Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adriana

Evo jos 1 komb:
1.CO
2.dioksini
3.ekotoksikanti-klasifikacija

SreCno  :K2:

malena

Moja kombinacija
Korozivi
Kumulativna procena rizika
Salicilati
Zena je stavrno jako prijatna i ne pita uopste mnogo... 

zecititis

Mozes li mi ukratko reci sta si pisala za korozive?Hvala :wink:

mina-L

Za korozive se pisu kiseline, baze, herbicidi, fenol...

zecititis

evo ja danas polagala....i polozila :wink:
ovako,ja sam sinoc htela da odustanem od ispita jer kad sam ponavljala sve mi se pobrkalo,uzas zivi,presla dva puta i 3.put izcitala i to nepotpuno.ali rekoh ajde bar index da uzmem.Moja kombinacija je
1.strihnin
2.ADME Pops-a
3.odnos doza-efekat
ostala pitanja drugih:salicilati,korozivi,kumulativna toxicnost,CS2, antidoti(sta su,specificni i opsti)OFJ.Kod Pops-a nisam znala na koji receptor deluju i nisam znala upotrebu dioxina i dibenzofurana a upotreba je da se nigde ne koriste,i da se pogleda kako nastaju.Naravno ostalo sam znala,dobila 8.
Savet:kad ucite nikako se ne zadrzavajte na sitnicama(da li je nesto kristalnog oblika,belo,praskato,uciti samo najbitnije simptome akut.i hron.toxicnosti)od dejstva na organizam uciti ono najbitnije za taj otrov.Sve u svemu:mehanizam dejstva,efekti na organizam,antidot i kako on deluje.Znaci logika i razumevanje.ako nesto zaboravite a da je osnovno navodi na odgovor,prijatna.

filizof

Bolonjac (MB) imao je sledeæa pitanja u ovom roku: prethodne probe, otrovi i ozonski omotaè, barbiturati, testovi akutne toksiènosti.

mirce

Dolaze jos i plasticne mase! Profesorka je bas super. Obratite paznju na pitanja sa foruma i obavezno izadjite na ispit! Srecno!  :run

Marince

Moja pitanja CO,toksikokinetika i organofosfati.Svi smo polozili i pitala nas je u proseku po 5min!Ne znam da li joj je ovo pravilo za ubuduce,posto sam na forumu citala da voli duuuugo da pita,samo mogu da kazem da je ne propustate  :wink:

sokobiv

Da li neko zna kada profesorka pocinje da ispituje u novembarskom roku?

mina-L

Za prof. Antonijevic je karakteristicno da uvek pita pocetkom roka(bar je tako bilo do sada),ali je zaista divna profesorka i svakako treba da se izadje ako ste kod nje!

bredso

polozilaaaaaaa,profesorka je divna,napises dobar koncept i onda sve to lepo ispricas,prof.saslusa i postavi par podpitanja i to je to...moja kombinacija:kadmijum
                      atrazin
                      mehanizam delovanja OHI  :ok: :ok: :ok:
a posto sam MB imala sam i cetvrto pitanje:parametri za procenu hronicne toksicnosti

ostale kombinacije tog dana su bile:aerozagadjenja,saturnizam,piretroidi
                                    profesionalna trovanja,salicilati...ne mogu da se setim  :wacko:

nomarks

Moja kombinacija: aeroagadjenje,toluen i ksilen,dioksini. Bilo je jos kolhicin,analitika barbiturata,neurotoksicnost,fenotiazini,SO2,piretroidi...  :F

mortisha2

Nigde nisam procitala medju pitanjima sretstva koja izazivaju zavisnost, jel to ne pita? A i stekla sam utisak da manje pita konkretno otrove tipa Antimon, Talijum Cijanovodonik vise nekako uopstene stvari i opsti deo, na osnovu ispitnih pitanja odavde sa foruma, jel to znaci da se ne zamlacujem toliko sa pojedinacnim otrovima.
Hvala  :cvet

Marince

Znas kako,ona te pita neki otrov konkretno,ali ni ja nisam zapazila kada sam odgovarala da je neko izvukao od metala talijum ili antimon,ali recimo arsen,olovo,kadmijum,ziva bas dolaze cesto...Takodje,moze pitanje da ti bude organska jedinjenja arsena i onda ona samo to trazi a ne da joj pricas sve o arsenu sto znas.Proradi ova pitanja koja se vrte na forumu,to je sigurno nekih 90% pitanja koja dolaze na usmenom,zena je stvarno korektna,hoce da pomogne i stekla sam utisak da ne obara tako lako,stvarno pokusava da izvuce maksimum od nas.Srecno! :wink:

mortisha2

Jos samo jedno pitanje  :K2: Sta da pisem za TCA, ako sam dobro videla posto nemam predstavu sta je to, "Faktori ekvivalenata toksicnosti" i "testovi akutne toksicnosti" jel ovo poslednje pitanje za MB ili za sve