Srbija buduænosti

Started by Darker, 16-08-2006, 15:33:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

rade

QuoteTo je sve stvar vaspitanja.... Kao ¹to je i do vaspitanja tvoje pona¹anje odn. komentarisanje... I nemoj se oseæati napadnutim, ni ti ni bilo ko, sve ¹to napi¹em je moj odgovor na ono ¹to su ljudi pisali izmedju moje dve poruke... I ne pamtim ko sve ima ¹ta (pametno???) da ka¾e.....

Ne znam cemu se napisala ovaj komentar o vaspitanju i sto si se osecala toliko prozvanom. Meni je zao ako sam te povredio i izvini.  :confused:

Sto se tice Kopa i Stare planine, bas lepo da ce se otovriti nova radna mesta za mlade i da ce vise ljudi ici rekreativno na skijanje umesto da trose svoje vreme na prepucavanja kao nas dvoje.  :hm

yeca

Ja sam uvek za to da se iznose KONSTRUKTIVNI predlozi a ne da se naklapa do besvesti.....

@Rade:  :cvet  :wink:  :ziveli

katarina

Ma samo kad ste se vas dvoje razumeli:)

@Rade, svaka ti cast!Najezila sam se od tvog iskustva!(i iz ove i iz drugih tema)

Nego sto se turizma tice, ja verujem u ovaj nas (jos u razvoju) seoski turizam... Sto vise salasa, tradicionalne gradnje to bolje! Znam da cemo jednog dana sigurno zagaziti dublje u EU, pa bi bilo dobro da zadrzimo taj "smek"...

rade

To je jedino sto cemo supeti da sacuvamo od nase zemlje i to se mora odrzati. EU trenutno izdvaja ogromne novce za svoje clanice za razvoj seoskog turizma i uopste farmi sa proizvodnjom, jer je razvoj i svest ljudi postala suvise okrenuta ka gradu.

Kajmak, domace kiselo mleko, kajgana od jaja iz dvorista, miris sveze pokosene trave, cvrsku ptica, svitac u sumrak, rosa u svitanje........to je Srbija  :~

katarina

...Pa Rade, kako si mogao da zaboravis na cvarke:)
Sad kad sam bila u SLO u Summercamp-u pricali smo i o nacionalnoj kuhinji...niko od Slovenaca nije ni cuo a kamoli probao cvarke! Obecali su Novu Godinu ovde, tako da im nece izmaci ovaj put:)

Nego kako mi da izvozimo kajmak a da bude po EU standardima? Ta ideja me kopka vec par godina...hmm

rade

Mislim da je procedura u toku da se na teritoriji EU kajmak registruje kao nacionalni brend i da se izvozi, a mozda je i vec sve zavrseno.  Ne znam tacno.  :`?

katarina

Uh....nisam bila dovoljno brza:(
Strava!
Jos i cvarke da pocnemo da vakumiramo....sorry za off, al minula me zelja.

yeca

A rad¾a???  :)
Ali prava na¹a, ne tekile i ostalo...
Je l' znate da kad su Francuzi prevodili Andriæev roman "Na Drini æuprija", nisu prevodili rakiju na francuski l'eau de vie (¹to znaèi voda ¾ivota a Francuzi pod njom podrazumevaju rakiju) veæ su ostavili njen originalan naziv jer je ona ipak unikat!!!
I naravno gibanica.... pite.... U zapadnoj Evropi ipak nikad nisam videla da prodaju kore za istu!!!

zoe

Ma radza je zakon! Na zimu opet palim u Evropu i nosim flajku da vidi narod sta je pice! :PI

rade

Mene su u skoli ucili da je Srbija geografski u Evropi! Gde se ti to Zoe nalazis kad ces na zimu u Evropu?  :hm

lijepa bosanka

Na brdovitom Balkanu.......xexexe.... :wink: :K

A Srbija buducnosti.......samo SLOGA,SLOGA i SLOGA.......i sve ostalo ce doci samo po sebi.....

Darker

1. Svaki sledeæi post koji se bude odnosio na CG i radno vreme u Evropi biæe odmah obrisan!  :OFF neæe vi¹e biti tolerisan, imali ste dosta upozorenja >:D .grins.
2. ©to se tièe seoskog turizma... Gledao danas slike ortaka koji je bio u Barceloni preko Kana, Nice, Monaka, Monte Karla, venecije, verone itd. Posle toga sam pogledao kroz terasu, skapirao gde ja ¾ivim i bilo mi vrlo te¹ko da saèuvam optimizam i entuzijazam sa poèetka teme... :'( :'( :'(

yeca

Darkeru, znamo mi i sami kad da prekinemo....
Odavno smo to uradili..... A i CG je deo bar bliske buduænosti Srbije... Ah ¹ta da ti radim, kad 'oæe¹ da se svi slo¾e s tobom.... Nema toga batko  :lol:

A ¹to se sela tièe - nigde lep¹a sela videla nisam nego u Austriji (kao iz Milkinih reklama, majke mi) i u Sloveniji (¹to mu dodje isto)... Pa u Sloveniji su u selima velike fabrike (Alpina sigurno, a mislim i Elan...)

Al meni ni ©umadija ne smeta   :hm

katarina

Ma neee....kakve fabrike u selima.... Ja sam mislila na pravo, autenticno selo, a ne selo "sa pogonima"...

zoe

Quote from: rade on 20-08-2006, 20:20:23
Mene su u skoli ucili da je Srbija geografski u Evropi! Gde se ti to Zoe nalazis kad ces na zimu u Evropu? :hm
Bas si duhovit Rade, hahahaha! Naravno da sam mislila na neke zapadne teritorije nasega kontinenta.... I nemoj se pravis blesav, ne stoji ti!

Podrska seoskom turizmu, bas je divna ova nasa zemljica! Zeleno, bujno!