Da li se farmacija zavrsava na prepisivanje?

Started by zelena suza, 03-07-2008, 17:04:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wlada

Quoteargumentuj ti zasto nisi smirivao situaciju kad su pojedinci napadali druge.
Ја, на жалост, одавно нисам модератор да бих смиривао ситуацију.
Покушао јесам, првим, крајње помирљивим постом да закључам тему.
Када букне пожар, а ви немате воде, нећете га гасити, него се склонити...
Нажалост ја сам упао у њега јер сам приметио да неко долива уље.

Quotejer tebi ce da smeta i student druge godine ako se pojavi na forumu gde pokusavas svojom polupecenom elokvencijom da fasciniras koleginice
Авај, овде већ има толико паметнијих, елоквентнијих колегиница и колега, уз то и старијих, више година...

Уосталом, моја елоквенција се тек пече, још није готова...Има времена, не бринем за то.

И опет се ви гневите...

Quotesa ovog foruma cu otici kada ja budem hteo a ne kada mi ti kazes.
Далеко од тога, ја сам само хтео да се вратите аргументима, или да напустите студентску расправу, уколико не желите.


Quotei vidis i sam da polako gubis kontrolu i na kraju ces reci nesto sto ne zelis.ali eto, posto si mlad i neiskusan , ako me lepo kao starijeg zamolis, ja cu zauvek otici sa ovog foruma a ti ces ostati upamcen kao verbalni trijumfator.jel ok?
Није ок, јер то није била моја жеља, нити намера.


Bla_bla_blaaaa

#106
Quote from: anakin on 06-07-2008, 20:27:44
vi sve vreme napadate zelenu suzu i mene da smo provokatori,kalimero,isfrustrirani,ozlojadjeni..kazete suzi da je glupa i posle vas neko vredja. Neverovatni ste!
Nadji mi recenicu gde sam rekla da je glupa?
Izvrces mi reci.zelena suza je u fazonu da je fax lak...pa ne znam sto je mata problem.
Vise ne znam oko cega raspravljamo,ne znate ni vi,garant, lepo ste me izvredjali...te ne zelim da se upustam u dalju konverzaciju, preskocite me!
Ljudi koji su oko mene znaju kakva sam..a to sta vi mislite, bas me briga...(mislim na vestc-a koji je tu svasta rekao)
Dabogda morali da radite sa mnom :K  :plez


PS Vidim da sad i Vladu napadate...Ocito da ste banuli ni od kuda i resili da napravite pometnju. Bas bih volela da vidim vas kao predstavnike,kako gledate samo svoje interese...Ako mislite da mozete bolje, trebali ste da se prijavite...

Vlado  :cvet

:wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave:



Enea


vestac

#108
Quote from: Bla_bla_blaaaa on 06-07-2008, 22:36:35
Quote from: anakin on 06-07-2008, 20:27:44


PS Vidim da sad i Vladu napadate...Ocito da ste banuli ni od kuda i resili da napravite pometnju. Bas bih volela da vidim vas kao predstavnike,kako gledate samo svoje interese...Ako mislite da mozete bolje, trebali ste da se prijavite...

Vlado  :cvet

:wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave:

Bez ljutnje, meni Wladin posao vise deluje kao kurirski. a ne znam da li bi se ti prihvatila toga. nego onako zenski mu saljes cvetice a on ti nosi index na potpis.  :wink:

Enea


vestac

#110
Quote from: Enea on 06-07-2008, 22:51:07
[off]zar ne treba?[/off] :face:

Naravno da treba i uvesti dodatna zaduzenja pored kurirskog:
-lift boy godine
-mladji donosilac kafe godine
-stariji donosilac kafe godine
-overivac semestra godine
-kopirnicar godine
-prijavljivac ispita godine
-zaokruzivac lose kopiranih resenih testova godine
-kopirnicar lose kopiranih pa zaokruzenih testova godine.

