Moj slucaj i Resenja testova 2002-2009

Started by Scepty, 10-06-2010, 16:13:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Scepty

Ajde opet da kazem YOYO. Za slucaj da niste videli moj prvi post.

  *Ahem... ja sam Milos iz Prokuplja, imam 19 god i (ocigledno) odlucio sam se da upisem jelte Farmaciju.
Zavrsio sam Prokupacku Gimnaziju P-M smer, kao vukovac, bio na svakom republickom takmicenju iz hemije od VII razreda pa sve do IV godine. Posto mnogo volim hemiju razmisljao sam da je i upisem, medjutim svi oko mene dizu neku histeriju [Kako ces da nadjes posao?!!! Hoces li da zavrsis kao profesor u nekoj skoli??!?! To ti je veliki rizik!!! itd. itd.] Na kraju su mi se popeli na glavu, a i ja sam se valjda opametio i ostavio nekih fantazija :( (aka vratio u realnost) Meni je najveci ideal da radim neke organske sinteze u nekoj super labi (doduse mnogo volim i neorgansku hemiju, al to je pa skoro 95% unistena industrija kod nas). To bih mogao da ostvarim ako upisem hemiju, ali opet je to sve stvar srece, a ja se u srecu bas mnogo i ne uzdam. Nije da sam pesimista, nego realno posmatram stvari. Sve u svemu do Farmacije sam dosao sistemom eliminacije: Moj izbor su bili fakulteti na kojima ima puno, ali bas puno hemije. Dosao sam do Medicine i Farmacije na kraju. Izbor je opet bio ocigledan... medicine se G.N.U.Sh.A.M.
  Na kraju dodjoh do farmacije, iako znam da ni to nije bas ono sto ja zelim. Nikako ne zelim da radim u apoteci (trgovinu prepustam trgovcima), zeleo bih, kao sto sam vec gore naveo, da se sto vise usmerim ka nekom radu u laboratoriji, ali da to opet ne bude neka medicinska laboratorija (analiza krvi i mokrace i sl.. pppffft) zato sam se i odlucio za opsti smer. Ne znam koliko je to bas dobra opcija... al' dobro de... da ne cepidlacim.
  Ono sto bih vas hteo da pitam, ako vec niste shvatili (mozda sam malo konfuzan jer mnogo toga zelim da kazem, a ne pise mi se bas Wall of Text)... zapravo nije ni pitanje vec neki savet (smernica) koji mozete mi date. Ja konkretno imam neki umisljen plan, koji iskreno ne'am pojma kako ce funkcionisati, a to je: Da upisem opsti smer, i da se sto je moguce vise okrenem hemiji i da na eventualnim postdiplomskim studijama radim nesto iz hemije(samo sto manje medicine i slicnih stvari), te da se nakon zavrsenog fakulteta (to bi bilo idealno) zaposlim u nekoj farmaceutskoj kompaniji i radim u laboratoriji na sintezi "necega", ili barem da radim uopste samo u laboratoriji, ne mora bas da bude sinteza. Dakle evo konacno konkretnog pitanja (bilo je potrebno vremena da mi se iskristalise u glavi jedno ovakvo): Da li mi farmacija pruza uslove i daje mogucnosti za ostvarenje tih "mojih" ciljeva, ili sam ja pobrkao loncice i pricam nebuloze???
 
   ... Dobro de... e sad da se vratim u sadasnjost i na drugi deo ovog Topic-a. Sada se trenutno bavim naravno cime drugim nego sremanjem prijemnog. Vezbam matish i krenuo sam polako da resavam one testove sa proslih prijemnih, ali nemam resenja. Ne treba meni postupak, nego samo tacni odgovori [npr 1.zad. pod 4), 2.zad pod 2) i sl.], kako bih mogao realno da procenim svoje znanje i da znam sta da ocekujem. Dakle trebaju mi resenja svih testova iz Matematike i Hemije od 2002 do 2009. Cisto da znam na cemu sam.
  Hvala unapred ^^
 

ph Micy

I meni bi odgovaralo da neko postavi resenja .Cisto da proverim sta znam:)))
Unapred zahvalna