Da li æe biti ekskurzije???

Started by frckica-j, 04-05-2009, 22:45:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frckica-j

     Smatramo da je red da se i mi oglasimo povodom virusa zvani "svinjska gripa". Necemo negirati postojanje gripe, ali cemo sagledati realne cinjece koje su nastale pojavom ovog novog virusa. Moramo reci, sto smo danas i uradili, prvi i to javno na televiziji Pink, da je u nasoj zemlji doslo do prevelike uzbune medju ljudima. Niko od zvanicnika nije rekao da je to jedan vid gripe koji je izljeciv, i niko nije rekao da je on vec postoji od 2007. Ako se sjecate prije par godina je bila pticija gripa, pa sars, pa crni prist i tako dalje i tako dalje. Da li se sjecate da je neko objavio prestanak uzbune??? Naravno da ne, jer je sve bila dobro osmisljena marketing kampanja velikih farmaceutskih kuca koji su proizveli serum protiv oboljenja.
Ne zelimo da negiramo postojonje ovog virusa ali zelimo da kazemo da je vec dosta nemira uneseno u ljude i da se po citav dan prica o svinjskoj gripi. Sva ova prica najvise je uzdrmala Vas, koji ste planirali Vasu apsolventsku ekskurziju i neke od Vas je ponukala na razmisljanje o tome da je nece biti. Oglasila su se pojedina ministarstva koja daju preporuke o tome da se ne putuje. Uredu, ali da li oni daju garanciju da se mi necemo zaraziti ako ostanemo kod kuce??? Naravno da ne, a da daju zabranu, to je vec nesto drugo, mnogo ozbiljnije sto niko nema pravo. Vi ste ti koji odlucujete da li cete ici ili ne!!! Kazu na sopstvenu odgovornost, pa vi i bez gripe idete na sopstvenu odgovornost. Zemlje iz okruzenja su pod istom kampanjom pa su im preporucili da se paze, ne ljube sa nepoznatim licima, peru ruke i sli:))). Smijesno ali istinito. Mi smo u protekla tri dana pomno pratili desavanja i kontaktirali smo Ministarstvo zdravlja Kraljevine Spanije koje je poslalo zvanican stav, koji cete imati priliku vidjeti na ovoj grupi za nekih par sati. U tom dopisu jasno stoji da je Spanije locirala i izolovala 4 slucaja, od kojih 2 danas napustaju bolnicu a ostali u narednih par dana. Napominjemo da su svi registrovani putnici boravili Meksiku i kao takvi dosli zarazeni,a da se niti jedan slucaj nije naknadno zarazio na teritoriji Spanije.
Nama je na prvom mjestu sigurnost svih nas. Niko od nas ne bi rizikovao da krene na ovo putovanje da postoji realna opasnost da se nesto desi. Naravno, ako dodje do eventualne eskalacije virusa i dodje do zabrane, mi necemo srljati u ambis.
Zelim naglasiti da je u protekla dva dana iz Srbije, Slovenije i Hrvatske u organizaciji nasih i drugih agencija otputovalo preko 3500 ljudi u Spaniju, Amsterdam, Pariz, Prag i niko ne razmislja o odustajanju. Ovo pisemo zbog pitanja koja nam stizu na FB i red je da Vas obavijestimo. Do Vaseg putovanja je ostalo jos dosta vremena, govorim o Spaniji, tako da se ne trebate brinuti. Za sad ekskurzija nije otkazana niti pomjerena. Ako dodje do nekih promjena u dogovoru sa Vama mi cemo datum realizacije pomjeriti za odredjeni termin.
Nadam se da su Vam ove informacije pomogle, jer ako je tako strasno i ako se taj virus siri tom brzinom onda nismo sigurni ni kod kuce...pa onda je bolje da se zarazimo na nekom dobrom partiju nego i to u zemlji u kojoj ima Tamilflia u milionskim kolicinama a ne u u autobusu koji nas vozi na fakultet :))) .
Sutra ce na svim medijima,ako to nase vlasti i farmaceutski lobi dozvole :)))) biti objavljeno zvanicno saopstenje Kraljevine Spanije
Do tada veliki pozdrav i uzivajte u produzenom vikendu
Sol Azur i Buena Vista

Bred

A dolepotpisane su agencije koje vam organizuju apsolventsku, a?

Ccc, svako vodu tera na svoju vodenicu ali minimiziranje realne opasnosti po cenu da se zarade pare je  :bljak: :shock2: :nonono:

Adonis_Vernalis

Vi¹e ne ¾ivimo u vremenima kada bismo se mogli nasmejati na vest da je negde, u nekoj zabiti belog Sveta, izbila neka epidemija. U ta vremena, delile su nas barijere u vidu hiljada kilometara izmeðu nas i njih. Danas je sve to malo drugaèije: deli nas samo par sati koje je potrebno provesti na putu izmeðu taèke A i taèke B. Hiljadu kilometara je razdaljina koju proseèan avion prevali za ne¹to vi¹e od sat vremena. Toliko je potrebno tom istom, potencijalno smrtonosnom virusu, da iz belosvetske nedoðije stigne do na¹e domaæe, isto takve - nedoðije.

Nije sme¹no. Vrlo je ozbiljno. Grip nije makar kakva bolest. Nema kod gripa "riziènih kategorija stanovni¹tva", kao kod AIDS-a... Za razliku od potonjeg, grip mo¾e napasti (i savladati) svakog od nas, ma kako zdravim ¾ivotom ¾iveli.