Wlada

QuoteBez ljutnje, meni Wladin posao vise deluje kao kurirski
Ма ви то мора да говорите из искуства?
Не желим да било шта више пишем. Јасно је постало...

Нисам докон у 01:00 ујутро, мислим ипак је сутра радни дан,
а ви старији, радници, фармацеути раније устајете...
Или је и вама испитни рок?

Не одговарајте ми.
Ко је схватио схватио је...

vestac

#112
Quote from: Wlada on 06-07-2008, 23:06:56
QuoteBez ljutnje, meni Wladin posao vise deluje kao kurirski
Ма ви то мора да говорите из искуства?
Не желим да било шта више пишем. Јасно је постало...

Нисам докон у 01:00 ујутро, мислим ипак је сутра радни дан,
а ви старији, радници, фармацеути раније устајете...
Или је и вама испитни рок?

Не одговарајте ми.
Ко је схватио схватио је...

Radim drugu.  :happy:
a deluje mi kurirski ne osnovu onoga sto sam video. a iako sam bio mlad, nisam se dao navuci na takve duznosti. pravilo je sledece, ko hoce da te zezne kupi ti zeca za rodjendan i predlozite za duznost koja ima odgovornost bez ovlascenja. mislim da sam jasan.

i da, zaboravio sam. posle godinu dana mrljavljenja piva po kafanama pocne da te zove 'kume'  :K :K :K :K :K :K

Wiseguy

Prijatelju, makar me banovali sa foruma, Vi ste bre kreten. I kako Vas nije sramota tih godina o kojima toliko pricate, da se prepirete sa studentima prve godine koji uce za rok, kao petogodisnje dete do kasno u noc.

I preporucujem da ukinete internet, pa priustite sebi nesto lepo, jer je izgleda ta tehnologija i nacin sporazumevanja daleko ispred Vasih godina.

Masha

#114
Ova tema nosi naslov - Da li se farmacija zavrsava na prepisivanje? Ono sto je mene fasciniralo jeste broj postova napisan na ovu temu.
Ok, ljudi prepisuju, bilo uvek. Bilo u srednjoj skoli, postoji na fakultetu. Ja verujem da se prepisuje, ali isto tako verujem da dodje dan tj. ispit gde to nije moguce, a takvi ispiti, bar po starom programu, postoje, i onda taj neko ko prepisuje ode kuci nezavrsena posla. Jer, neko ko je dosao na fakultet i svaki ispit polozio na foru, imao srece pa izvukao bas tri pitanja od deset koje je naucio, ima dobar vid pa prepisao od koleginice udaljene dva mesta od njega i sve tom slicno, dosao je da zavrsi posao - citaj da dobije diplomu. I njega ne brine sta ce i koliko nauciti i sta ce i ko o njemu misliti. Ko god se oseca lose zbog takvih ljudi, taj ne zna sta zeli ili sta hoce odnosno koliko vredi ili moze. Zasto ovo kazem - uvek je bilo, danas ima i uvek ce biti ljudi koji ce sve sto im treba odraditi linijom manjeg otpora. U liniju manjeg otpora spada sve - od laktanja za uspeh u srednjoj skoli koje se granici sa onim sto se zove ponizavnje, do prepisivke na faksu i isto tako laktanja za ocenu, a sto se isto tako granici sa onim sto ja zovem neukus, do onoga kada se treba zaposliti, a kada se ne biraju sredstva. Ako neko, ko nikada nije radio ono sto sam napisala u prethodnoj recenici, ima problem, onda ga ima zbog njega samog, i to samo iz 2 razloga - zeleo bi isto tako, a ne zna kako ili ne veruje u sebe dovoljno da ga takvi slucajevi ne bi doticali i izbacivali iz koloseka.
Ja sam se svega nagledala. I onih koji sve zavrsvaju na foru, i onih koji izgaraju i znaju zasto to rade, i onih koji izgaraju i besni su na citav svet. Svet ili vreme u kojem zivimo nije pravedno i mozda se ne cene prave vrednosti i mozda ce tako biti i narednih milion godina, ali da mene sada pitate da li bih vratila vreme i da li bih stvari, bilo ispiti ili bilo sta drugo u zivotu, radila na foru ili izgarala za to sto radim, ja nikada ne bih imala dilemu. Uvek sam davala svoj maksimu i uvek bila zadovoljna sobom. I uvek je bilo onih koji su na foru dobili vecu ocenu, ali ja sam uvek bila zadovoljna jer sve je u onome sto vi jeste tj. kako stvari vidite i kako ih sebi objasnite. Ne zaboravite da ima i onih koji su izgarali vise i od vas, a dobili su manju ocenu od one koja je upisana u vas indeks. A to je posledica onoga ko ima manju tremu, ko manje zamuckuje, ko je vise sarmantan, ko je elokventniji i tome slicno.
I, prepisuje se uvek i stalno, bilo ovde kod nas, bilo gde drugo u svetu. I to je ljudski, to je studentski. Ja samo vapim da vi, studenti, koji radite i ucite, radite to zbog sebe i da uspeh nekog drugog, bio opravdan ili ne, ne treba da vam bude zvezda vodilja. Radite zbog sebe, da biste se vi jednog dana pogledali u ogledalo i rekli - Ja sam sjajan/a!
I zapamtite samo jedno, uspeh je relativna stvar. Svako ima svoje mere, granice preko kojih prelazi ili ne. Svako sebi odredjuje meru, a i granicu preko koje prelazi ili ne prelazi, i svako mora biti sposoban da nosi svoj krst.
I samo jos nesto, nemojte se osecati lose zbog onih koji prepisuju jer tako dajete sansu onima koji to rade.

