Terorizam, netolerancija, mr¾nja - posledica kapitalizma????

Started by Darker, 24-05-2006, 12:34:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Darker

Evo malo mesta za raspravu o tekovinama savremenog dru¹tva, a da ne vrtimo offtopic na drugim temama...

Bred

A vezano za ovu temu http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=130.0

Bred

Sta reci posle ovoga ?
U Iraku sve èe¹æe stradaju civili
Amerièki vojnici ubili trudnicu

Amerièki vojnici ubili su dve ¾ene, od kojih je jedna bila trudnica pred poroðajem. Nabriha Nisaif Jasim (35), majka dvoje dece, bila je u kolima sa sestrom i bratom i ¾urila je u bolnicu u Samari, gde je trebalo da se porodi. Meðutim, njen brat je pogre¹no skrenuo prema amerièkom kontrolnom punktu i vojnici su otvorili vatru. Dve ¾ene su na licu mesta ostale mrtve, a vozaè je povreðen.

U saop¹tenju amerièke armije navodi se da su vojnici otvorili vatru po¹to je vozilo u¹lo u zabranjenu zonu nedaleko od kontrolnog punkta, i da se nije zaustavilo uprkos vidljivim znacima.

Ipak, Nabrihin brat, koji je vozio automobil, ka¾e da nije bilo nikakvih znakova i upozorenja da zaustavi vozilo:

„Istina je da sam brzo vozio, ali nije bilo nikakvih znakova da se zaustavim. Ispalili su dva metka, ubili moju sestru i roðaku. Tek tada sam se zaustavio.“

Nedavno se amerièka armija na¹la pod ¾estokom kritikom jer je ubila 24 civila u znak osvete zbog smrti jednog marinca.

Premijer Nuri al Maliki optu¾io je amerièke vojnike za ubistvo civila i zatra¾io od ministarskog komiteta za nacionalnu bezbednost da odr¾e pregovore sa amerièkom vojskom.

Vampire 666

Ma stoka su i jedni i drugi. Nek se tamane medjusobno. Tad ostatak sveta moze da se bavi sopstvenim problemima. Zasto se mesati u unutrasnje stvari jedne drzave. Spanci se opekose, pa sinoc objavili povlacenje iz Iraka, slicno su najavili i Italijani I Poljaci...

Darker

NeÅ¡to mi to sve liči na Vijetnam, sa tim Å¡to su ovi luÄ'i 300x... Živo me zanima kako će ove godine proći letovanja u Tunisu, Egiptu ili Turskoj...

vladimir

Ej, matori, ne baksuziraj, treba na leto da idem sa devojkom u Tursku na more! :ninja:

Vampire 666


Darker

To je isti fazon sa Gay paradom npr. Da sam bio tamo, ne znam koga bih pre mlatio, ove koji mi tu nešto paradiraju svoju nenormalnost(jel ja kao hetero treba da paradiram???) ili ove zadrte bradate seronje koji tuku jadnu devojku i viču joj:ti si sotona!!! Živo me zanima šta su tad panduri radili(to jest:koga? :) :) :) )
Mada mi je više ipak nekako žao Iračana... Koliko god bili kreteni, ipak to nema nikakve veze sa njima, nego je Amerima dunulo da isprobavaju svoje oružje, kao na nama, da im ne skuplja prašinu+pun k.. razloga...
Kao npr.Belorusija. Čudi me da i njih neće da bombarduju. A ljudi normalno glasali, Lukašenko pobedio sa 85%!!!! Pa i da se nakrao, nije mogao 40% da mazne(opozicija je imala svega 5%). Ali ne, oni koče Američki interes, a time i demokratiju i moraju da idu!!!A valjda je demokratija, da vlada onaj koga si demokratski izabrao, TI, kao narod, a ne Buš ili Putin...
A da ne pominjem kako njima cveta privreda, kako nije bilo ratova od 45.te itd, dakle nema veze sa Slobom...