Na¹a baraka!!! Eh, tugo...

Started by frckica-j, 07-04-2009, 13:41:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frckica-j

Kao ¹to znate dobili smo novi prostor. Najnoviji. Danas smo brojali i dosad smo koristili najmanje 7 razlièitih tuðih prostora, ka¾u da je ovo na¹a. Svi koji su bili vidjeli su da smo opet dobili baraku. Komentare ostavite ovdje...

(http://img19.nono9.us/my.php?image=photo0084y.jpg)


(http://img22.nono9.us/my.php?image=photo0085i.jpg)



Bred

:face:

Uh, stvarno su barake ...

Ko u kolektivnim centrima ...  :ohwell:

KaBoom


KaBoom


frckica-j

#4
Zna¹ ¹ta Ivane:  :box !
"Sjajno" se osjeæamo i bez toga da nam natrlja¹ nos va¹im lijepim slièicama!!!  a005

E moj Brede, treba samo da doðe¹ da vidi¹! Ovo je i deluks kategorija kakve smo ranije uslove imali. A koliko je "sjajno" govori podatak da je laboratorija veæ krcata kad je 10 ljudi unutra, nemamo ni èistaèice, a namje¹taj je kao nov a zapravo je poèelo drvo da truni nakon ¹to je neko prosuo malo vode na radnom mjestu i nije je obrisao istog momenta... Sjajno!!!  a005 E da, tu imaju samo dvije seminarske sale u koje mo¾e da stane oko 30 ljudi. A na svakoj godini ima bar duplo vi¹e... O nedostatku opreme i hemikalija da i ne govorimo... Ma ima toga jo¹...  a005

Ne mo¾emo mi bez baraka... Mo¾da za koji ¾ivotni vijek doguramo i do ozidanog prostora...

KaBoom

Nisam mislio da trljam nos, veæ da vidite kako je kod nas. Nije uop¹te velika zgrada, ali eto. Imamo amfiteatar za 120 ljudi i dve uèionice u koje stane jedno 50-60 ljudi, cenim... Ostalo su sve laboratorije, ima ih jedno 6, ako sam dobro izbrojao. Hteo sam da vam predstavim fakultet... U najavi je jo¹ izgradnja velikog Analitièkog centra sa preko 100m2, ako se dobro seæam. Èak mislim da je bilo reèi da æe imati 300 m2. Nemam pojma da li je to veliko ili ne, kao ni kad æe to poèeti da se pravi ili je to bila samo kampanja fakulteta, valjda da glasamo za Dekana i ostale. :K2:

Sad vidim da je u forumu BL, pa ako smeta prebacite ovo u forum gde je odsek u NS... :wink:

philoserbiana

iz bede nastaju velikani,ja tako cenim...:-)

Adonis_Vernalis

Nije tacno, draga moja Philoserbiana! Iz septicke jame se radja jedino cvet te iste. Zasto bi, inace, Tesla grebao da dodje do Amerike, pa tek u njoj postao Teslom?

Ja sam u toj istoj baraci, a jos neokrecena bese, cepao drva sekirom ne bi li se ogrejao, ne bih li ogrejao bar nekoliko studenata koji bubnjari najblizi behu...

Ma, to su divna, pionirska vremena. Otimali smo od beznadja nekakvo znanje... I rado bih im se vratio, samo da mogu.

Moramo imati bar tekucu vodu i reseno grejanje, ukoliko se farmacijom zelimo baviti. Moramo imati barem reseno pitanje osnovnih studentskih reagenasa. Moramo imati bar mikroskop na dva coveka. Bez toga, sve je sala - komika. Privid nastave, karikatura nauke.

Voleo bih da navratim u BL, jos jednom. No, mislim da cu imati jos onoliko prilika u narednom zivotu. Taman da se situacija sredi, a profa ne bude morao grejati i sebe, i studente.

Opet, rado bih sve ponovo!

philoserbiana

ja sam mlada i optimisticna :-) i zelim kolegama iz BL svako dobro i puno uspeha u prevazilazenju svih problema u toku skolovanja :-)
hocemo li da organizujemo posetu kolegama u BL?
i oni kod nas da dodju...
mi smo u zavidno boljoj situaciji,ali nije sve najsjajnije ni u nasem dvoristu...
pitanje je-kako da se pomogne?

KaBoom

Trenutno mi dogovorama posetu jedni drugima. Pretekli smo vas, mi smo bolji... Nja nja nja :plez :K2:

frckica-j

Philo, puno ti hvala, i tvoj optimizam dobro doðe!!!  :jub: A za pomoæ, ne znam ni sama ¹ta da ti ka¾em, mada ovi tvinovi bi mogli da se ostvare!  :~

©to se tièe nas i ovih napasti iz Novog Sada (predvoðenih KaBoomom) ne znam hoæe li to uspjeti jer je problem u tome ¹to ljudi sa kojima pregovarate nisu zvanièni predstavnici farmaceuta (to sam pisala u temi vezanoj za studentske igre) tako da nemaju podr¹ku dekanice.  :hm

Profesore, jedna ispravka. To nije ista baraka. Te barake, u kojima ste Vi lo¾ili drva a studenti sjedili u ¹alovima i kapama, se vi¹e ne koriste zbog opasnosti da se ne sru¹e a ovo je baraka u Kampusu. Ne znam koliko ste upuæeni, ali nekada¹nja kasarna Vrbas je sada preureðena (i jo¹ uvijek se preureðuje) da postane univerzitetski kampus i mi smo umjesto onoga ¹to nam je potrebno, dobili baraku. Za promjenu!  :sarcasm: Dok su stomatolozi dobili finu zgradicu, zaista lijepo ureðenu, nije puno velika ali je super sreðena, a mi smo opet dobili straæaru (samo okreèenu, valjda je to dovoljno...) Kao, ovo je trenutno rje¹enje... Do kada... Za sledeæih par ¾ivota...

Bred

Valjda bar vise ne lozite, a?

:lol3:

Hasky

Frckice, stomatolozi i vi ste bar nesto dobili a mi smo i dalje  u onim staaaarim barakama, kraj Neuropsihijatrije. :molim: :help2:

Pusica!  :jub:

frckica-j

Haski, ti si sa zdravstvene njege? Kako tamo? Zar nije zabranjeno da se tu odr¾avaju predavanja zbog toga ¹to barake mogu da se sru¹e?

E moj Haski, djece i djece smo svi ostavili u tim barakama...

farmaceut_bl

bas tako..tuga..ali opet kazem, nije bitno gde se zavrsava, vec koliko se nauci!!!!