vestac

Quote from: Wiseguy on 06-07-2008, 23:39:04
Prijatelju, makar me banovali sa foruma, Vi ste bre kreten. I kako Vas nije sramota tih godina o kojima toliko pricate, da se prepirete sa studentima prve godine koji uce za rok, kao petogodisnje dete do kasno u noc.

I preporucujem da ukinete internet, pa priustite sebi nesto lepo, jer je izgleda ta tehnologija i nacin sporazumevanja daleko ispred Vasih godina.

Zasto bi te banovali i zasto bih ja bio besan? Ti samo iskazujes svoje misljenje i nicim me nisi povredio tim a mislim da nisi ni povredio pravila foruma. smatram da svako ima pravo na svoije misljenje i stav i to sa i rekao juce.
pozdrav.

Enea

Quote from: Masha on 07-07-2008, 02:46:52
Ja samo vapim da vi, studenti, koji radite i ucite, radite to zbog sebe i da uspeh nekog drugog, bio opravdan ili ne, ne treba da vam bude zvezda vodilja. Radite zbog sebe, da biste se vi jednog dana pogledali u ogledalo i rekli - Ja sam sjajan/a!
I zapamtite samo jedno, uspeh je relativna stvar. Svako ima svoje mere, granice preko kojih prelazi ili ne. Svako sebi odredjuje meru, a i granicu preko koje prelazi ili ne prelazi, i svako mora biti sposoban da nosi svoj krst.
I samo jos nesto, nemojte se osecati lose zbog onih koji prepisuju jer tako dajete sansu onima koji to rade.


:pljes:


apelujem da se tema zakljucha..
isuvise je onih koji su ne jednom gubili godinu zbog jednog ili pola poena na testovima koji su sluzili da bi sada postojao kriterijum.

Adonis_Vernalis

#117
Farmacija se NE zavrsava na prepisivanje.

