Predlozi za mesto novog kafica

Started by pig_am_am, 29-10-2007, 16:44:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

*

Da, i ovo sto je Sole predlozila nije lose...
To ne bi bio problem da se odradi, ako bi samo ovi iz vrha pokazali dobru volju... Ali, s obzirom da MArko ima ugovor do januara, tesko da ce neko po cici zimi to da montira :hmm
Jedino ako bi se sad mozda preduzelo nesto...

pig_am_am

#16
pa ja bih volela kad bi moglo na krovu...
plus disko kugla.
i da baca laser  :K

pereca

A jel ima neka podrumska prostorija?
To bi Adonis mogao znati.

Na pravnom i ETF-u su klubovi u podrumu.
Danas sam bila u Bonafidesu na Pravnom. Tamo je pre par godina bila slicna situacija kao kod nas, visoke cene, gradski klub, neljubazno osoblje...
Promenili su vlasnika.
Sad je to super klub, izgleda fenomenalno. Cene su uredjene tako da postoji studentski meni i nestudentski meni.
U studentskom su pica koja studenti najcesce piju (kafa, caj, topla cokolada, toceno pivo, voda..) i sendvici. Tu su stvarno niske cene.
A postoji i "nestudentski" meni gde su cedjeni sokovi, zestoka alkoholna pica i sl. Pa ko hoce da cirka viski, neka ga i plati.
Kafic je u podrumu (vecina vas verovatno zna gde je), enterijer je vrlo moderan, topao, cist...Muzika se ne cuje do gore gde se odvija nastava.

Pa eto, ako imamo neki podrum na faksu, bilo bi super.

Favis

meni je super ona terasa iznad menze, tamo gde su etika i jezici...za leto bi bas bilo dobro!

pereca

Da, ali da li je moguca gradnja? I ko bi investirao toliko.
I meni je to naidealnije mesto. Sa basticom  :happy:

stef

 Merkam ja to mesto za ljetnji kafic vec dugo. A kod zmije (bez bezobraznih konotacija pliz) ce se verovatno zvati novi kafic. Danas sam gledao sa Mikeleom i moze da se napravi pristojan prostor...videcemo.

AquArius

@pereca,
pominjali smo Bonafides (u temi Bojkot) kao odlican primer transformacije..
Ali smo takodje i naglasili da se nalazi u centru, da se u njemu odrzavaju zurke, tematske veceri, da u njemu ne sede samo studenti. On zaradjuje i na nestudentima pravnog, zbog lokacije. Kumodraz je druga prica.


*

Da, ali pereca je u pravu, treba da postoji studentski i nestudentski meni i to ce se regulisati sa gazdom... Tako je i mikele rekao :pljes:

AquArius

pa .. koji ce ti nestudenti farmacije doci na Vukodraz  :trfr: da uzivaju u carima kafica..
mada, ako je dobar, dobro opremljen, pristupacan, sa nekim fensi enterijerom.. eto ih  :>

Adonis_Vernalis

#24
Bolje ne pominjite te "nestudente"... jer kad se u kafic usele kumodraski tvrdi momci, vojskom, a ne peticijama cete morati da ih izbacujete. Na bojkot oni reaguju batinama. Ipak, zbog specificnosti drustveno-politicke sredine u kojoj se fakultet nalazi, pravite kafic svoje polze radi... i ne prizivajte ih. Malo podsecanje: ko bese Ludi Djole?

AquArius

Ne znam ko je Crazy Dick, ne zelim ni da saznamo (mada bismo toksinima raznim verovatno bili uspesni u teranju istog, osim ako ovaj nema utoku..), ali ja sam za to da kafic na Kumodrazu bude studentski i sve da mu bude nase i nicije vise.  :>

*

Quote from: pereca on 29-10-2007, 22:38:43
Cene su uredjene tako da postoji studentski meni i nestudentski meni.

U studentskom su pica koja studenti najcesce piju (kafa, caj, topla cokolada, toceno pivo, voda..) i sendvici. Tu su stvarno niske cene.

A postoji i "nestudentski" meni gde su cedjeni sokovi, zestoka alkoholna pica i sl. ko hoce da cirka viski, neka ga i plati.

Aqua, na to sam mislila, a ne na ljude koji nisu studenti naseg faxa...
I ovo je po meni odlicno resenje

AquArius

Iskreno, ja mislim da je poenta da ceo meni bude studentski, a da kupovi sa malinama i parfei sa belgijskom cokoladom.. ili ne postoje ili budu pristupacni.

mikele

Када смо ја и переца рекли ''нестудентски'' нисмо мислили на то да дође неки из центра и да посећује наш кафић зато што му се много свиђа,већ то значи да неке цене буду ''нестудентске''.Нпр. ако у кафићу буде било Паго сокова,не може цена да им буде 35 динара јер су они у набавци већ толико,већ ће цена бити виша,па ко воли нек изволи.Такође нпр. Ред Бул,не може да буде 50 динара када му је набавна цена скоро 100 динара.На то смо мислили када смо рекли ''нестудентски мени'',а не да неко ко није студент долази у кафић на факсу.

*

Uostalom, ne mozemo ni mi biti alavi, i taj neko ko bude dosao mora nesto da zaradi i da plati rentiranje prostora i radnice i sl...
I bolje da meni bude bogat nego da bude samo kafe i sokova... Pa, kome se sta pije, neka pije... Ali, cemo zato dobiti kafu po normalnoj ceni, i moci cemo da se okrepimo posle vezbi...