STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Keleraba

Meni je sada javljeno da je ispit u aprilu 26-tog u 16:30 u Ministarstvu zdravlja....pa ako neko moze da potvrdi:)

Milena Andjelkovic

Da, i mene su sada zvali, 26.aprila u 16 i 30h . Da li imate još neka pitanja za biohemičare?

gaga2

Hoce li istog dana biti za sve? Meni jos nista nisu javili.

Keleraba

Pa koliko znam trebalo bi da bude...Ne znam kako ide za m.biohemicare a za farmaceute je valjda bilo isti dan...Mozda je najbolje da pozoves da pitas Nataliju Popov...ja imam sacuvan u mobilnom br. telefona sa koga su me zvali pa mogu da ti posaljem pa zovi i proveri...

Keleraba

E i ako zoves i proveris napisi ovde sta su ti rekli :)

gaga2

Danas su me pozvali, i da, ispit je definitivno isti dan za sve- 26. u 16:30.

Izgubila sam se u moru recepata, ako neko ima neki savet kako da ih ponovim, koliko detaljno se mora znati...neka POMAZE! a005

malenap

Moram da napisem gospodinu Shell-u, tj da odgovorim : :*:...Znam ljude koji su studirali i po 10 i 15 godina, pa ??? Sta znaci, mi koji smo zavrsili ranije, manje znamo i jedva smo zavrsili :djavo?  Jedva cekam da polozim pa da te "pljunem" ovde sto panicis kolege...mene si ufrkisao dok nisam zbrojala dva i dva, i tek sutra krecem da listam i nije bauk, nije naivan ispit ali nije bauk kao sto si ti napisao...i ne sprema se mesecima, uostalom svako uci za sebe i zna koliko mu za sta treba vremena i kojim znanjem raspolaze...mozes da ucis i godinu dana farmakologiju pa da i dalje zamuckujes kad izgovaras imena lekova...uhhhhhh izvinite besna sam na njega i slobodno editujte moj post ako treba ali mislim da nismo ovde da sse podsmevamo jedni drugima vec da delimo iskustva i informacije....


Kolegenice, ne treba da znas detljno Rp, sasvim je dovoljno da znas sta u sta i kad...osim ako te doticni sad ne "opravi" da trebas komisiji i da napravis isti

Bred

Ja nisam primetio da je kolega napisao ista toliko uvredljivo.

Sve je relativno, nekom je fax jako jako tezak, a neko kaze da mu je cak bilo i lako.

Tako je i sa svakim ispitom.

Bolje je napisati da je teze pa se bolje spremiti nego napisati da je ultra lako pa da popadate. :wink:

gaga2

Hvala koleginice na savetu... i sretno sa spremanjem ispita. :)

P.S. Ako ti nesto znaci, ja sam spremala farmakologiju oko 20 dana, ustav 8 dana i evo tehnologiju 10-ak dana. Tako da za mesec dana intenzivnog rada, stize se.  Predji sve, al ne detaljisi puno jer nema se vremena tamo za rasplinjavanje. Puno njih nauci neke detalje a osnovne stvari zaboravi i eto ga problema... Zato mirno , hladne glave i vera u sebe !


shell

Koleginice malenap, vidi se da ste tek opipali literaturu koju mislite da nabubate, prvo skocite pa recite HOP!

dzumambica

1. zastitnik gradjana, vlada, pripravnici, ( drugima su bili sudovi,radno vreme)
2. lokalni antiseptici, antacidi* nekima je bila hiv terapija i citostatici, aspirin, H2 blok
3. vag. sa kantarionom, ispitivanje raspadljivosti tabl i kapsula (samo osnovno!, dezinfikovati radnu povrsinu i ruke pre izrade, primena vag, cuvaju se u friz- ta podpitanja je postavljala za svake vag), drugima je bila voda za inj i aqua pur( ispitivanja osnovno i kako se dobija, ispitivanja tableta i kapsula)

a sada... utisak sa ispita... :kul: nije vam potrebno godinu dana da ga spremite. Treba vam samo MOZAK i 20-30 dana, efektivnog rada do 6 h dnevno. :puca2: Za ustav treba malo da se slegne pa to citajte ranije pomalo ali...samo bez nervoze i samouvereno..i ponesite cokoladu :D Ja sam htela prase, ali ne bi proslo detektor u holu :D :fancy:
Posebno zelim da pozdravim koleginicu koja je skrenula paznju kolegi koji bezveze plasi narod :D



