Medicinska biohemija

Started by mare, 26-08-2006, 14:06:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

majce

ja cula ne pre ponedeljka :roll:

mare


Harry

Pozdrav. Evo jos nekoliko pitanja sa predavanja iz biohemije:
1. Zasto je u DM povecana koncentracija triglicerida u plazmi?
2. Da li pacijentu sa koncetracijom glukoze u plazmi 7,6 i 8,1 (u 2 dana) treba  raditi OGTT?
3. Navedite tipicne akutne komplikacije u tipu 1 i 2 DM.
4. Koji test se koristi za dugorocno pracenje postugnute metabolicke kontrole u DM?   (glikozilirani Hb)
5. Kakav je rizik od pojave kardiovaskularne bolesti u DM? (povecan)
6.Kakav klinicki znacaj ima ispitivanja mikroalbuminurije u DM?

*DM=Diabettes mellitus

ikaira

Koliko treba vremena da se pripremi ovaj ispit okvirno (df) ? Da li ono ¹to ima u praktikumu ima i u knjizi tj.kad nauci¹ dobro praktikum, pretpostavljam da knjiga ide lak¹e,br¾e?

mare

U knjizi su neki delovi obimniji nego u praktikumu ( ugljeni hidrati, lipidi, Hb, Fe), ali poslednji deo praktikuma je isti kao u knjizi, bar veæim delom( enzimi, bubreg, ureja,  kreatinin, bilirubin..). Ne znam koliko je vremena potrebno, ja se upravo ganjam sa tim, jer mi je ispit sledeæeg petka.
Nisam ga planirala za ovaj mesec, ali sam izvukla prof. Majkiæ, pa poku¹avam da ga zbud¾im. Meni je sve poznato i neke stvari znam, ali ipak ima dosta svega. Sreæno!

AquArius

Pa mare je to lepo napisala,
u ovom roku su malo vise cimali na prakticnom,
meni rekose formalnost,
udjes... izadjes...
ali nije bas tako,
pitali su Boga mi svaku od 160 strana praktikuma,
nije strasno,
i treba za usmeni,
al' opet.

Dukica

i meni je danas receno da je prakticni daleko od formalnosti,tj.tacnije da te stvarno pitaju do najsitnijih detalja.takodje i kolokvijum ko ga nije polozio. :box :box :box

dona

slazem se sa tobom
sve sto ucimo moramo da dobro razumemo a isto tako da u zarez reprodukujemo.

sladjana

Da li neko zna kada je potvrdjivanje ispita iz MB u decembarskom roku? :roll:

ikaira

4.12 .     9-11h potvrda
7.12.     9h praktièni

salesale

Da li neko zna kada izlaze spiskovi za medicinsku biohemiju -decembarski rok?Unapred hvala! :cvet

pcelica


Bred

evo dosadasnjih predavanja iz biohemije http://d.nono6.com/d/1302275/medicinska_biohemija.zip.html

salesale

Hvala!!!Da li mozda postoje proslogodisja predavanja,cela?
:) :smile:

Bred

Koliko ja znam ne postoje.