Rock is dead

Started by Darker, 24-08-2006, 20:08:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Darker

Elem, verujem da nas ima dosta... pa raspalite...

willie the scot

ziv je draza,umro nije...

Maslacak

Raspal raspal raspal... :>

Naravno da nije mrtav...malo je uslogiran od previse pivce...   :PI

Pa kakva je ovo tema, nije valjda da ima neko ovde ko misli da je rok mrtav?  :roll:
Sta je tacno tema uopste?? :happy:

vladimir

Punk is not dead, a kamoli rok!!! :K :K :K

Coolgemini

QuotePa kakva je ovo tema, nije valjda da ima neko ovde ko misli da je rok mrtav? 
Sta je tacno tema uopste??
Pa tema je da se zapravo javi neko ko misli da je mrtav....pa da ga raspalimo... :>
Rock is not dead.....ko je uopste to spomenuo?? :K

nasty girl

ja mislim da se takav neko nece javiti.... :] :] :] :] :]

AquArius

To Darker ceka neko celjade da mu zaluta pa da ga onda  :box  :][  :F ... ubedi da silno gresi sinak  :>

Darker

Ne, iskreno, ja kao okoreli rocker sve vi¹e razmi¹ljam o tome... Okoreli, ogoljeni, sirovi rock sviraju jo¹ samo dinosaurus bendovi. Kad se kod nas pojavio i bum-nuo neki rok bend? A da nije Alogia, od koje mi se povraæa?Imamo gomiletinu anonimnih demo-metal-punk bendova za koje niko nikad nije èuo, a sa druge strane - neku alternativu od koje mi se takoðe bljuzga, od KKN, DWD... Kad æe neki novi Van Gogh ili Brejkersi ili Riblja Èorba ili Smak ili Goblini?

AquArius

Hm, sta reci kad pogledas one Grand zvezdice, bude ti jasno koliko publike ima za sta.

Ima i za rock, o da...
Al' to mu dodju vise entuzijasti.

avgogh

sto bi Marcelo, reper, rekao: "ako je rock 'n' roll mrtav, pricamo o samoubistvu!" Ziv je on jos uvek, samo kod nas stadione pune Grandovci, ali ima rockera, samo su malo utihnuli... Ko je za to kriv? Oni sami!

Coolgemini

U pravu ste sve sto pricate....Malo se ceni kvalitet kod nas i prava muzicka kultura...Ali zato je tu ''Grand'' koji to vesto koristi i kompenzuje :!
izvinite za  :OFF

Maslacak

Nije problem publika za rok, manje vise, problem je sto zaista kod nas vise nema dobrih novih rok bendova. Nema mastovitosti, originalnosti... Sve neki klinci, drndaju gitare, sviraju neke tribute, pa onda kao ubace neku svoju pesmu, koja je maltene identicna onome na koga se ugledaju... katastrofa.

Jedino novo sto ja slusam od "obliznjeg" roka je Siddartha.
Ali sve dok ima starih rokera, na starim dobrim mp3evima, cdovima (a cak i poneki koncert), i stare dobre publike...nije mrtav!!! :>


avgogh

Darker, ne svidjaju ti se KKN i DWD? Meni su OK! Mislim da je kod nas problem sto se dosta pljuje po domacim rock bendovima, koji opet u nekim krugovima vaze za dobre. Nijedan bend kod nas nema potpunu podrsku publike. Doduse nema nijedan u svetu 100% pozitivnu kritiku, ali mogli bi malo manje da pljujemo po ovom rocku koji ostao, da bi imao hrabrosti i snage da se dalje razvija... OK ako kazes da ti se nesto ne svidja, i ne moras ni da slusas, ali meni je muka kad pocnu napadati Van Gogh (npr  :K ) kako su plagijatori, kako je Djule prepotentan, nabedjen, kako nemaju pojma ovo ono :) , 'vaki su 'naki su...  >:D Jedino sto mi se ne svidja, neko je vec pomenuo, cini mi se, kad se pojave mladi bendovi, pa pocnu pisati i pevati pesme na nakaradnom engleskom... mislim da im je to promasaj...

willie the scot

billy corrigan-smashing pumpkins...homer simpson-watching children...treba nam dobar festival,nesto kao ozzfest za metal bendove.

Maslacak

Ni ja nesto nisam odusevljena KKNom DWDom...neki experimentali koji nemaju veze mnogo sa rokom, prosto mi ne leze... Mada na uvrnutost i svojevrsnu originalnost dobijaju plus :wink: Alogia je dobra...ustvari, izdvaja se. Ne slusam ih nesto posebno, ali mislim da su dosta kvalitetan bend (jedini koji trenutno necemu valja)...prosto zvuce dobro, pogotovo uzivo.

Van Gogh je valjao, sad ne valja...za mene prosta cinjenica, i izvinjavam se okorelim fanovima. Djule jeste prepotentan :>, ali to je za muziku poprilicno nebitno... uostalom, pravi rokeri su uvek mislili da su na vrhu sveta :happy:

Domaci bendovi nemaju podrsku publike, prosto zato sto ne valjaju dovoljno, kako moze biti obrnuto? Rok nije vrsta muzike koja treba da se "uplasi" kritike, uvek je i bio ono sto je prkosilo svemu i svacemu. Onaj ko ima ideju, ima sta da kaze, inat i dusu pravog rokera (a meni je zaista tesko da poverujem da takvih nema, mada definitivno tako izgleda..), tome nece smetati takva kritika, moze samo da mu da snagu. Ako zbog toga izgubi "snagu i hrabrost da se razvija" onda to vise nije nikakav rok...
Postoji jako puno prosecnih bendova, koje onda moze da gotivi jedan mali krug ljudi, ali sve dok "zaraza" ne zahvati vecu gomilu, to nije nista, niko se ne izdvaja... Mene ti bendovi i ne zanimaju, jer je prosek nesto sto u muzici ne volem...

prava tragedija, da je Sekspir ziv, o ovome bi pisao :>