Studiranje u braku

Started by pereca, 31-08-2006, 12:51:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

vladimir

Уз добру организацију и жртву може све да се постигне.Али, младим људима је све то јако тешко појмљиво.Нека, порашће па ће схватити... :wink:

yeca

A ti si porastao, iskusan, zavr¹io fakultet, ima¹ dete i o¾enjen si??
:T  :wink:

vladimir


Al-Jasmina

#18
Ne znam... :hm
Mozda da imam to iskustvo bih imala i precizan stav na tu temu
ali nisam u poziciji cak ni da mislim o tome jer je kod mene
nekako porodicno zacrtano da se pravo zavrsava skola pa onda planira brak i bebice... :wink:


Ne bih savetovala ljudima da se zalecu po pitanju dece i fakulteta ako nisu APSOLUTNO sigurni
da nece odustati ZBOG bebe jer
ljudi imaju nezgodnu naviku da olako dele teret krivice za ono sto sami izaberu.

Ipak vidjala sam po faksu mamice koje diplomiraju
i obicno deka veselo voda unuche po hodniku dok mu mama na nekom zavodu diplomira!
Slatko izgleda!  :)

Sigurno je bilo XY puta teze nego nekome ko nema obaveze te vrste...
MADA, cula sam i za primere gde je upravo to sto je dosla beba
bilo kao jak stimulans za samoorganizovanje i cak brze zavrsavanje fakulteta!


Ko moze i zeli -  :~ :~ :~

Aki

....ma sve se moze postici,potrebna je izuzetno jaka volja,potrebno je izbaciti zamlacivanje nekim nebitnim stvarima i fokusirati se samo na ono sto je neophodno...
...i naravno nikada ne klonuti duhom .....
Bravo,Sandric!
Upravo je to sustina price,POSEBNO ono o duhu!
Ja to iz iskustva.A uskoro ce biti i pa-pa Kumodraski univerzitetu i moj duh ce dobiti krila....  :wink:

Adonis_Vernalis

Quote from: Aki on 05-10-2006, 11:39:11
A uskoro ce biti i pa-pa Kumodraski univerzitetu i moj duh ce dobiti krila....  :wink:

A Kumodraski univerzitet je i izmisljen zato da bi lomio krila, zar ne!?

Pa, nismo mi ovde sakupljaci perja...

Smrda

evo,moja drugarica je diplomirala juce,a vec je 3 god u braku i ima detence....malo je oduzila,ali ipak je zavrsila!!!
znaci..moguce je.....

M^i^M^a

Prosle godine je bilo toliko trudnica u belim mantilima na faksu da sam se ja bas pitala kako je moguce uskladiti vezbe,muza,stomak...cak je jedna bila iz moje grupe koja je trecu godinu izgurala sa bebicom (u stomaku).A kad sam polagala fiziologiju do mene je sedela devojka 8-mesec VEROVALI ILI NE.Tako da je izgleda moguce....

Adonis_Vernalis

Jeste, sve je moguce...

Covek je neverovatno bice. Nema pojma sta sve uspeva da iscedi iz sebe... samo kad mora...

A kad je beba tu, onda se mnogo toga MORA...

Savet? Ma, nebitno...

Al-Jasmina

Hmm a sta je sa vezbama koje nisu preporucljive za trudnice????

philoserbiana

zar ovde nema nikoga da se javi celu godinu?udala sam se pre nesto vise od mesec dana.nisam se udala zbog trudnoce,nisam trudna jos.suprug i ja smo osetili da je dosao trenutak za brak.pre braka ziveli smo zajedno godinu dana i ja sam se navikla na nove obaveze.on radi i sprema se za doktorat,plata nije uopste velika,a ja sam upisala 4.godinu sada.zadovoljna sam.ako nam se rodi beba dok ja studiram javicu vam kako stoje stvari sa obavezama i organizovanjem... :cvet

Luximus

Moj profesor mi je pricao kako se on ozenio u 3 godini fakulteta (moj fax traje 5 god) i evo je i magistrirao i doktorirao, i postao redovan profesor, i to jedan od boljih koji je meni ikad predavao. Mnogo sam naucio od njega, i jos cu mnogo da naucim. Vezano i za struku i za zivot.
Tako da... E sad... meni se ne zuri u brak, cak mislim da to parche papira ne dokazuje nista, niti garantuje bilo sta. Druga stvar je sto se ljudi posle toga cina osjecaju vishe vezani jedno za drugo, i formalno-pravno su regulisali svoju vezu. Djeca vec mogu malo da otezaju stvar sto se tice studija, ali daleko od toga da su stvari nemoguce.

dirigent

Sve se moze uskladiti. Ja sam za.

Adonis_Vernalis

Quote from: Luximus on 17-10-2007, 18:26:55
E sad... meni se ne zuri u brak, cak mislim da to parche papira ne dokazuje nista, niti garantuje bilo sta...

Kad ga potpises, a jednom ces ga vec potpisati, moj Supermene, to parche papira, sa sve sitnom djecom u backgroundu, postaje prilicno ogromantno.

Da... ne dokazuje nista, ne garantuje nista, ali znaci nesto. Nekome. Nesto. Ma, nebitno.

AquArius

O parcetu papira smo pricali na raznim nekim drugim mestima.
Ovde smo vencani i studiramo.

:cvet