Do sada, barem, nije se tako zavrsavala. Pricu o farmatrendu necu ni da komentarisem. Svojevremeno smo mi, studenti farmacije, a buduci da smo delili zivotni prostor i sa stomatolozima i sa medicinarima u staroj zgradi, sprdnju pravili sa njihovim studijama. Ako ni zbog cega drugog, a ono zbog cinjenice da su moje farmaceutkinje vazda isle poluodrpane unaokolo, sa podocnjacima do kolena, u farkama i duksevima, bez manikira/pedikira/sminke, kratko podsecenih noktiju (zbog vecitog pranja epruveta i slicne staklene galanterije) i kose uvek uvezane u konjski rep (da dlake ne bi padale u analizu), a buduce lekarke i zubarke vazda tip-top sredjene, u skladu sa aktuelnim modnim trendovima, te korseti, te minici, te carapice i cipelice... a od sjaja noktica i usnica u podne nije se u njihovom pravcu moglo gledati, a da roznjaca oka u tom pravcu usmerenog - ne progori.

Za dorucak sam ih jeo, koje god akademske rasprave da se dohvatimo. O, Boze, kako su to slatke godine bile... Stomatolozi, doktori za jedan zubic, specijalisti za gornju ili donju vilicu, ali nikako za celu usnu duplju, ili jednjak, jer ih tamo ceka narajcani specijalista koji je tu svoju specijalizaciju stekao posle xy godina giljanja skamije na medicini? Oni ce da mi pricaju o tome sta je lako, a sta tesko? Kako vas, bre, nije sramota da pricu o farmatrendu kamenjem i ciglama ne smlavite? Hocete li vi, farmaceuti moji, specijalistima za Calendula officinalis biti? Ili velemajstori za kantarionovo ulje, sto vec svaka polupismena baba zna? Muku mu ljutu, rece Blek Stena i pesnicom sa litice odvali tovar kamenja.

Hocete da cujete recepat kako se farmacija zavrsava? Hocete li da vam to isprica neko ko je sve segmente farmacije zavrsio? E, pa, Farmacija se zavrsava savrsenom organizacijom vremena i posla. Farmacija se zavrsava permanentnim radom i neprestanim zalaganjem. Farmacija se zavrsava neprekidnom razmenom ideja. U moje vreme Foruma nije bilo, ali nas to nije sprecavalo da se medjusobno proresetamo svakodnevno, pre nego sto bacimo preferans ili neku drugu hazardnu/drustvenu igru, ili se ko zveri naroljamo u kafani "Mala astronomija", "Orac" ili "Sloboda" na Slaviji, kojih odavno vise nema. Nije bilo foruma, ni interneta, ali je bilo slobodne razmene ideja. Uz pljeskavicu sa przenim kackavaljem i krastavcima, i litar tocene koka-kole u dve case, za novcane bonove, u klubu "Cor", doktora Subotica br. 6. Podrum. Farmaciju mozete zavrsiti na dva nacina: da se zamonasite u Kumodrazu, ne videvsi bela dana, ne posetivsi nijednu predstavu, bioskopsku, pozorisnu, bilo kakvu, da kazete jednog dana svojoj deci: bio/la sam u Beogradu, ali gde je Beograd, ni to ne znam, ili, da se na svaki andrak metnete, da spoznate lokaciju svake rupe u Beogradu, ali da lepote farmaceutske nauke spoznajete polupijani/polumrtvosani, omamljeni lepotama svetala velegrada, ispite polazuci polumrtvi. Nema treceg puta.

O, da, bilo je i muskih i zenskih likova koji su svojom harizmom, pojavom, sarmom i zvakom plenili. Bivalo je beogradskih i "beogradskih" mangupa i lafica koji su/koje su znali/znale na cem nebo stoji. Ali, oni su bili izuzetak, a ne pravilo. Vecina nas, smrtnika, morali su da slome gadljivost pokojnog Bresjanca (neorganska hemija), ili nepredvidljivost Dusicke (analiticka hemija), ili Bininu plahovitost (farmaceutska hemija), ili Gorunoviceva svitanja/sumrake (farmakognozija). Ko bi uspeo da iz cipela izuje profesorke fiziologije, taj bi bio car nad carevima. A ko bi neuhvatljivog Krstica (farmakologija) uhvatio, taj bi se rasnim alhemicarem mogao prozvati... No, ti likovi odavno vise nemaju privilegiju da pogrese. Nikoga oni nece otrovati, nikoga nece ubiti, ni sjebati. Oni imaju politicke funkcije, direktoruju i boli ih uvo za ceo svet. Kamioni, avioni, sleperi i kontejneri. Racunovodstvo, prihodi, rashodi, sponzorstva i promocije. To je svet u kojem se oni krecu. Nemaju pojma da li se kamilica pije, ili jede, ili za uvo da mirise stavlja.

