STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Pa verovatno da treba posto ti je to neka vrsta dokaza da nisi civilno sluzio vojsku dok si obavljao i staz.

Vogrin

Treba, pise ti na sajtu ministarstva zdravlja,sva potrebna dokumentacija,placanje i to sto te zanima
http://www.zdravlje.gov.rs/showpage.php?id=180

chernosamba

Znam to, nego cisto da proverim da se nije nesto skoro promenilo. Ne vidim vise svrhu tog papira, sad kad nema vise sluzenja, zar ne? Hvala u svakom slucaju.

medic

Ljudi, jel moze neko da napise kako se izradjuju vagitorije sa kantarionovim uljem! Nemam FM pa ne mogu da vidim! :wall: 

I jel zna neko nesto vezano za one vagitorije sa gelatinom albom ? Koji je to Rp, sta treba znati? :-)

pozz

karolina

Da li neko zna na sta treba da se obrati paznja vezano za "farmakopejska" pitanja i da li postoji neka skripta? Koja ispitivanja i testove treba znati osim onih koja su data u praktikumima iz tehnologije?

maja83

Quote from: karolina on 28-03-2011, 16:25:48
Da li neko zna na sta treba da se obrati paznja vezano za "farmakopejska" pitanja i da li postoji neka skripta? Koja ispitivanja i testove treba znati osim onih koja su data u praktikumima iz tehnologije?
Otkucaj "testovi dr¾avni" u "pretra¾i temu" i videæe¹ link na rapidsher-u za celu skriptu sa ispitivanjima.

karolina

Majo, puno ti hvala sto si me prosvetlila!
Pozdrav!   :love:

Viviana

#412
Kolege drage,SRECNO SUTRA na polaganju  :~ Da li neko zna kad je ispit u aprilskom roku?

Ako neko mozda zeli da proda knjigu,Osnovna znanja, 2010 izdanje nek mi posalje poruku :wink:

maja83

Evo da kazem i ja svoje utiske. Uopste nije tako strasno, trebate da zanate najosnovnije stvari, da ne cutite kada dobijete pitanja, npr. za farmu kazete mehanizam dejstva (u jednoj prostoj recenici), nezeljena dejstva i predstavnike, samo najosnovnije. Ispit traje dugo, ali 95% vremena provedete u hodniku caskajuci sa kolegama. Ako neki predmet ne znate bas najbolje a osta dva znate, opet prolazite. Mislim da su i u ovom roku svi polozili. Moja pita su bila:
Ustav:
Apoteka
Pravo pacijenta na nadoknadu zarade u toku privremene sprecenosti za rad
FT:
borax, gicerol - kapi za usi
ispitivanje sterilnosti zavojnog materijana
Farma:
opioidni analgetici
lekovi u preparatima za kozu

Srecno svima!!! :)

notorious

Pozdrav svima!!!

Buduci da mi je pomoc svih vas koji ste stavljali postove bila od velikog znacaja, evo i mojih utisaka.
Bilo je lako, a trebalo je da bude teza komisija. Ja sam sva pitanja pricala, tako da nisam imala podpitanja, pa vam ne mogu mnogo pomoci. Ali mogu da vam kazem svoja pitanja:
-licenciranje, izabrani lekar

-antiepileptici i antikonvulzivi, antidepresivi

-sterilizacija posudja, pribora i zavojnog materijala i recept
Rp/ Cetyl palmitas
    Acidum stearicum
    Paraffinum liquidium
    Oleum ricini
    Propylenglycol
    Trometamol
    Aqua purificata
M.f, emulzija za kozu
znaci to je modifikacija stearinskog krema

Iz farmakologije i tehnologije se izvlaci kombinacija, a pitanja iz ustava su "iz glave"

Interesantni su bili recepti npr. oculoguttae targezina, rhinoguttae benzalconium chlorid i glicerol, oculoguttae sa karbaholom. Posle sam otisla na pravni deo, pa nisam cula pstale recepte.

Kolege, uopste nije strasno!!! Sve prodje super!!!

dydy

Zna li neko kad bi u aprili mogao da bude ispit??? Idu praznici a svaki dan dosta znaci :)

Bred

Najnovije info iz Apotekarske prakse

QuoteNa zahtev Ministarstva zdravlja u toku je priprema pitanja za polaganje strucnog ispita u pismenoj formi. Ukljuceno 270 specijalista registrovanih u bazi podataka Komore.

dydy

Da li to znaci da ce u aprilskom roku polaganje biti pismeno?  :shock2:

Bred

NE!!!!!!
To nigde ne pise.

milicazm

Quote from: Viviana on 30-03-2011, 21:43:17
Kolege drage,SRECNO SUTRA na polaganju  :~ Da li neko zna kad je ispit u aprilskom roku?

Ako neko mozda zeli da proda knjigu,Osnovna znanja, 2010 izdanje nek mi posalje poruku :wink:

Trebalo bi da je 28. aprila!