"Mladi nisu otuðeni"

Started by Bred, 29-03-2008, 14:53:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

 Izvor: B92
Beograd -- Istra¾ivanje Instituta za psihologiju pokazalo je da treæina mladih u Srbiji èita samo kad mora, a polovina nikad ne ide u pozori¹te.


Isto istra¾ivanje pokazuje da mladi za politiku, uglavnom, nisu zainteresovani. Istra¾ivanje je raðeno da bi Ministarstvo omladine i sporta na osnovu njega izradilo strategiju za mlade. Zavr¹na verzija strategije biæe predata u ponedeljak Vladi Srbije.

Istra¾ivaèi su iznenaðeni dobijenim rezultatima, jer su razbijeni uobièajeni "mitovi" koje je starija generacija imala o ¾ivotu mladih.

Istra¾ivanje je pokazalo da mladi najvi¹e cene podr¹ku prijatelja.

Slobodno vreme provode u dru¾enju, i uz televiziju i kompjuter.



Istra¾ivaèi ka¾u da jako malo mladih slobodno vreme provodi ne radeæi ni¹ta.

"Nema previ¹e onoga ¹to mi nazivamo gluvarenje, ili ono ¹to mi nazvali besciljno provoðenje vremena bilo sa sobom bilo sa drugima. Ohrabrujuæe je to da se mladi ipak dru¾e, i da nije istina ono mi¹ljenje po kome su mladi sve otuðeniji", kazala je Ivana Stepanoviæ, koordinatorka projekta.

Mladi uzrasta od 15 do 18 godina smatraju da su njihovi najveæi problemi to ¹to ima malo mesta za izlaske, nedostatak slobodnog vremena i dosada.

Veliki problem je i alkoholizam, jer 10 odsto tinejd¾era pije vi¹e puta nedeljno.

Cilj strategije je da se mladima ¹to vi¹e pomogne, ali i da dr¾ava od toga ima koristi.

"Na¹a je ¾elja da mladi ljudi ostanu u svojim sredinama, i da ne odlaze u inostranstvo.

Nego da, ako veæ idu, da se vrate, i da primene ovde znanje koje su tamo stekli. I da ne idu iz manjih sredina u veæe sredine", rekla je Sne¾ana Samard¾iæ-Markoviæ, ministarka omladine i sporta.

Od troje adolescenata, dvoje slu¹aju folk muziku.

Ipak, na koncerte se ide retko, jer muzièari gostuju samo u veæim gradovima, a i ulaznice su skupe.

Politika zanima samo 7 odsto mladih, ali bi dve treæine njih iskoristilo pravo glasa da mo¾e.

b92

_d.0.t_

kakva je ovo boldovana konekcija izmedju tri adolescenta, folk muzike i kompijutera?

Lero

Pa da se pokaze da iako slusaju folku muziku, ipak znaju da koriste kompjuter FFS

_d.0.t_

 :hm
uznapredovali su folkeri...
moramo spremiti odgovor na ovo. moramo josh vishe da se otudjimo od realnosti...

jasna_ns

copy-paste... :roll:
mo¾e tema i bez toga...ono...svojim reèima...

dirigent

Pricaju dva novokomponovana in momka...

  -  Sta ti radis u zivotu?

   - Pa sta da ti kazem , pre podne bleja , po podne teretana... A ti?

   - Ja sam se nesto ulenjio u zadnje vreme , samo bleja.

   

darusaz

Диригенту, то је тужна истина, а треба да звучи као хумор, па макар и црни.  :Bog  :hmm  :wall:

А ево како изгледање блејање у "Делта ситију". Сврнуо ја до Ситија у недељу и тамо код "Стер синеме" има неки "плеј стејшн" штанд са све "лејзи беговима". Момци су буквално ЛЕГЛИ, ухватили конзоле и "пичили" PS3. Ay Madre de Dios.... Немам ја ништа против игрица, али у лежећем положају.  :batina

Enea

#7
Quote from: jasna_ns on 31-03-2008, 18:05:30
copy-paste... :roll:
mo¾e tema i bez toga...ono...svojim reèima...

:wave:
ja to pricham vecj dve dobre godine svaki ali bash svaki dan.

bred ne moze da se uloguje pa da ti odgovorim umesto njega: " ne moze! "

a ti darusaz, koji si ti gospodin chovek!

" Mladi uzrasta od 15 do 18 godina smatraju da su njihovi najveæi problemi to ¹to ima malo mesta za izlaske, nedostatak slobodnog vremena i dosada. "

gde jedno drugo iskljuchuje, al ajde..

Maslacak

nedostatak slobodnog vremena i dosada  :116:

Quote from: darusaz on 01-04-2008, 14:54:05
Сврнуо ја до Ситија у недељу и тамо код "Стер синеме" има неки "плеј стејшн" штанд са све "лејзи беговима". Момци су буквално ЛЕГЛИ, ухватили конзоле и "пичили" PS3. Ay Madre de Dios.... Немам ја ништа против игрица, али у лежећем положају.  :batina

Probaj ti da sedi¹ u onim "lejzi begovima"  :K :K

Lero

Quote from: darusaz on 01-04-2008, 14:54:05
Диригенту, то је тужна истина, а треба да звучи као хумор, па макар и црни.  :Bog  :hmm  :wall:

А ево како изгледање блејање у "Делта ситију". Сврнуо ја до Ситија у недељу и тамо код "Стер синеме" има неки "плеј стејшн" штанд са све "лејзи беговима". Момци су буквално ЛЕГЛИ, ухватили конзоле и "пичили" PS3. Ay Madre de Dios.... Немам ја ништа против игрица, али у лежећем положају.  :batina

Komentar ti je mega glup
Znaci zacudjava te sto da bi sedeo u lejzi begu moras bukvalno da legnes ili ti je mozda cudno sto momci igraju PS3 ili ti je cudno sto se to desava u Delta City-u ili ti je mozda zao njih koji ne provode svoje vreme "kvalitetno" vec igraju igrice...
I kad ce ljudi da prestanu da se bave komentarisanjem tudjih zivota uz obavezne opaske "tuzno" i da gledaju malo svoj zivot
Mozda je tebe neko komentarisao da si tuzan jer se nalazis  u delta sitiju iako se i on tamo nalazi
Uvidjas li zacarani krug?

darusaz

Maniri nekih ljudi su "ekstra glupi", ali Bo¾e moj - 100 ljudi, 100 i æudi. I naravno, kraj mom  :OFF:  :wink:

I da naravno, igranje kompjuterskih igrica, u umerenom trajanju, nije ni¹ta manje kvalitetno od drugih "kvalitetnih" aktivnosti. Umerenost je vrlina...




jasna_ns

Quote from: darusaz on 01-04-2008, 18:43:45
Maniri nekih ljudi su "ekstra glupi", ali Bo¾e moj - 100 ljudi, 100 i æudi. I naravno, kraj mom  :OFF:  :wink:

I da naravno, igranje kompjuterskih igrica, u umerenom trajanju, nije ni¹ta manje kvalitetno od drugih "kvalitetnih" aktivnosti. Umerenost je vrlina...





kad si veæ pomenuo umerenost...reci mi, molim te, koliko neko treba da bude "pametan" pa da bi imao pravo da nekoga nazove glupim, ili neki njegov postupak? :hm