Nema nikakvih problema da napravimo Ausvic od fakulteta. Vec imamo vucjake, samo jos na ljudsko meso da ih navadimo. Svoje studente umem da motivisem i batinom, i ne-batinom. Za sta god se opredelite, ja vec imam sredstvo motivacije. Opredelite se. Batina? Razgovor koliko-toliko ravnopravnih, a mislecih individua? Nemate pojma koliko gadan umem da budem. Nemate pojma koliko predusretljiv mogu da budem. Na vama je odluka. Ja samo reagujem.

Znam samo jedno. Prisustvovao sam ispitu iz farmakognozije na UIC (za neupucene: University of Illinois at Chicago). Jedno od najjacih uporista farmakognozije u SAD. Bese mocna tada kada sam tamo bio: Norman Farnsworth, Jeffrey Cordell, Doel Soejarto, John Pezzuto, Gail Mahady, John Fitzloff, Richard van Breemen... ako sam koga izostavio, neka mi oprosti. Najbolja farmakognozija u svetu je tada na UIC bila. To su bili ljudi kadri menjati trendove. Menjati preovladjujuca misljenja. Menjati naucna stremljenja. Na kraju, ukucajte ta imena u Google i videcete sta ce vam sve izaci. Uplasicete se kad budete videli sta vam bude izaslo.

Polaze farmakognoziju sarenolika skupina: ima tu i crnaca, i belaca, i zutaca, i crvenokozaca, i Eskima, i Kineza, i Japanaca, i Francuza, i Engleza, i Azerbejdzanaca, i Srba, i Rusa, i Indijaca, i hendikepiranih, i zdravih, sa obe noge, bez jedne noge, muskih i zenskih, prsatih i ravnih, nogatih i kratkonogih, sa stiklama ili bez njih, coravih i sa dobrim vidom... I svi zure u svoje testove. Jedna sala, mnostvo ljudi, isto toliko stolica stolica, jednako stolova i testova... i nijedan asistent! Pedeset ljudi sedi u sali, a nijednog asistenta nema! Nema ni kamera, ni policije. Zasto? Zato sto nije uopste potrebno da neko dezura i cuva gomilu da ne padne u napast kolektivne razmene ideja. Cheating on exam je jedan od najtezih, ako ne i najtezi prekrsaj, koji se krivicno goni. Bane li Cordell u salu i uoci li i jedan pogresno usmeren pogled, ne daj boze ruku ili puskicu u toj ruci, pozelecete da bi vam se ta ruka osusila, ili to oko ispalo. Uperi li Cordell prstom u vas, izbaci li vas sa ispita zbog "cheating on exam", gotovi ste. Idete na pravi-pravcati sud i gubite slucaj. Ne moze vas ni suludo sposobni, mladjahni a karijere zeljan advokat spasti, kad je Cordell u vas prstom upro. Optuze vas i osude za "cheating on exam", bicete zigosani kao da ste opljackali banku i ucmekali  pritom previse revnosnog cuvara. Po federalnom zakonu. Bicete izbaceni sa univerziteta, sa svih univerziteta, a imacete dosije u policiji, a dosije vas prati di god krenete. Svoje studije, eventualno, mozete nastaviti u Srbiji, pa onda nostrifikovati diplomu, ali je bolje ozeniti se Srpkinjom/udati se za Srbina i ovde nesto petljati i za sitne novce raditi. Preterujem, naravno, ali i ne preterujem. Uglavnom, nikome od zivopisne skupine sa pocetka ovog pasusa nije ni na kraj pameti padalo da pogledom svrlja u tudji test. Sve da je i identicnim bio. Hocete tako? Vasa sapatnica iz klupe moze vas prijaviti i reci da ste je ometali u radu. Cheating on exam!!! Gotovi ste. Sigurno cete moci u Gradskoj cistoci se zaposliti i fluorescentnu uniformu nositi. Poznajete biljke, a to je preporuka par ekselans.

