Sluzenje Vojnog Roka U Zemlji Srbiji

Started by Bred, 01-09-2006, 02:02:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pekmez

Najadnije je kad muskarci pocnu da se hvale. Na ovom forumu toga ima zacudujuce mnogo.

willie the scot

ne pekmezi chasti ti...zvucis ko riba...feministkinja...

Smrda

opa..prozivka.....pazite se inace ce J da pusti Frau na sve vas...pa onda pravac vojska svi...

vladimir

Quote from: pekmez on 08-10-2006, 17:37:33
Najadnije je kad muskarci pocnu da se hvale. Na ovom forumu toga ima zacudujuce mnogo.

Jo¹ je jadnije kad poènu da frki¹u bez razloga.Zato,  :1. :wink:


Quote from: smrda on 08-10-2006, 19:06:39
opa..prozivka.....pazite se inace ce J da pusti Frau na sve vas...pa onda pravac vojska svi...

Pu¹æaj!!! :V :V :V :V :V :V

Al-Jasmina


Bred

Srbin ide u vojnike do 2010.
Posle tog roka u vojsku æe se iæi samo dobrovoljno. Zainteresovanih ima
Obaveza slu¾enja vojnog roka u Srbiji trebalo bi da bude ukinuta 2010. godine. Poèev od sledeæe godine, broj regruta æe se postepeno smanjivati tako ¹to æe biti poo¹treni kriterijumi za utvrðivanje zdravstvene sposobnosti za slu¾enje vojske. Posle 2010. u vojsku æe iæi samo oni koji to budu hteli.

VOLJNO - Ipak, cela zamisao trenutno je u fazi "trebalo bi da...", buduæi da su svi vojni dokumenti jo¹ u formi predloga i nacrta.

Profesionalizacija vojske je strate¹ko opredeljenje dr¾ave koje je dobro do¹lo u situaciji kada je smanjeno interesovanje mladiæa za odslu¾enje vojnog roka. Meðutim, izazov æe biti tempo profesionalizacije. Problem je materijalni status pripadnika vojske. Postavlja se pitanje ko æe se odluèiti za poziv profesionalnog vojnika ako se zna da je plata vojnika po ugovoru trenutno oko 13.000 dinara, a posle najnovijeg poveæanja trebalo bi da bude oko 16.000.

- Dobili smo garancije da æe narednih godina za vojsku biti izdvajano 2,4 odsto bruto nacionalnog dohotka godi¹nje, ¹to æe, prema na¹im procenama, omoguæiti uspe¹nu profesionalizaciju do 2010. - ka¾u u Ministarstvu odbrane.

Profesionalni vojnici moraju da budu mladi i fizièki i psihièki manje ili vi¹e zdravi, u zavisnosti od toga za koju du¾nost konkuri¹u. Istovremeno, redefinisanje kriterijuma za utvrðivanje zdravstvene sposobnosti za odslu¾enje vojnog roka zahteva dono¹enje seta zakona, posle èega æe vojska biti popunjavana najkvalitetnijim regrutima. Ali, poziv za regrutaciju i dalje æe dobijati svi, dok se ne ukine vojna obaveza ili promeni njena definicija.

U Ministartsvu odbrane razmi¹ljaju da i posle 2010. omoguæe slu¾enje vojnog roka na bazi dobrovoljnosti. Zainteresovanih ima, a oèekuje se da æe ih biti i u buduænosti. Reè je o mladiæima koji u vojsci ¾ele dodatno da se osposobe. Istovremeno, postoji objektivna potreba vojske da pored aktivnog ima i rezervni sastav.

Projekcija brojnog stanja vojske

Godina Oficiri Podofociri Profesionalci Regruti Civili Ukupno

2006. 7.449 9.318 5.378 11.041 11.994 45.180

2007. 5.205 8.318 6.940 6.583 7.654 34.700

2010. 4.000 6.600 10.600 0 5.300 26.500

*Izvor: Nacrt strategijskog pregleda odbrane
D. Vukeliæ ||||

24sata

Adonis_Vernalis

Moj ce zivot sada bitno drugacije da izgleda...

Sta je sa nama, trecepozivcima? Kome bre treba artiljerija? Naucno je dokazano da je potrebno cirka 5 min da se detektuje i unisti baterija kojekakvih topova... Ja bih jos malo da zivim, mada znam da necu jos dugo, ali ipak...

Ne zaboravite da sam vas, male, lepo cuvao...

pekmez

#97
Quote from: vladimir on 08-10-2006, 23:47:18
Quote from: pekmez on 08-10-2006, 17:37:33
Najadnije je kad muskarci pocnu da se hvale. Na ovom forumu toga ima zacudujuce mnogo.

Jo¹ je jadnije kad poènu da frki¹u bez razloga.Zato, :1. :wink:


Zasto bez razloga, sto moram da slusam necije seksualne istorije, ne zanima me, izgleda da vam se desavaju retko i da su vam dragocene pa morate da delite sa svima, ko deca neka.

vladimir

Jesi li to sam smislio ili ti je neko pomogao? :roll:
Poenta ove teme je raspravljanje na temu opravdanosti slu¾enja vojnog roka kod nas.Ljudi iznose svoja mi¹ljenja i stavove, a ti ( i ne samo na ovoj temi ) iznosi¹ nebuloze i paranoju.Niko ovde nije kriv za tvoje frustracije i neuspehe, brige i strahove pa nema ba¹ nekog razloga da proziva¹ druge.
Prethodnu poruku namerno nisam izbrisao da bi ostali videli koliko si sme¹an, Pekmez.Èisto da se vidi koliko neke stvari u tvojim postovima nemaju granice.A svemir i jo¹ jedna stvar nemaju granice.Misli o tome... :lol: :lol: :lol:

Vampire 666

...krcag ide na vodu dok se ne razbije...ko treba da shvati shvatice...valjda...a ostali nek preskoce ovu poruku...

bla

Ja sam za to da se svi volimo!
Umesto metka, pokloni nekom cvet  :cvet !!