A ove tlapnje o farmaceutskoj mafiji neæu ni da komentari¹em. Ko hoæe da veruje u teoriju zavere (protiv koga?), slobodno neka veruje u tu istu teoriju - mo¾da æe mu ¾ivot biti bar malo lak¹i. Mo¾ete me prozvati i apostolom te teorije, savr¹eno me se ne dotièe. Onog momenta kada budem dobio novce na tekuæi raèun, prethodno potpisav¹i odgovarajuæi ugovor, od strane predstavnika nekakve "Big Pharma" tvrtke, a uradiv¹i nekakav projekat za istu tu tvrtku, moæi æu da se prozovem njenim du¾nikom. Do tada, ja sam slobodni mislilac.

Turistièkim agencijama: jeste li ikada pomislile da svojim potencijalnim (masovnim) klijentima ponudite na uvid bar parèe ove na¹e namuèene, a ipak jako lepe Srbije? O, da jeste, ali apsolventske ekskurzije se, po defaultu, prave u inostranstvu. Maturske ekskurzije lepo klize po Srbiji, ali apsolventske se moraju provesti negde daleko.

Mo¾da je i ovde do¹lo do zamena teza. Mo¾da postoji i turistièko-operaterska mafija?

Ne, neeee, farmaceutska mafija je mnogo jaèa, zar ne?

frckica-j

Ovako, da odmah odgovorim na ovo: nemam apsolutno nikakve veze ni sa jednom od ovih kompanija (izuzev ¹to sam im dala novce za ekskurziju) tako da ovo nisam stavila u cilju promovisanja istih.

Drugo: razlog za¹to sam ovo stavila je ¹to kod nas kru¾e glasine da æe ekskurzija biti otkazana kao i one koje govore da neæe. Moj cilj je bio da na ovaj naèin poku¹am da bar malo rasvijetlim situaciju jer je to trenutno, bar 5. godini, najva¾nija tema.

Da je napisano da ekskurzije neæe biti opet bih to stavila u neku temu, a ako bude otkazana, i to æe se ovdje naæi.

E sad, moj lièni stav je da je ovo sve malo naduvano, ne zbog bilo koje mafije nego èisto zbog toga ¹to smo mi ljudi takvi kakvi smo-svega se bojimo i skloni smo dramatizovanju. A mikrobe sam relativno skoro polagala, i koliko se sjeæam, gripa je opasna uglavnom za one ljude koji veæ imaju problem sa imunim sistemom, i sama mo¾e da dovede do pada istog, ali ne postoje apsolutne mjere za¹tite. Ko nam garantuje da se mi ovdje neæemo zaraziti ako i ne budemo negdje putovali? A koliko se sjeæam, gripa nije kuga pa da moramo u karantin, i nije neizljeèiva. Ne shvatam olako svoje zdravlje, èak naprotiv, ali sjetite se prièa o antraksu, pa o sarsu, pa o ptièijoj gripi, pa o meningitisu ovdje kod nas relativno skoro-previ¹e prièe i frke oko svega. A mislim da je i ovdje isti ako ne i jo¹ gori sluèaj: tolika frka a jo¹ najmanje opasan problem (od ovih par nabrojanih)...

Bred

Shvatili smo te kovrdzo tj bar sam te ja shvatio i kritika se odnosila na agenciju a ne na tebe  :wink:

Da, postoji opasnost da se zarazis i ovde ali koliko je pametno ici mecki na rupu?

:wink:

frckica-j

Pa ne idem u Meksiko!!! Dodu¹e, mogla bih blizu ako me prime... Hahahahah

Ne znam, ne vrijedi ¾ivot ¾iviti u stalnom strahu od svega. Vi¹e ljudi umre za jedan dan u Evropi samo u saobraæajnim udesima nego ¹to je dosad ukupno umrlo od te gripe, pa neko zbog toga ne prestaje da vozi auto, a to je samo banalan primjer!

Ja idem, ako bude! I ponijeæu puuuuno vitamina C! Hahahahah

frckica-j

#6
Студенти иду на екскурзију
Извор: Глас Српске

БAЊA ЛУКA - Око 600 студената из Републике Српске и Федерације БиХ који на екскурзију иду са туристичком агенцијом "Сол Aзур" отпутоваће током викенда у Шпанију, Италију и Француску, потврдили су у петак у овој агенцији у Сарајеву.

- Ниједну екскурзију нисмо одгодили због свињског грипа, а још једна група студената отпутоваће сљедеће седмице - казали су у овој агенцији.

У агенцији "Цептер паспорт" Бања Лука казали су да тридесетак студената бањолучког Универзитета у понедјељак путује на апсолвентску екскурзију у Египат.

Биљана Чигоја из туристичке агенције "Стар травел" истакла је да су ученици бањолучке Грађевинске и Медицинске школе на екскурзију у Шпанију требали кренути 16. маја, али да су ове школе 48 сати прије поласка одгодиле путовање за септембар.

- Економска и Електротехничка школа још нису одлучиле да ли ће кренути на путовање, док се Гимназија придржава препорука Министарства просвјете и културе РС и одгодила је екскурзију за септембар - потврдио је директор пословне јединице туристичке агенције "Биг Нец" у Бањој Луци Ненад Петраш. Истакао је да се још увијек нико од ученика није изјаснио да у потпуности одустаје од екскурзије.

Родитељ једног од ученика Економске школе рекао је "Гласу Српске" да су родитељи позвани у уторак на састанак на коме ће бити одлучено да ли ће ученици путовати на екскурзију 1. јуна ове године.