Ili, hocete kineski model? Kad profa udje u amfiteatar, morate skociti iz svoje skamije kao da vas Djavo uvis goni i stojeci pozdraviti njegov ulazak? Profu ne smete u oci pogledati? Sake cete u rukave (leva u desni rukav, desna u levi rukav) nabijati i oci u patos upirati? Profa prodje hodnikom, a vi svoja dupenca uza zid nabijate i klanjate se? Hocete li to? Meni bi bas prijalo: kad udjem u amfiteatar, umesto amorfnog i nezainteresovanog zamora koji traje sve vreme, cuje se kristalno i zainteresovano TRAS (kada guzice odlepite od sedista, a ona odskoce i zalepe se za naslon), a onda se vise ni muva ne cuje, jer i muva slusa sta profa prica... Meni bi bas prijalo, mojoj ljudskoj sujeti, da neki tamo student ne sme ni da mi se obrati, umesto sto se samnom svakodnevno svadja cupajuci iz korena neku smrdljivu sesticu, a ne samo da nije zasluzio sesticu, nego je zasluzio i teske batine jer sramotno nista ne zna, sta god da ga pitam, a odavno sam odustao od "teskih" pitanja... i pitam samo osnovna. Kako se biljka zove, di raste, sta se od nje koristi i sta to cudo sadrzi, pa cemu to sve sluzi... A ako zadrem, ne-daj-boze u hemiju (a, indikativno je da oni koji kod mene izlaze, pojma o hemiji nemaju), ili sacuvaj-boze u farmakologiju, ili, da-se-prekrstimo-obema-rukama-a-narocito-levom, da vas pitam nesto sa prakticnog ispita iz farmakognozije, pa bicu od djavola crnji i od njega bar tri puta gori...

Dakle, da skratim: farmacija se NE zavrsava na prepisivanje. Ili cu svoju osnovnu, magistarsku i doktorsku diplomu posoliti, pobiberiti, uljem i sircetom zaliti i - pojesti. Tri diplome - bogata gozba. Nadasve, hranljiva, a bogata vlaknima. Iz diploma.


Vestac, ako pamtis Zivku Dusic, ti si u najmanju ruku moj vrsnjak. Mogao bih te ponesto pitati. OK? PM? Ko si?

vestac

#118
Quote from: Adonis_Vernalis on 08-07-2008, 15:05:32
Vestac, ako pamtis Zivku Dusic, ti si u najmanju ruku moj vrsnjak. Mogao bih te ponesto pitati. OK? PM? Ko si?