Keleraba

Evo i ja da se javim   :~ :~ :~
Moja pitanja su bila:
Narodna skupstina i Radno vreme( samo najosnovnije tu cak nisam provela ni 5 min. na odgovaranju, nikakva podpitanja mi zena nije postavljala, vrlo prijatno iskustvo) koliko sam mogla da primetim dosta je bilo pitanja iz prvog dela...(zastitnik prava gradjana, privremeni i povremeni poslovi,odmor,vlada.. bilo je i nacela zdr.zastite)
Ispitivanje depresornih supstanci (opet samo najosnovnije  rekla sam da se test izvodi na macki i sta je svrha ispitivanja...nisam puno detaljisala), takodje je bilo i ispitivanje neskodljivosti...
Hidrofobna mast sa ribljim uljem( tu sam pricala izradu, pitala me je vezano za cuvanje(na kojoj temp.) i sta bih savetovala pacijentu kako da primenjuje); Ispitivanje iz tehnologije je i najduze trajalo sto nas je sve malo plasilo ali se na kraju ispostavilo da je jedini razlog tome sto zena daje dosta vremena da se razmisli pre samog odgovora :ok:  Bilo je tu pitanja vezano za Vodu i ispitivanja vode, raspadljivosti tableta.. ali opet kolege su pricale samo najosnovnije stvari i to je bilo sasvim dovoljno...
Aspirin i Antihistaminici (vrlo prijatna zena samo najosnovnije, pitala me je koja su jos nezeljena dejstva antihistaminika pored sedacije)
Sve u svemu ispit ko ispit nije bauk, svi clanovi komisije su bili izuzetno prijatni,traze samo najosnovnije i to treba imati na umu kada se uci...sto se tice duzine spremanja ispita  mislim da svako moze da proceni koliko mu treba (ipak polagali smo 30 i kusur ispita do sada) :wink:
Da ne zaboravim da napomenem da su bile dve komisije (sto je pozitivno posebno kad ima 50-60 ljudi koji treba da polazu)  :ok:
Svima koji polazu u maju a i nadalje zelim srecu  i samo hrabro :wink: pa da svi :ziveli

blabla

Promena ustava, grad i ugovor o radu
Simpatikolitici i vitamin b12
Kapi za oci sa nistatinom i voda za injekcije

Slazem se sa svim sto su koleginice iznad rekle. Ja sam se plasila ustava, ali zena je bila divna.
Sve u svemu gomila stresa, a na kraju prodje manje vise lagano.
Pozdrav drustvu iz hodnika, a onima koji spremaju za sledeci rok srecno!!!

milan.dimi

ja bih preporucio da udjete i zavrsite sto pre a posle se uziva u carima sedenja na etisonu, nezaboravno iskustvo, mozete da provezbate i malo jogu  :kul:

Quote from: dzumambica on 26-04-2012, 19:12:57
1. zastitnik gradjana, vlada, pripravnici, ( drugima su bili sudovi,radno vreme)
2. lokalni antiseptici, antacidi* nekima je bila hiv terapija i citostatici, aspirin, H2 blok
3. vag. sa kantarionom, ispitivanje raspadljivosti tabl i kapsula (samo osnovno!, dezinfikovati radnu povrsinu i ruke pre izrade, primena vag, cuvaju se u friz- ta podpitanja je postavljala za svake vag), drugima je bila voda za inj i aqua pur( ispitivanja osnovno i kako se dobija, ispitivanja tableta i kapsula)

a sada... utisak sa ispita... :kul: nije vam potrebno godinu dana da ga spremite. Treba vam samo MOZAK i 20-30 dana, efektivnog rada do 6 h dnevno. :puca2: Za ustav treba malo da se slegne pa to citajte ranije pomalo ali...samo bez nervoze i samouvereno..i ponesite cokoladu :D Ja sam htela prase, ali ne bi proslo detektor u holu :D :fancy:
Posebno zelim da pozdravim koleginicu koja je skrenula paznju kolegi koji bezveze plasi narod :D



dodao bih na koleginicina pitanja pitanje Nacela zdravstvene zastite.
Zena iz ustava extra, ja sam cak i dobio mogucnost da ne odgovaram na pitanje Sudovi nego me pitala Odmore.
Farmakologija na pocetku bas lagana pitanja posle je neko valjda imao i citostatike. Ja sam prvi odgovarao i imao sam H2 blokatore i Aspirin
Tehnologija je malo usporena ali nista strasno, popricajte lepo i mucnite malo glavom, samo opusteno  :)
I da dodam, voda za injekcije inbulck pakuje se u staklenu i kvarcnu ambalazu.

gaga2

 Kao prvo da pozdravim sve kolege koji su polagali u ovom roku i da im cestitam na polozenom ispitu.:) Moja pitanja su iz farmakologije : Organski nitrati i vit.B6, tehnologija : Kapi za oci sa targezinom i raspadljivost tableta i kapsula, ustav : vlada, plan mreze, podela zdravstvenih ustanova i godisnji odmor... Inace postavljaju dva pitanja al eto ja sam se malo zbunila na pitanju vlada pa me malo isetala. Da ne ponavljam, ispitivaci su ok, kratko traje itd... Veliki pozdrav svima i puno srece! :)