KoLokvijuM

Started by M^i^M^a, 21-11-2006, 11:18:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MiKy

ajde ljudi pomagajte...ako neko ima pitanja neka pise

bakiii84

hajde,molim vas,nek neko napise pitanja sa drugog kolokvijuma

MiKy

da li je moguce da niko nije imao kolokvijum do sada?

cecamb

evo nekoliko pitanja... :cvet 1)sta je proizvod Kreissove reakcije i kako se dokazuje? 2)od cega potice miris uzegle masti? 3)napisati reakcije za dokazivanje peroksida? 4)zasto se proteini u mleku odredjuju sa 2 titracije? 5)zasto se kod odredjivanja Jb ne koristi jod nego jod-monobromid? 6)koja je uloga CuSO4 i K2SO4? 7)saponifikacioni broj je...ponudjeni su odgovori,ne znam tacno koji 8)od cega potice kiselost mleka a)kazein,kiseli fosfati,citrati b)mlecne kiseline c)laktoze? 9)kako nastaju peroksidi i koji faktori uticu na njihov nastanak? 

sandric

Ja sam imala danas.Evo nekih pitanja Od cega potice miris uzegle masti?Koji kompleks je stabilniji Ca edta ili Ca mureksid?Sta je saponifikacioni broj?Koliko je max dozvoljeno jodida u soli?Sta su nitriti u mesu?KMno4 sta radi sa organskim materijama?Sta se proverava kod uzegle masti(Kreissova rja,peroksidni broj..)Sta je faktor 6,25?

Kamicak


tarantulica


Maslacak

i ja danas isla da polazem, jedva da sam i procitala, verovatno cu da padnem jer sam prepisivala od devojke koja uopste nije bila moja grupa  :siza: :siza:
ko da je bitno, ima za to 100 termina...

inace ljudi, sve je na zaokruzivanje :) jedan ili vise tacnih odgovora...
nije bilo reakcija.

bilo je i pitanje koji se testovi (od nekih ponudjenih) koriste za ispitivanje ispravnosti masti

i tako...

MiKy


bakiii84

e hvala za pitanja sa kolokvijuma,ako se neko seti jos nekih-nek pise:)Unapred hvala...

Maslacak

Evo jos jednog...

Organske materije u vodi:

a) pokazuju sposobnost vode da se oksiduje
b) pokazuju sposobnost vode da se redukuje
c) uticu na zdravlje ljudi
d) odredjuju se u kiseloj sredini
e) odredjuju se u baznoj sredini

(ne pitajte me sta je tacno, ne znam :K)

Kamicak

Pitanja za test je provereno sastavljao neki ludak iz oblasti diplomatije (po principu "moze da bude,ali ne mora da znaci") :) Moju sumnju povecava stalno potenciranje pravilnika o svemu i svacemu..anyway,gde god je pomenut,zaokruzila sam ga:)
1)Alkalitet vode:
-odredjuje se kompleksometrijski
-potice od prisutnih hidroksida,karbonata i bikarbonata alkalnih i zemnoalkalnih metala
-potice od bikarbonata,hlorida,nitrata Mg I Ca
-odredjen je pravilnikom
2)Nitriti:
-konzervansi
-aroma
-dozvoljena kolicina je propisana pravilnikom
-sluze kao izvor nitrata,koji deluju antimikrobno
3) Faktor 6,25 sluzi za:
-odredjivanje sadrzaja proteina preko sadrzaja azota
-odredjivanje sadrzaja azota iz sadrzaja proteina
-odredjivanje sadrzaja amonijaka
4)Pufer za podesavanje ph kod kompleksometrije:
-amonijacni
-fosfatni
-bikarbonatni
-8% NaOH
5) Testovi za ispravnost masti:
-odredjivanje peroksidnog broja
-Kreisova reakcija
-odredjivanje sadrzaja slobodnih masnih kiselina
-odredjivanje saponifikacionog broja
-odredjivanje jodnog broja

Ostalo je vec receno:)

sandric

Kamicak pravilnik se zaokruzuje samo kod pitanja sa nitritima,jer je tu propisana tacno dozvoljena kolicina...

MiKy

jel imao jos neko u medjuvremenu kolokvijum? ima li novih pitanja..?

aziraphale

Quote from: Kamicak on 12-12-2006, 19:29:57
Moram da kazem samo najbolje o Ivani Djuricic,vezbe su bile krajnje opustene,a devojka je skroz prijatna..a mozda je moja grupa sama po sebi luda,pa nam nikad nije dosadno:)cheers! :ziveli


fala bogu da je luda, kada cetvrtina grupe izadje napolje, na pauzu, da popije pivo, dok se opusta sa preostale tri :)

:ziveli