Niko znacajan, bar za farmaciju. A pamtim ne samo Dusicku, vec i sve koje si nabrojao ukljucujuci i zadnje radove Vlade Arsenijevica.
U svakom slucaju, dopao mi se tvoj post, medjutim smatram da nema svrhu jer ono sto generacijama kojima ti predajes (video sam na forumu da si prof. gnozije) nedostaje ono najvaznije a to je postovanje tudjeg iskustva i pozicije koju ima osim ako nije pozicija koja njih direktno moze na neki nacin ugroziti.
Post kao ti sam mogao napisati i ja ali to ne bi imalo nikakvog efekta na njih jer je ovo generacija (koliko vidim samo prva godina, za starije ne verujem) koja je ogrezla u neradu i idenju linijom manjeg otpora.
Za razliku od njih, ja bih sutra bez opravdao bilo koga ko bi kao u SAD kolegu prijavio za ometanje ali to valjda ide sa godinama. U njihovim godinama verovatno ne bih. U svakom slucaju ono sto je razlika izmedju nase generacije i njihove je u tome je ta sto bih ja sutra ako bih (hipoteticki) uzeo na nasem faxu specijalizaciju iz lekovitog bilja bio u stanju da tebi iako smo vrsnjaci a ako to pravila zahtevaju stanem u stav mirno, bez sujete (za koju me sujetni klinci prozivaju) jer covek mora postovati kucu i njena u kojoj radi ili se skoluje.
Iz tog razloga licno smatram da su i americki i kineski model mnogo bolji, jer u krajnjem slucaju na taj nacin fakulteti proizvode mnogo vise ljudi koji su dobri kao ljudi sto je usvakom segmentu posla nekada bitnije od same struke.
Nista sto sam rekao u onih par postova nije receno na pamet. Eto sticajem okolnosti sam u kontaktu sa dosta ljudi iz generacije i pravilo je da bivsi provlakaci su i dalje provlakaci na poslu a kukaju na njih oni koji su kao ova grupica ovde zatvarali oci pred besomucnim muvanjem istih.I ti isti su najgori, najtezi, i najnekooperativniji saradnici u poslu.provereno.
Ne kazem da sam bio imun na prepisivanje ali to je studentski i normalno i zaista u vreme kada sam ja studirao to je bilo sporadicno i relativno retko a besomucnih muvara je bilo nekoliko i o njima rekoh sta sam imao.
Sa tobom mogu da se slozim u vezi stava da se farmacije NE zavrsava na prepisivanje ali sam slobodan da kazem da se bar za sada prva godina bolonje zavrsava. Posle onako masovne pljuvacine u koju sam slucajno upao, raspitao sam se na raznim mestima o sadasnjem studiranju farmacije.Situacija ma koliko ces mi ti mozda zameriti i jeste takva, kazem, odnosi se na prvu godinu.Prema recima doticnih izvora, prolazna ocena se moze dobiti ili ucenjem napamet nekoliko testova ili chatt examom kao sto kazes ti.
A stvar je licnog izbora, na primer tvog, da li ces svoj ispit uobliciti kao 2 testa koja ces vrteti iz roka u rok ili na neki drugi nacin. smatram da svako ima autonomiju u svom poslu i da sutra niko nema pravo da se ljuti sto su neke stvari izasle na videlo i to javno, na internetu.
Uostalom dok su studenti zadovoljni, svi su zadovoljni. 

Jedna stvar koja mi se ne dopada u tvom izlaganu je ona o tome da kao napravimo Ausvic od fakulteta. Ne smemo vise biti ljudi ekstrema, ako ne moze ovako onda cemo u totalnu kontru. Neki balans se mora naci i ja licno smatram da bez obzira na bolonju akademski ispit mora biti akademski i mora ici svojim tokom, vezbe, kolokvijumi i najvaznije-FINALE PRED AUTORITETOM. Student mora pokazati znanje u USMENOM dijalogu sa profesorom inace je postojanje profesora, po meni na odredjeni nacin obesmisleno.
Ne bavim se pedagogijom tako da ovo sto kazem ne mora biti bas tako ali iz licnog iskustva znam da sam u sustini na usmenim ispitima najvise naucio i reci nekoh profesora sa ispita pamtim i dan danas.
Pozdrav.

zerocool

Ovaj deo sa usmenim izlaganje pred profesorom skroz podrzavam, jer tu se pravi neka granica sta mora da se zna, a sta ne mora. Meni je uvek veci blam da ne znam nesto sto sam vec polozila nego taj ispit koji polazem, pa zato se uvek cimam da neke osnovne stvari drzim u glavi, a pogotovu kako vreme odmice i dolazim na ozbiljnije ispite, sa vise godina i vise ponosa. Tako da se tu stvarno placa na cupriji, a i stice se iskustvo, nekad jako lose, ali i iz tog loseg se izvuce nesto