POTREBNA POMOC

Started by cuca, 04-08-2009, 17:36:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cuca

Moze li neko da mi kaze razmere glicerina i borne kiseline za borvazelin kremu za ruke i kako da je napravim? :Bog

cuca

Pa je li moguce daovonikone zna? :pljes:

Bred

Hm, ja nemam nista od literature kod sebe a ne bih napamet ....
Ostali su ocigledno nezainteresovani da pomognu i to je to ...  :wink:

cuca

Farmaceuti bravo! Sta li cete vi da smuckate narodu?!

Adonis_Vernalis

Strpljenja, Cuco. Godi¹nji su odmori, studentske su ferije... Niko ko ba¹ ne mora - i ne radi, tako da "otrovne" opaske tipa: bravo, farmaceuti, ¹ta li æete veæ smuækati narodu, ili tako ne¹to, ne stoje. Evo, koliko veæ sutra, ja æu svratiti do fakulteta da zalijem svoje cveæe. Onda æu pogledati po literaturi, koja mi se tamo nalazi. A kad saznam ¹ta te interesuje, onda æu ti i javiti. Polako, bre, sredina je avgusta...  :krsti:

Bred

Quote from: cuca on 11-08-2009, 11:14:14
Farmaceuti bravo! Sta li cete vi da smuckate narodu?!


I ti posle ovakvog komentara ocekujes pomoc??

:face:
:nonono:

bilja_tb

evo ja sam se vratila sa odmora pa da pomognem...
za 10g masti potrebno 0,3g borne kiseline i 9,7g belog vazelina
borna kiselina se dobro usitni u tarioniku, zatim se doda o,3g vazelina i mesa dok se masa sjedini a onda se dodaje ostatak vazelina u jednakim porcijama i mesa dok se nedobije mast homogenog izgleda.
jel sad sve uredu....... :molim:

Adonis_Vernalis

Eto, preduhitrila me koleginica. Hvala, Biljo! ©ta da radim, kad ne nosim u zadnjem d¾epu Formulae magistrales...

Bred

Pa cek, ona je trazila kremu a ne mast?

Prvo to.

A drugo, gde je tu glicerin u kombinaciji???

:K

bilja_tb

Quote from: Bred on 12-08-2009, 20:16:25
Pa cek, ona je trazila kremu a ne mast?

Prvo to.

A drugo, gde je tu glicerin u kombinaciji???


:K
Kao prvo ona moze da trazi sta hoce, kao drugo trazila je borvazelin  (i odnos borne kiseline i glicerina)  :`? , a kao trece tvoj komentar mi se uopste nesvidja,a kao cetvrto "dragi kolega" (ovo shvati cinicno posto ja tako dozivljavam tvoj post)jedina merodavna rec u njenom postu za mene buduceg farmaceuta je borvazelin ili ti sinonimi Ung.boricum, vaselinum boricum
Mogla je da napise koliko je potrebno svinjske masti,borne kiseline,secera i vode za izradu borvazelin masti, zar ne....

Bred

A ti draga koleginice (ovo shvati cinicno posto ja tako dozivljavam tvoj post) da li si sigurna da je ona na TO mislila?

Nisi.

Tako da-malo manje arogancije i drskosti nije na odmet.

:wink:

bilja_tb

#11
Uopste nisam drska  i uopste nije bitno sta je ona mislila ona moze da misli sta hoce a tvoje je da das odgovor kao sto sam i ja odgovorila na njeno pitanje u vezi izrade borvazelina, da li me razumes sta hocu da kazem

Quote from: Bred on 12-08-2009, 23:43:22
A ti draga koleginice (ovo shvati cinicno posto ja tako dozivljavam tvoj post) da li si sigurna da je ona na TO mislila?
Ja nisam baba Vanga da citam tudje misli i uposte nisam sigurna  "da je ona na TO mislila" ali sam sigurna u ono sto sam napisala i stojim iza toga.

Bred

Apsolutno.

Nije poenta da budes baba Vanga nego da saslusas svakog pa i pacijenta u apoteci i da budes sirokih vidika i sve uzmes u obzir jer mnogi od njih se frljaju sa terminima bez obzira da li su mladji ili stariji ...

Dakle, ja sa zavrsenim fakultetom i nekim iskustvom u praksi ne mogu da tvrdim da ne postoji preparat koji sadrzi bornu, vazelin i glicerol (i mozda jos nesto) a koji je vise krem nego mast posto u tim istim magistralnim formulama postoji brdo preparata i modifikacija istih za koje mi nikad nismo culi ...

Kapis poentu?  :wink:

:wink:

cuca

Sta vam bi, farmaceuti?!Prvo nagrdiste mene, a onda medjusobno pobacaste drvlje i kamenje. Rezultatat - ja opet ne znam kako se pravi krema sa glicerinom i bornom kiselinom, to sam mislila, ali sam pogresno napisala borvazelin. Medjutim, cak i kada bih napravila borvazelin kremu po receptu bilja_tb, sta da radim sa 10 gr kreme? S druge strane, ako povecam kolicine, za 50 gr.kreme recimo,moracu da upotrebim gram i po borne kiseline.Da to nije malo mnogo?
A sto se tice baba Vange, naravno da to ne mozes da budes, ali mozes da pitas - glicerin ili vazelin? Nije bitno sta je za tebe merodavno, nego sta je meni potrebno. Znaci, ako sam i pogresno pitala, a to je sasvim uocljivo, mogla si na to da mi ukazes. Ovako sam dobila nesto sto mi ne treba, a i toga 10 grama. Zamisli da si ti pitala nekoga za Farmaceutski fakultet i rekla, umesto u ulici vojvode Stepe, u ulici vojvode Putnika. Ukoliko bi pitani odlucio da je za njega merodavan naziv ulice, a ne objekat, iako zna da u vojvode Putnika nema fakulteta, ti bi stigla na Topcider, a ne na Vozdovac. A i on bi mogao da stoji iza onoga sto ti je rekao. Samo, koja korist od toga?!

Bred

Pa, i nas imam svakakvih ...
:K

I tacno sam znao da ne mislis na borvazelinsku MAST.

:nonono:

Dakle, ajmo sad opet, sta tebi USTVARI treba?

Nesto kao glicerinska krema za ruke sa dodatkom borne kiseline?