Ve¾be kod Adonisa... ?

Started by Adonis_Vernalis, 18-08-2006, 09:39:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Imam jednu ideju. Pozivam sve studente II godine op¹teg smera da razmisle o sledeæoj stvari. ®elim da napravim grupu na III godini, na ve¾bama iz Farmakognozije, koju æe èiniti foruma¹i, ili u kojoj æe biti dosta foruma¹a... Hoæu da jedan eksperiment, koji je zapoèeo pre par godina, izvedem do kraja. Niko neæe nastradati, a svima mo¾e biti bolje ako doka¾em neke stvari koje ¾elim da doka¾em... :) Dosada, rezultati su prevazi¹li moja oèekivanja, ¹to mogu da dokumentujem, ukoliko je potrebno.

Ne samo ¹to ih oèekujem, nego su mi potrebne va¹e ideje i komentari...

zoe

A kakav to eksperiment? Evo ja sam zainteresovana...

Adonis_Vernalis

Hm, opet chatujemo...

Eksperiment u smislu dokazivanja svim nevernim Tomama da vi, studenti, i mi, profesori i asistenti, upotrebljavamo samo 2 % svojih mentalnih kapaciteta... samo 5 % raspolo¾ivih biblioteèkih resursa... samo par posto moguænosti Interneta...

Eksperiment u smislu pokazivanja da je e-learning u Srbiji moguæ. Da je Bolonjski proces moguæ i u mikro-uslovima, u jednoj laboratoriji, u nekoliko kvadratnih metara prostora, buduæi da je Bolonja kvalitativan, a ne kvantitativan pomak, da je sve u glavama... Kao ¹to veæ jednom negde rekoh... propustio sam mnogo ¹ansi da odem u Ameriku. Ali, nijednom nisam poku¹ao da napravim Ameriku u svojoj laboratoriji. Nemoguæe? Èini vam se...

Neæu iznositi detalje. ©pijuna na sve strane ima... :)

Coolgemini

I ja sam takodje zainteresovan. :V ..Samo bolje bi vam bilo da nas ne pretvorite u male bele misice :>...inace,odmah zovem Amerikance.. :lol2:

Adonis_Vernalis

Hm...

Brate po zodijaku... proèitaj jo¹ neke teme na ovom forumu... Mislim da jedna, ako se ne varam, nazvana "Klasièni farmaceut/kinja" sadr¾i klicu onoga ¹to mi se mota po glavi... Ja nemam nameru da izvodim vivisekciju. Iza moje ideje stoje godine pa¾ljivog posmatranja i poku¹aja da svoju guzicu uèinim dostojnom fotelje Akademika Jovana Tucakova u kojoj (u prenesenom znaèenju) sedim... Nema belih mi¹eva. Vi i ja....

zoe

Eh da, jedno prakticno pitanjce... Mislim da mi bas i ne mozemo da biramo u kojoj cemo grupi na vezbama biti. Sem ako nemate neki predlog tipa "upisite se tog i tog dana"?

Adonis_Vernalis

Vi ne mo¾ete... vi se upisujete kad se upisujete... Ali, ja mogu! Meni sti¾e spisak. Ja sam tamo najstariji i po rangu i po godinama, i ja biram koju æu grupu da uzmem... Èija imena vidim, ja na tu grupu stavljam ¹apu i ona je moja... Gledajte da saèekate jedni druge, ako vam je uop¹te to bitno. Nagomilajte se. Ostalo æu ja da preduzmem... :)

Coolgemini

Extra!!Onda cemi mi vama dati samo imena,pa cete nas vi tako grupisati...Odlicna ideja :! :!.... :~ :~

zoe

Ne moze to tako Coolgemini, jer Adonis dobija vec oformljene grupe pa samo bira koju ce da uzme, zar ne? A nase je da se organizujemo i upisemo istog dana... Samo, treba jos ljudi da se javi.....

Adonis_Vernalis

Ne, neee...

Ako ja petljam po spisku, samo cu napraviti karambol na drugim predmetima... Farmaceutska hemija insistira na malim grupama i na blok-nastavi... Svi ostali se normalno pona¹aju, ali promena na jednom predmetu iziskuje promenu na svim ostalim, a to je veæ rebus... verujte mi, veæ godinama tako biva...

Hteo sam da ka¾em: po¹to ste svi foruma¹i i manje-vi¹e se znate, dogovorite se da jednog dana vas dvadesetak doðe u Dekanat i istovremeno se upi¹e. Onda mi dajte svoja imena. Uz malo sreæe, svi æete upasti u prostor izmeðu dve crvene crte... i meni u ¹ake :)

Upravo onako kako Zoe reèe...

Skarlet

Adonise, bas ste me prijatno iznenadili ovim predlogom. Amerikanci laboratorije prave uglavnom od uvoznih strucnjaka (cesto bas nasih) zato mislim da ne bi trebalo da vam bude problem da napravite jednu takvu ovde

yeca

Adonise, nesreæa moja (na¹a) ¹to se forum nije rodio pre godinu dana jer je upravo jedna od prilièno pasivnih asistentkinja sa Va¹eg instituta ubila u meni svaku ¾elju za biljem.... i drogama  :'(

zoe

Dobro Yeco, ovo sto se droga tice i nije tako lose! :K

Meni (a i mnogim drugim) botanika bas bi divna! Dozivesmo biljke kao ziva bica, za pocetak!

Alnus Glutinosa

Hocu ja ponovo na vezbe,kod Adonisa!  :~

I onako, najverovatnije, necu nista raditi sledece skolske godine!  :'(

katarina

Glutinozice, imam i ja istu zelju... posto cu i ja najverovatnije bleeeejati.... A ti sedi UCI! Jos uvek imas sansu!kiss