znam, no nismo svi isti.. [Sta sada kao Enea je jacha ovo-ono? :siza:]

2: Zato sto smo vecj dobili bambije-ove: :shy:

1: Mnoge jesu tagovane, zashto ova ne bi bila
   -Zbog bambija, eto..


Super-Strava, tema je opet na samom vrhu!!
=(

Adonis_Vernalis

E, farmacija se zavrsava na prepisivanje. Ja sve prepis'o... na svim nivoima studija.

Bred

#140
Profesor se naravno sali ...
:wink: :K

--
QuoteVerovao ili ne, trenutno je najlakse zavrsiti Farmaceutski fakultet u Beogradu. Ispiti su sad po bolonji pismeno kao testovi, a prolaznost je 95%. Na ispitima se regularno prepisuje jer asistenti ne dele studente u grupe vec se natrpa u amfiteatar po 150 ljudi i ko ima iole dobar vid vidi sta pise onaj u klupi ispred.
Nisu cak potrebne ni puskice niti bubice...
Po pravilu se izlazi po tri puta na ispit i onda se kao gubi pravo na polaganje do sl. godine.Mewdjutim uz kuknjavu, plac i molbe profesori puste pa se polaze popravni, pa popravni kolokvijumi i tako...
Dalje, ispiti se spremaju sa slajdova i to je dovoljno da se i iz ispita kao organska hemija dobije ocena 8 ili vise.
A na prijemnom ispitu prosle godine je bar 35 ljudi prepisalo komletan prijemni dok su dezurni caskali o malim platama.Doduse, jedna asistentkinja je pokusala da izbaciu jednu koja je prepisivala ali joj to nije uspelo jer je ova maltene legla preko rada uz suze i [plac...

Tako da vam farmaciju toplo preporucujem.

izvor: http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=13987&page=4

zvuci li vam poznato?
:nonono:  :K  :roll:


_sanja_

hahahahahahahha, nemam reci... stvarno smesno! ko god da je napisao verovatno ne studira farmaciju... i ja svima toplo preporucijem farmaciju :) ali iz sasvim drugih razloga:) nema boljeg i zanimljivijeg faxa u svakom smislu  :K     :K     

Enea

ne da se zavrshava na prepisivanje, nego se zavrshava na tri prepisivanja!   :bljak:

Bred

na 4 ...

:wall:  :nonono: :nonono: :nonono:

i kad mi sami tako pricamo, sta treba tek onda oni koji ne studiraju farmaciju da kazu ...

  :nene:

kaja


frckica-j

Trebalo bi da u BL upisete ekonomiju i tad biste zavrsili skolu prepisivanja.  :lol: Na ekonomiji vrijeme za ucenje svi trose na pripreme puskica, puc a nekad su koristili bubice, medjutim u novije vrijeme su se iz uprave faksa dosjetili da kupe ometac signala, tako da to vise nije moguce.
Poredjenja radi, mi na farm. odsjeku med.faksa nemamo NIJEDNU svoju prostoriju koja je funkcionalna, nego idemo po drugim fakultetima a kamoli ometac signala.  :bubble: Ali zato studiramo min. 6-7 god. a oni zavrse u roku. I jos mi se zale kako im je tesko!!! Znas, ispitna knjiga je 100 str. koju prepisu!!!Grrrrrrrrr! .grins.

Bred

Dakle, ni kod vas u Bl se ne prepisuje?
:luda: :sarcasm:  :K

frckica-j

Pa sad, ima i toga! Puskica i bubica, ko ima para za tehnologiju i prijatelje voljne za shaptanje a sigurne da nece odati.  puc
Ali poenta je da se nijedan ispit ne moze poloziti vise pismeno, bez usmenog. Neki, rijetki i manje bitni ispiti, su i mogli, ali vise ne. Ne znam bas najbolje kako je bolonjcima. Oni su na nasem faksu krenuli tek prosle godine i cisto je rasulo, koliko sam cula. Pokusavaju primjeniti bolonju, ali hajde ti dokazi profesoru da treba da ti smanji gradivo, kad bas vole da nas opterecuju i dodatno.

Primjera radi: prijateljica izlazi na fiziologiju (mi koristimo Gajtona, ne znam sta vi) i dobije limbicki sistem, izmedju ostalog. I rasturi pitanje. Da bi joj profesor na kraju trazio da mu objasni sta se sve zbiva u mozgu kad smo zaljubljeni. Nesto je i znala, zakljucila, izmuvala. Da bi joj rekao da nije dovoljno i da je trebalo da se bolje informise!!!  :namcor

Bred

I kod nas je rasulo mada se stanje popravlja sa novim generacijama, to je bar moj subjektivni utisak ...

A fiziologija se (Bogu hvala ?!) polaze samo pismeno ...  :wink:

frckica-j

Hej blago vama!
Mada, fiziologija mi je dosad bar omiljeni predmet!
A mi smo se bavili i zabama! Majke mi! Ispitivali im srcani rad i reflekse!
Trebalo je da vidis kako se koleginice penju na stolice kad mi je ispala zaba i krenula da skace okolo!  :siza: A meni su bas bile simpaticne! Ubila sam 2 princa! Buhuuuu!