Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

bobovi

ako ima neko ko u ovom roku polaze kod prof Antonijevic,ili je potvrdio a nece izaci na ispit,neka se javi zbog eventualne zamene za termin,koja bi mi mnogo znacila.ja sam u ponedeljak 18.1.,a profesorka ispituje i u cetvrtak i petak...please

bobovi

olovo,hlorovani bifenili,beta blokatori....bila je ok,pitanja su mehanizam dejstva glukagona kao antidota kod beta blokatora,odgovor je da povecavaju cAMP..i pita delovanje bifenila,neki specificni receptori.Moj savet je da prvo odgovarate pitanje koje najbolje znate,posto moze da se bira :wave:

IvAAnna

Evo jos jedne: halogeni derivati ugljovodonika, procena rizika i CO2...
Pozdrav za bobovi, bili smo juce zajedno na ispitu ja sam pologala KTA i polozili smo i ja i moj drug...pozdraaavvv:)

bla,bla,bla

moja kombinacija,danas:
1.sistemska toksiènost
2.organska jedinjenja ¾ive
3.karbamati
Izvlaèe se cedulje sa pitanjima,a za profesorku ne bih ni¹ta novo dodao sem onoga ¹to je ovde veæ napisano,a to je da je jako prijatna,korektna,pita konkretne stvari,u svakom sluèaju jedna od boljih profesora na ovom fakultetu...

dekky

Danas je bio usmeni kod prof. Biljane, SVE kombinacije su se ponavljale, sve su vec ovde pobrojane. A i prof. je skroz ok, pita konkretne stvari. Mozda malo vise prekida potpitanjima, pa se covek izgubi u svojim mislima, ne zna sta je hteo sledece da kaze... Resenje - samo pratiti koncept! (:

zoks

Ja sam polagala u februaru,bila je jako prijatna,tako da savetujem svima koji budu kod nje,da izadju.Ne trazi jako puno za prolaz,pomaze sa pitanjima,sasvim je ok. Pitanja se ponavljaju,makar su se ponovila u februaru. Dala je standardne stvari,koje ukljucuju pesticide,POPs hemikalije itd. Pitanja iz opsteg dela gotovo da nije ni bilo. Ja sam imala Piretroide,SO2 i fenotiazine. Devojka koja je odgovarala pre mene je imala Cd,atrazin i organohlorne insekticide, a jos jedna koleginica je imala CO,antidote i fizostigmin. Pozdrav svima!

veverica

Da li neko zna kad izlaze spiskovi za usmeni kod prof. Antonijevic?

Nea

Spiskovi za usmeni iz toksina izlaze sutra posle 12h

makica


makica

I opet ja... :K2:
Moja kombinacija od juce:
1.Integrativna procena rizika
2.Fenoli
3.Alkoholi (ovde se misli na uporedjivanje etanola,metanola,propilen glikola,etilen glikola - metabolizmi)

Profesorka je super,opustena je atmosfera,postavlja podpitanja,isprica po neku rec iz svoje prakse...
Ja polozila!
:wink:

mackica

....profesorka je jednom recju GENIJALNA...jedan od najlepsih utisaka sa usmenog...a ja ne delim bas pohvale tek tako...trazi logiku i povezivanje...ne bubacenje...napokon neko..:)))
polozila u ovom roku...:))srecno svima koje to ceka...

moja kombinacija
1.Tecno cvrsta extrakcija
2.Klasifikacija otrova i obelezavanje
3.Benzen

vesnaz


bebica111


Lilika

Ne znam dal se ovakav raspored desio i nekad ranije-da profesorka pocinje sa izpitivanjem dan nakon objavljivanja termina, ne znam da li nije mogla da zakaze neki drugi dan, ali stvarno je nepravda da razmak izmedju usmenih za prvih petnaestoro po abecedi i drugih petnaestoro bude citavih 7 dana! Rezultat, danas niko  nije izasao da odgovara toksikolosku hemiju...

mina-L

ja sam trebala da budem danas i naravno, nisam izasla! dakle, za sledeci rok treba biti spreman da usmeni moze da krene odmah! :wall: :namcor