Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Sva dosadasnja pitanja tj kombinacije

1. def.i podela otrova
2.salicilati
3.repelenti,hemosterilizanti i atraktanti

1.Herbicidi
2.CO2
3.Benzen

1.LD50
2.organohlorne insekticide
3.azotni oksidi

toxikokinetiku,testove toxicnosti,CS2,benzen,Halogene-tu obavezno aerozagadjenja ,Celu IV grupu i cele insekticide

1.doza-toksicni efekat
2.organohlorni insekticidi
3.priprema materijala za otrove IV grupe(dovoljno je da pricas o stasovoj metodi na nacin koji je radjen na vezbama)

-CS2
-Organofosforni insekticidi
-Antidoti

-Pb
-Saturnizam
-Polihlorovani bifenili
-CO
-CO2


CS2
organo-fosfatna j-nja
antidoti


CO
trihloretilen
eliminacija otrova(to mislim da nisam procitala ovde)
procena rizika

obratite paznju na pesticide,
ekotoksikologiju

1. H2S
2. alkoholi (tu mi je naglasila da ne pisem etanol, pa metanol vec komparacija bato!) pricale smo i o antifrizu.. naravno!
3. fluoridi (i tu smo se dotakle ekotoksikoloskog znacaja)

Piretroidi (homolozi biljnih insekticida)
SO2
Fenotiazini

odnos doza efekat
                     hlor
                     priprema za istrazivanje IV grupe otrova

beta blokatori, olovo, polihlorovani bifenili, mangan, metabolizam i kinetika alkohola, priprema za analizu III grupe otrova, barbiturati.



1.metabolizam
2.Br , F
3.pripr.mat. za 3.grupu

1.polihlorovani bifenili
1.Pb
3.beta blokatori

1.herbicidi
2.toksikokin.etanola
3.barbiturati

1.doza-efekat
2.Mn
3.amino i nitro benzen

strihnin, pesticidi, iz kta, oni neki dlp, skiz

1. antidoti
2. CO
3. Fizostigmin


Enea

strihnin
analitika co2
odnos strukture i toxichnosti

pazarka

...polagala sam ispit kod Biljane sada u majskom roku,ona je jako prijatna i korektna...cak me nije pitala 3 pitanje...evo kombinacija koje su bile tog dana:
1.piretroidi
2.SO2
3.fenotiazini

1.procena ekspozicije(iz procene rizika)
2.Mn
3........

1.aerozagadje
2.doiksani
3..........

chernosamba

Je l' to kao dopi¹i taèan odgovor na crticu? :>
1.Aerozagaðenje
2.Dioksini
3.Toluen i ksilen
pozzzzzzz

ivilija

BILJKA JE CARICA!!!
DANJU KO CARICA A NOCU KO KRALJICA!!! :Z

danijela

 E pa ja danas plozih, ali da je pofesorka bas od secera i meda i nije, pita puno podpitanja. Jednu devojku je oborila jer nije znala formule polihlorovanih bifenila. U principu podpitanja su OK. Moja su bila:

1. odnos doze i efekta
2. Cl
3. Priprem materijala za 4.gr otrova

Obratite paznju na tecno cvstu estrakciju jer ovo ne podrazumeva samo Stasovu metodu
jedno od podpitanja je bilo i sta biva sa neutralnim supstancama odgovor je : Ostaju u kiselo etarskom ekstraktu.
Kod Cl treba da znate da da terapija ukljucuje davanje antibiotika i kortikosteroida a to u skripti ne pise.

Koleginica do mene imala je pitanja
1. azotovi oksidi
2. benzodijazepini
3. benzen

SAVET:UCITE PO KOMBINACIJAMA DOSTA SE PONAVLJAJU

A Nasta sija

Sta sve treba da obuhvata odgovor na pitanje Hromatografija u toksikoloskoj hemiji i odakle se to sprema?Vec dve koleginice su pale na tom pitanju,jedna juce,a druga danas.

*Ivana*

E ovako, od pitanja bih dodala kolhicin, karcinogenost i genotoxicnost, sve ostalo je vec spomenuto pa da se ne ponavljam. Sto se utisaka o profesorki tice, uglavnom sa slazem sa svime prethodno recenim.. Obratite paznju na pitanja tipa polihlorovani bifenili(ne koriste se ni kao adhezivi, ni kao plastifikatori, vec samo za transformatore i jos nesto tome slicno),organohlorni i organofosforni insekticidi,.. tamo gde se spominje karcinogenost obavezno je spomenite, ukoliko se vi ne setite da kazete ona ce vas pitati, za otrove koji su perzistentni-isto,bitno je da to konstatujete. Sto se analitike tice, ne morate znati sve moguce r-je, ali metodu sa vezbi obavezno i bilo bi lepo da spomenete neku od novijih metoda. Eto, srecno ljudi! Ja polozila, sto i vama zelim :)

Bred

Ja cuh da je profeosrka oborila devojku jer nije znala da napise formulu polihlorovanih bifenila a i da je dosta ljudi odustajalo jer su izvlacili pitanje-hromatografija ...

vesnat

  Ona je super na ispitu,atmosfera je bas opustena,ali ja sam imala
   hromatografiju u tox analizi
   methemoglobizante
   benzen
  pala sam naravno zbog hrom. jer o tome nema ni reèi u predavanjima ala je rekla da mi sami treba da
  pronaðemo nesto van toga da proèitamo jer njoj je dosadno da ispituje iste stvari.

Bred

objasnjenje joj je  :wall:
da li ih je neko terao da budu profesori i da se bakcu sa studentima?!?!?!?!
:wall:
nije.
:wink: :K

Kamicak

Daaa, pa mi studiramo  toksikolosku hemiju, niste znali? To nam je jedina preokupacija u zivotu i zato mozemo da prckamo i kopamo ko zna gde, samo da doticnoj ne bude dosadno  :batina
Mada, laz bi bila ako bih rekla da me bilo sta iznenadjuje od takvog instituta

Bred


nesha

#73
Tenicarke su COOL, za ostale nemam komentara!!! Samo kada se kaze da je to jedini zavod na nasem faxu koji trazi ÈETRI PUTA da se dolazi na fax, kako bi moglo da se izaðe na ispit, DOVOLJNO JE! 1.Prijavi 2.potvrdi 3.potvrdi i ostavi index(sam Bog zna zasto,valjda da na tenane nadju kartone) 4.pa izadji na ispit!!! :wall: Pa kada bi svi zavodi tako radili, fizicki nebi moglo da se stine samo da se potvrde dva ispita za mesec dana!!! Dodje mi da razapnem ¹ator iza faxa!!! :Bog

Pritom ako imas srece da ti neko javi kada si! Ako ne, eto ga i PETI!!! Sta reci, a ne zaplakati!!! :ziveli

jovana

jel zna neko da mi kaze gde da trazim odgovor 1.dioksini,u lekciji POPs,sa sajta ima nesto o tome,jel to dovoljno?
2. strihnin,atropin,fizostigmin,jel i to sa sajta?
3.hromatografija,ekstrakcija,jel iz drugih predmeta??? beta blokatori
:help2:  :help2:  :help2: